Interjeras ir Knygų Lentynos

knygosNamų biblioteka arba knygų lentynos suteikia šilumos ir jaukumo. Ar gali būti kas nors maloniau, nei lietingą vasaros vakarą įsisupti į šiltą pledą ir susmukus į minkštą krėslą atsiversti mėgstamą romaną?

Ar namų bibliotekos vis dar madingos? Kaip jas priderinti šiuolaikiniame interjere? Pirmą kartą atėjus į namus, kol namų šeimininkai ruošia kavą, pirmiausiai apžiūri knygų lentynas. Iš jų turinio galima spręsti apie žmogaus asmenybę, intelektą ir pomėgius. Dar praeitame amžiuje vyravo tendencija, kad namų biblioteka atskleidžia finansinį ir socialinį žmogaus statusą, netgi jo skonį. Šiuolaikiniuose namuose knyga nėra vienintelis informacijos šaltinis, todėl dalis žmonių nejaučia poreikio kaupti pilnas knygų lentynas. Darbui reikalinga ar įdomi literatūra dažniau saugoma skaitmeninėje laikmenoje, kuri neapkrauna interjero. Tai labai patogu mažose erdvėse, nereikia galvoti, kur padėti sukauptą literatūrą. Šiuo atveju namų biblioteka virsta darbo kambariu, kur pagrindinė funkcionali interjero detalė yra kompiuteris ir stalas. Šioje zonoje labai svarbus apšvietimas: nuo lubų sklindanti, tolygiai paskirstyta šviesa – geriausias pasirinkimas, nes nereikia intensyvios ar nukreiptos į vieną tašką.

Klasikinė biblioteka – tai atskiras kambarys, kuriame nuo lubų iki grindų sustatytos lentynos su knygomis. Mažuose butuose tokią patalpą įsirengti nėra galimybių, o tie, kurie keliasi į naujus erdvius namus, paprastai persikrausto su kuo mažiau daiktų. Ne retas vaizdas, kai prie šiukšlių konteinerių galima pamatyti ryšulėlius sukrautų senų knygų. Naujame name net drabužinei neskiriama atskira patalpa, o ką jau kalbėti apie biblioteką.

Vyresnės kartos žmonės knygas kaupė pagal jų turinio vertę, tačiau tokia literatūra neturi jokios prekinės išvaizdos. Naujos knygos spalvotais viršeliais atrodo gražiai, tačiau net ir pats įdomiausias romanas perskaitomas tik vieną kartą, tad jį laikyti taip pat nėra prasmės. Dažniau kaupiamos tokios knygos, kurios bus vartomos ne vieną kartą. Nors meno albumai taip pat nėra labai populiarūs, dažniau juos įsigyja tik tam tikros srities žmonės. Neretai neinvestuojama net į enciklopedijas. Priežastis paprasta – informacija labai greitai sensta, todėl knygos netenka išliekamosios vertės. Greičiausiai iš namų iškeliauja žurnalai, menkavertė „geltonoji“ literatūra, kuri greitai kaupiasi, bet kurios lengva ranka ir atsisakoma.

knygos lentynaKlasikiniame interjere knygų nišos įrengiamos šalia durų ir virš jų. Jos dera su prabangiu interjeru: ąžuoliniu parketu, natūralios vilnos kilimu, šilko ar sunkiomis aksominių užuolaidų klostėmis, masyviais minkštaisiais baldais, paveikslais ant sienų.

Klasikinė knygų spinta – su skaidraus stiklo durelėmis, už kurių išdėliojami brangiausi leidiniai, enciklopedijos, didelio formato meno albumai. Mažiau vertinga literatūra, žurnalų ar laikraščių komplektai slepiami už uždarų durelių.

Nelygu šeimininko gyvenimo būdas ir poreikiai, knygų lentynos darbo kambaryje nėra tinkamiausias sprendimas. Susikaupti darbui gali trukdyti namiškiai, jeigu jiems prireiks pasiimti knygą.

Šiuolaikiniuose interjeruose knygoms dažniausiai skiriama vieta bendroje svetainės erdvėje. Tai labai praktiška: tame pačiame kambaryje galima skaityti, žiūrėti televizorių, bendrauti, bet kada pasiimti ar padėti knygą. Knygos sudėtos laisvai, priešingai nei klasikinėje bibliotekoje, kur jos surūšiuotos, suskirstytos pagal dydį ir tematiką.

Populiarus sprendimas – knygų siena, padalijanti didelę svetainės erdvę į atskiras zonas. Čia sudėtos knygos – ne tik informacijos šaltinis, bet ir namų puošmena, šeimininko pasididžiavimas. Vieni lentynų skyriai gali būti atviri, kur šalia knygų puikiai įsikomponuoja įvairios smulkmenos: fotografijos, suvenyrai, žvakidės. Iš kitos pusės pertvara aklinai paslėpta už stumdomųjų durų – tai neblaško dėmesio.

Knyga ryškiais viršeliais gali būti kaip spalvinis dekoro elementas. Viena kita lentynėlė žaismingų knygų tinkamoje vietoje atgaivina namus, suteikia dinamiškumo ir jaunatviškumo.

Naujas dizainerių pasiūlymas – fototapetai, imituojantys knygų lentynas. Toks sprendimas tinka mažoms erdvėms, kur nėra galimybių visą sieną nukrauti sunkiomis knygomis. Optinė apgaulė pasiteisina – kambaryje jaukiau ir maloniau leisti laiką.katyte

Minimalistiniame interjere tinka ir aliumininės knygų lentynos: sterilu ir šalta , bet tvarkinga. Nors yra šio interjero šalininkų, tačiau po tokius namus gražu apsidairyti trumpai, o gyventi nejauku ir nepatogu.

Minimalistinio stiliaus knygų stelažus patartina kurti iš įvairių medžiagų – nuo medžio iki stiklo ar plastiko, juodos, tamsiai rudos, baltos ar natūralaus medžio spalvos. Taip apsaugosime nuo spalvinės disharmonijos: įvairiaspalviai knygų viršeliai ne suardo, o sukuria spalvotą žaismą interjere. Šiuolaikiniuose namuose knygos dažniausiai patalpinamos po atvirais mediniais laiptais, vedančiais iš svetainės į antrą aukštą. Taip pat knygoms sudėti išnaudojama palėpių erdvė.

Jei svarbu išsaugoti knygas, geriau jas laikyti uždarose knygų spintose. Klasikinėse bibliotekose knygų lentynos gali būti uždengiamos tamsiomis užuolaidomis, kad knygos būtų apsaugotos nuo saulės spindulių, nepagelstų ir neprarastų prekinės išvaizdos.

Siekiant išnaudoti erdvę, originaliai galima panaudoti plačią palangę, paverčiant ją knygų lentyna, o po ja dar sumontuoti kelias lentynėles. Šis sprendimas puikiai tinka nedideliam butui.

PrastaiPuiku (No Ratings Yet)
Loading...
  1. , , ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *




Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy