Buto Interjero Sprendimai

Spalvos. Išmokite tinkamai parinkti spalvas, pritaikyti jas, suderinti. Vienos spalvos šaltos, kitos šiltos. Vienos erzina, kitos ramina. Derinant spalvas, galima sukurti visiškai skirtingą buto ar kambario atmosferą.

Nebijokite baltos spalvos: jos fone viskas išryškėja. Ji tartum praplečia erdvę ir niekuomet nenusibosta. Žalia, melsva ir mėlyna – šaltos, raminančios spalvos. Geltona ir raudona – šiltos, dirginančios.

Spalvas parinkite pagal kambarių orientaciją pasaulio šalių atžvilgiu, kambarių paskirtį, didumą, baldų medienos rūšį.

Spalvinių plokštumų derinimas. Vienas svarbiausių komponentų, nuo kurių priklauso buto jaukumas, yra spalvinis sprendimas. Todėl labai svarbu bute suderinti spalvas, ypač dideles spalvines plokštumas: sienas, portjeras, minkštų baldų apmušalus, kilimus.

Šiaurės pusėje kambarys bus jaukesnis, jei jį išdekoruosite šiltomis spalvomis. Jeigu sienos tamsokos; durys ir langai turi būti balti.

Grindų ir lubų spalvas derinkite su viso buto spalvomis. Nuo horizontalių paviršių šviesa atsispindi skirtingai. Pavyzdžiui, tamsios grindys ir lubos optiškai kambarį daro žemesnį, o tamsios sienos – jį paaukština.

Atsiminkite: tamsi siena, prie kurios stovi šviesūs baldai, optiškai didina kambarį. Geriau, kad nedideli buto akcentai – pertvaros, nišos, kilimai – būtų gyvų spalvų. Ryškios kontrastiškos spalvos pagyvina neutralius paviršius.

Kambarių dekoravimas. Pirmiausia pagalvokite, kaip įsirengti butą apskritai, o gėlės, vazos, paveikslai tegul truputį palaukia. Raštuotas paviršius labiau išryškėja šalia lygios, ramios spalvinės plokštumos.

Atsiminkite: smulkūs puošybiniai elementai – stiklo, keramikos, medžio dirbiniai, paveikslai – atrodo daug gražiau tuomet, kai jie yra kontrastiškų spalvų. Šie spalvingi akcentai greičiau pastebimi ir yra malonūs akiai.

Grupuojamus daiktus derinkite formos ir didumo atžvilgiu. Jeigu ant didelio daikto uždėsite mažytį, tai pastarasis atrodys dar mažesnis ir praras savo dekoratyvinę vertę.

Lengvą, lenktos, dinamiškos formos daiktą dėkite šalia griežtos formos daikto, kurio linijos taisyklingos. Šitaip sušvelninamos griežtos linijos. Pavyzdžiui, ant masyvaus stalo tinka pastatyti gražią vazelę su gėlėmis. Ji sušvelnins, pagyvins stalą.

Nors prieškambaryje ankšta, bet raskite jame vietos kokiai nors įdomiai detalei. Galima įsigyti gražesnį šviestuvą ir spalvotai nudažyti lubas. Jeigu prieškambaryje daug durų, tai virš jų per visą sienų ilgį pasidarykite 20 – 25 cm pločio lentynėles ir ant jų sudėkite vazas, žvakides, statulėles, knygas ir kt. Gal rasis laisvos vietos paveikslui. Neužmirškite, kad mažą erdvę praplečia dideli veidrodžiai.

Buto oras. Kuo labiau butas užgriozdintas baldais, kuo daugiau jame sunkių portjerų, kilimų, kilimėlių, pagalvėlių, rankdarbių, tuo slogesnis buto oras, nes susikaupia daug dulkių, kurių neįmanoma kasdien išvalyti.

Jeigu kambaryje gaminamas maistas, džiovinami skalbiniai, auginama daug gėlių, tai atsiranda drėgmė, sienos gali apipelyti. Todėl butą gerai šildykite ir vėdinkite.

Jeigu norite gerai išvėdinti butą, tai padarykite skersvėjį. Skersvėju pakanka butą vėdinti po 5 minutes dukart per dieną – rytą ir vakare. Nebijokite buto vėdinti ir tuomet, kai namie yra ligonis. Apkloję ligonį šilta antklode, dar dažniau vėdinkite jo kambarį.

Oro drėkintuvas veiks efektyviau, jei į jį kasdien įpilsite virinto ir ataušinto iki kambario temperatūros vandens.

Buto orą labai teršia dujinė viryklė. Degant dujoms, susidaro kenksmingų organizmui medžiagų ( pavyzdžiui, anglies dioksido ir kt. ). Ypač daug jų atsiranda, kai ant viryklės statomas puodas su plačiu dugnu, uždengiančiu visą liepsnos paviršių. Tuomet po puodu padėkite lankainį su aukštais kraštais ir atidarykite langą.

Prirūkytame kambaryje nakčiai pakabinkite šlapią kempinę , ir tabako dūmų kvapas išnyks. Tabako kvapas laikosi ilgai. Kad jis išnyktų, uždekite keletą žvakių. Tabako kvapą naikina ir 5 proc. formalino skiedinys. Juo pa6lakstykite kambar5. Yra ir kitas b8das. Atidarykite lang1 ir keliose vietose kambaryje pad4kite 2-3 frotinius rankšluosčius, sudrėkintus šaltu vandeniu.

Gyvenamųjų patalpų orui aromatizuoti tinka eukalipto lapai, mėtos. Užpilkite jas verdančiu vandeniu ir pastatykite kambaryje garuoti. Kad kambaryje būtų malonesnis kvapas, pasigaminkite gėlių aromato. Į hermetiškai uždengiamą stiklainį sluoksniais įdėkite lelijų, rožių bei kitų gėlių žiedlapių ir pasūdykite smulkia druska. Sluoksniuokite, kol pripildysite stiklainį. Tuomet užpilkite 3-4 šaukštus spirito arba degtinės. Kai norėsite, kad bute būtų malonesnis kvapas, kelioms minutėms atidenkite stiklainį.

Buto tvarkymas. Atsiminklite: sutvarkyti butą – tai nereiškia sukišti daiktus į spintą. Kiekvienas daiktelis turi būti padėtas į savo vietą. Pirmiausia surūšiuokite daiktus. Dažnai naudojamus sudėkite gerai matomoje vietoje, ne aukščiau kaip 80 – 150 cm. Stalčius ir ištraukiamas lentynėles patartina įtaisyti 50 85 cm aukštyje. Apačioje sudėkite sunkius, viršuje – rečiau naudojamus daiktus. Susidėkite daiktus taip, kad jie būtų po ranka.

Tvarkydamos kambarius, neužmirškite nuvalyti drėgna šluoste radiatorių, krosnių ir gėlių, ypač plačialapių, ant kurių susikaupia daug dulkių.

Riebalų dėmes iš apmušalų lengva pašalinti šitaip: reikia uždėti ant jų sugeriamojo popieriaus ir palyginti karšta laidyne. Popierių keiskite keletą kartų tol, kol dėmė išnyks.

Kruopščiai valykite butą pavasarį ir rudenį. Nepamirškite išvalyti ir balkono, išdaužyti kilimų, minkštų baldų, išvalyti žieminių bei vasarinių drabužių.

PrastaiPuiku (1 votes, average: 5.00 out of 10)
Loading...
  1. , , ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *




Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy