Pigmentinės dėmės ant veido

Dažniausiai moteris vargina nepavojingos pigmentinės dėmės (fotodermitas). Kad jų neatsirastų, prieš eidamos j lauką saulėtą dieną, ypač vasarą, nenaudokite tepalų, kuriuose yra salicilatų, jonažolių ekstrakto ar hormonų. Šios medžiagos didina odos jautrumą UV spinduliams, oda greičiau pigmentuojasi.

Dreamglow Self portraitPigmentinių dėmių gali rastis be saiko deginantis saulėje, sergant endokrininės sistemos, ikivėžinėmis ir odos ligomis. Pigmentines dėmes labai sunku atskirti nuo vėžinių darinių, nes abiem būdingi panašūs simptomai. Kilus sunkumų, vertėtų pasikonsultuoti ne tik su kosmetologu, bet ir su dermatologu. Odos pigmentaciją gali paskatinti sutrikusi medžiagų apykaita (būdinga vyresnio amžiaus žmonėms, pigmentinės dėmės dar vadinamos senatvinėmis). Dėmių gali rastis vartojant kai kuriuos vaistus, keičiantis hormonų pusiausvyrai (per nėštumą, menopauzę), sergant kepenų ligomis. Taip pat dėl skysčių stygiaus, nes greičiau užsiteršia organizmas ir kaupiasi toksinų. Vis dėlto dažniausia pigmentinių dėmių priežastis- kaitinimasis saulėje, ypač soliariume, nes dirbtinai aktyvinant melanino gaminimąsi suaktyvėja pigmentacija. Deginantis drėgmės netenka gilesni odos sluoksniai, sutrinka kolageno gaminimasis, lėčiau atsinaujina odos ląstelės, todėl oda greičiau vysta, glemba, tampa pilkšva. Deja, daugelis merginų jaunystėje moka nemažus pinigus, kad būtų įdegusios, o vėliau vyresniame amžiuje pakloja dar daugiau, kad ištaisytų neigiamas pasekmes.

Gydymas

Atsiradus pigmentinių dėmių, patiems eksperimentuoti nevertėtų. Kai kurios pigmentinės dėmelės išnyksta savaime, kitas prireikia šalinti balinamosiomis priemonėmis, šalčio terapija (azotu) ar lazeriu, o sudėtingesniais atvejais net chirurginiu būdu.

madonnaPATARIMAS. Pirmiausia reikėtų kreiptis į kosmetologą. Įvertinęs odos būklę, jis specialiomis mechaninėmis priemonėmis atliks mikrodermabraziją, t. y. odos balinimą rūgštimis. Tai – neinvazinė, daug švelnesnė procedūra nei, tarkim, odos šlifavimas lazeriu. Jos metu neskausmingai ir veiksmingai šalinama ne tik odos pigmentacija, senatvinės dėmės, bet ir atjauninama oda (sumažėja mimikos raukšlelių, išsiplėtusios poros ir kt.). Po procedūros skiriama specialių odos priežiūros priemonių (serumų, kremų ir kt.). Geriausiai mikrodermabraziją atlikti rudenį arba žiemą, kai nėra saulės. Reikia 4-6 procedūrų, tai užtrunka 1-1,5 mėnesio. Tuo metu negalima degintis (taip pat ir soliariume). Jeigu dėmes imsite šalinti savarankiškai namų sąlygomis, turite žinoti, kad pasitepus balinamuoju, pigmentaciją mažinančiu kremu su salicilo ar kitokiomis rūgštimis negalima būti saulėje.

KathGražią ir sveiką odą išsaugosite, jei nepiktnaudžiausite saulės voniomis. Ypač odai kenkia deginimasis soliariume ištisus metus. Vertėtų atsisakyti ir žalingų įpročių, ypač rūkymo, nes dėl deguonies trūkumo organizme kaupiasi nuodingų medžiagų ir randasi pigmentinių dėmių, oda pilkšvėja, glemba.

Naminė kaukė

Ryšulėlį petražolių sukapokite ir sutrinkite košelę. Jeigu oda nejautri, galite įvarvinti 1-2 lašus citrinos sulčių. Kaukę tepkite ant pigmentinių dėmelių. Iš pradžių laikykite iki 5 minučių, paskui laiką galite pailginti iki 7 min. Nuplaukite vaistažolių nuoviru (tinka ramunėlės) arba negazuotu mineraliniu vandeniu.

PrastaiPuiku (No Ratings Yet)
Loading...
  1. , , ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *




Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy