Mediniai Lauko Baldai

Prieš įsigydami medinius lauko baldus, būtinai pasidomėkite, iš kokios medienos jie pagaminti, kaip sujungti tarpusavyje ir kaip juos prižiūrėti.

Lauko baldų pasiūla

2009-05-23-Outside Table Facing HouseKą galima įrašyti į medinių sodo ar sodybos baldų sąrašą? Pasirodo, labai daug ką: fotelius, taip pat ir tuos, kurie gali transformuotis į lovas, stalus, kėdes, krėslus – stabilius ar supamuosius. O kur dar sūpuoklės, suolai, suoliukai, lentynos ir kiti mums gamtoje tarnaujantys baldai. Visa tai be jokio vargo galima rasti specializuotose parduotuvėse. Arba užtenka panaršyti internete – puslapiai mirga skelbimais „Gaminame medinius lauko baldus…“

Vieni siūlo įprastinius medinius lauko baldus: tvirčiau ar lengviau suręstus stalus ir atitinkamo „galingumo“ suolus bei kėdes. Kiti demonstruoja kūrybinio išradingumo pavyzdžius: siūlo įsigyti sofą-skrynią, medines (pintas) sofutes su rateliais. Ratuoti stalai, staleliai jau nebestebina; pagaliau tai labai funkcionalu – kam stalą nešti, kai galima jį pristumti.

 

Iš ko gaminami lauko baldai?

Pasaulis išlieka tradiciškas: lauko baldai visuose žemynuose dažniausiai gaminami iš medžio. Tik po jų rikiuojasi gaminiai iš plastiko ar metalo. Kodėl mediniai lauko baldai „nesensta“ visame pasaulyje? Dėl vienos esminės priežasties: mediena – pats „šilčiausias“, artimiausias mums gamtos produktas. Ji labai tinka kiekviename sode ar sodyboje, puikiai įsilieja į peizažą medinio ar mūrinio namelio fone.

Relaxing on remote beachLietuvoje lauko baldai dažniausiai gaminami iš lapuočių medienos (apie egzotiškų rūšių medį kaip tikmedis ar ginkmedis nekalbėsime). Ir ne tik todėl, kad ji tvirčiausia ir atspariausia. Lapuočių medienos tankis gerokai didesnis nei spygliuočių, nes pastarieji tą trūkumą kompensuoja įvairiausiomis dervomis, mūsų vadinamomis sakais. Jei lauko baldai bus pagaminti iš eglės ar pušies, pakaitinus saulutei, iš jų ims tekėti sakai. Jei tai nutiks stalui – pusė bėdos, bet ant sakuotos kėdės tikriausiai niekas nenorės atsisėsti. Tad tokius baldus telieka naudoti ten, kur niekada neužklysta saulės spinduliai. Be to, lapuočių mediena turi ir kitų gerų ypatybių. Ąžuolo ar uosio baldai gerai atlaiko drėgmės ir temperatūros svyravimus, lėtai blunka nuo saulės poveikio.

Furnitūra – svarbi „smulkmena”

Prieš įsigydami lauko baldus, būtinai pasidomėkite, kaip sujungtos jų medinės dalys. Tam naudotas nerūdijantysis plienas, žalvaris ar pigus metalas, kuris po pirmojo sezono pasidengs rūdimis? O po kelių stipresnių lietaus „seansų“ rūdys nuo tokių nekokybiško metalo jungiamųjų elementų ims tekėti medienos paviršiumi. Pašalinti šiuos rūdžių nuotėkius – nelengvas darbas. Jei baldai buvo padengi laku, dažais ar natūraliu impregnantu, jūsų laukia „kapitalinis“ darbas – nuskusti visą baldų paviršių. Štai ką reiškia, pasirodo, tokia „smulkmena“ kaip lauko baldų furnitūra.

Dar patariama atidžiai apžiūrėti ne tik išorinę tokių baldų pusę, bet ir vidinę. Patikrinkite, ar detalėms sujungti naudoti mediniai pleištai ar metaliniai varžtai? Pleištai turi būti pagaminti iš kietmedžio (bent jau kietesnės medienos nei pats baldas), o jei naudoti varžtai, – tai būtinai žalvariniai ar nerūdijančiojo plieno. Apeikite tuos lauko baldus, kuriems sutvirtinti buvo naudoti tik klijai. Mat lietus, drėgmė bei rūkas anksčiau ar vėliau įveikia net tvirčiausius klijus. Juk tikrai tingėsite prieš kiekvieną lietų pulti dengti tokius nepatvariai sutvirtintus baldus neperšlampamu audeklu. Įsigyti lauko baldai turi atlaikyti visas minėtas negandas. Tinkamai pagaminti iš tiesų ir atlaiko. Tik svarbu juos deramai prižiūrėti.

Kaip prižiūrėti lauko baldus?

Ne tiek svarbu, iš kokios medienos pagaminti lauko (ir ne tik lauko) baldai, kiek tai, kaip jie prižiūrimi.

Wood Tables (32)Jokiu būdu lauko baldų nelakuokite ir nedažykite. Pirma, tokiomis priemonėmis padengta mediena visiškai nekvėpuoja. Jei nulakuosite ar nudažysite gerai neišdžiovintus ar net drėgnus baldus, jie, negalėdami išgarinti drėgmės, po dažų ar lako sluoksniu ims pamažu pūti. Jeigu jau įsigijote tokių baldų, kuo skubiau nušveiskite lako ar dažų sluoksnį ir, jei reikia, gerai išdžiovinkite. Tada nutepkite impregnantu. Jei baldai nepadengti jokia apsaugine danga, juos geriausia impregnuoti natūraliomis priemonėmis.

Medienos specialistai pataria ką tik įsigytus lauko baldus iš karto nutepti natūraliu impregnantu (žinoma, jeigu jie yra sausi). Iš pradžių – vienąkart, o kai šis sluoksnis gerai įsigers, ir dar kartą. Rekomenduojama bent 3-4 metus iš eilės pavasarį minėtą procedūrą pakartoti. Kai mediena bus pakankamai impregnuota, galima padaryti pertrauką – metų ar ilgesnę. Taip prižiūrimi baldai tarnaus ilgai, net neslepiami kur į pašalį, artėjant šaltajam metų sezonui.

2009-05-23-Outside Table Facing OvenMediniai lauko baldai turi savo Achilo kulną – tas vietas, kur mediena liečiasi su gruntu. Kuoj as padengti? Specialistai pataria ištepti mediniams laivams impregnuoti skirtu dervų mišiniu (jo teiraukitės specializuotose lako ir dažų parduotuvėse). Tada jokia drėgmė per tas vietas į medieną neįsigers.

PrastaiPuiku (No Ratings Yet)
Loading...
  1. , , ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *




Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy