Arbatos Paruošimas

arbatos puodelisArbatžolių laikymas. Nelaikykite arbatžolių popieriniame maišelyje virtuvėje, kur daug garų. Eteriniai aliejai nepatvarūs ir greit išsisklaido. Arbata netenka aromato.

Arbatžolėms laikyti visiškai netinka polietileniniai maišeliai ar plastmasiniai indai – juose arbatžolės „sutrokšta”. Geriausia jas laikyti stikliniuose induose su užsukamais arba stikliniais kamščiais, paliekant oro tarpelį. Arbatžolės labai sugeria drėgmę, todėl ima pelyti. Be to, jos greit pritraukia pašalinių kvapų. Todėl arbatžoles laikykite sausoje šiltoje vietoje, vėdinamoje patalpoje, atokiau nuo muilo, mėsos, žuvies ir pan.

Jeigu į dėžutę, kurioje laikomos arbatžolės, įdėsite sudžiovintą citrinos ar apelsino žievelę, arbata bus kvapnesnė.

Arbatos paruošimas. Arbatos kokybę lemia ne jos kilmė, o paruošimas. Klasikinis arbatos paruošimas – angliškasis : į sausą pašildytą arbatinuką įberkite šaukštelį arbatžolių stiklinei vandens ir tuojau iki trečdalio užpilkite verdančiu vandeniu. Palaikykite 5 minutes. Paskui arbatinuką papildykite verdančiu vandeniu, kad susidarytų norimas arbatos kiekis. Kol arbata bręsta, pakaitinkite puodelius.

Gerai arbatai paruošti svarbu ir vandens kokybė. Kietame vandenyje arbata būna drumsta, nekvapni, neskani.

Atsiminkite: vanduo arbatai turi būti be jokio specifinio kvapo. Smarkiai chloruotą vandentiekio vandenį palaikykite per naktį uždarame inde. Jau viręs arba sumaišytas su nevirintu vanduo arbatai netinka. arbata su sausainiais

Vandens nepervirkite. Virkite jį ant lėtos ugnies ir ne ilgiau kaip iki antrosios virimo stadijos – kai nuo virdulio dugno ima kilti daugybė smulkių burbuliukų.

Arbatai plikinti geriausiai tinka didelis porceliano arba fajanso arbatinukas – maždaug vieno litro (kad užtektų keliems asmenims).

Arbatžoles berkite į pašildytą arbatinuką. Užplikymo metu arti neturi būti stipriai kvepiančių ar žalių maisto produktų – dings arbatos aromatas.

Arbata ilgiau išliks kvapni, jei užplikiusios arbatinuką pridengsite švariu lininiu rankšluosčiu. Po įvairiais siūtiniais šildytuvais arbata sutrokšta, netenka aromato ir skonio.

Juodąsias arbatžoles užplikytas laikykite 2 – 6 minutes.

Žaliąją arbatą plikykite ilgiau – 8-10 minučių, o prastesnių rūšių –net iki 15 minučių. Šioje arbatoje svarbu ne aromatas, o skonis.

Kartu su arbatžolėmis į arbatinuką įdėkite gabaliuką cukraus – tada ji bus stipresnė.

Jei, užplikius arbatą, pasirodė puta, vadinasi, ją paruošėte teisingai. arbatos puodukas

Prieš pilstydamos atsargiai išmaišykite ir pirmą puodelį supilkite atgal į arbatinuką.

Užplikintų arbatžolių nestatykite ant karštos viryklės ir nevirinkite.

Arbatoje atsiradęs kartumas rodo ne jos stiprumą, o tai, kad ji neteisingai paruošta.

Iš pradžių arbatžoles užpilkite nedideliu kiekiu vandens, paskui papildykite dar 2-3 kartus, kad iki dangtelio liktų 1-1,5 cm tarpelis.

Rusiškas arbatos paruošimas

Rekomenduojama senoviška rusų arbatos norma – 1 arbatinis šaukštelis stiklinei arbatos. Tokia arbata bus vidutinio stiprumo.

Jeigu į arbatą įdėsite daugiau kaip vieną gabaliuką cukraus, tai jis suardys arbatoje esantį vitaminą B1 . Geriausia vartoti medų arba razinas.

Geresnių rūšių arbatžoles galite plikyti 2-3 kartus. Tačiau tokiu atveju nuo arbatžolių nenupilkite viso vandens: bet koks užpiltų arbatžolių kontaktas su oru bematant sukelia oksidaciją, ir arbata netenka visų savo gerųjų savybių. Antrą kartą pilamo vandens kiekis turi būti perpus, o trečią – tris kartus mažesnis už pradinį.

Nepalikite arbatos su arbatžolėmis ilgesniam laikui: po kelių valandų ji visiškai praranda skonį bei maistines savybes. Vadovaukitės Rytų išmintimi: „šviežia arbata prilygsta balzamui, o palikta nakčiai – gyvatei“.

PrastaiPuiku (2 votes, average: 5.50 out of 10)
Loading...
  1. , , , , , ,
1 komentaras

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *




Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy