Daiginti Kviečiai

Kol daržuose neužderėjo šviežios, natūraliai užaugusios daržovės, pavasarį nusilpusį organizmą gaivinkite daigintais grūdais. Jie -tikras energijos užtaisas, daugybės vitaminų ir mineralų šaltinis.

Pasak sveikos gyvensenos šalininkų, daiginti kviečiai – aukštos biologinės vertės produktas, nes yra sukaupęs neįtikėtinai daug energijos. Pastebėta, kad dygstančiame grūde vitaminų ir mineralinių medžiagų keliskart daugiau nei subrendusiame. Gležnuose, tik išsikalusių grūdų daigeliuose daug lengvai pasisavinamų baltymų, mineralų, vitaminų A, C, E ir B grupės, taip pat skaidulinių medžiagų. Daiginti grūdai normaliną kraujospūdį, mažina cholesterolio kiekį ir didina hemoglobino kiekį kraujyje, valo organizmą, teikia energijos, gerina virškinimą, plaukų, odos ir nagų būklę – apskritai organizmą veikia kaip jaunystės eliksyras. Daiginti grūdai valgomi nuo neatmenamų laikų – dar žiloje senovėje Seedlings Common chickweedpatiekalus jais gardino kinai, senovės graikai, romėnai, indai. Norint sustiprinti gyvybines organizmo galias, daigintų grūdų buvo tiekiama JAV armijos kareiviams. Stebuklingąsias daigintų grūdų savybes labai vertina ir jogai. Beje, daiginti grūdai visai nekaloringi: 100 g daigintų grūdų turi tik 17 kcal.

Kaip vartoti daigintus grūdus
Daiginti grūdai valgomi vieni, iš jų gali būti spaudžiamos sultys, gardinami sveiki užkandžiai, omletai, picos, vaisių ar daržovių salotos, jogurtas, varškė, jau išvirtos sriubos. Iš daigintų kviečių grūdų galima kepti blynelius, maltinukus ar apkepus, įsidėmėkite, kad termiškai apdoroti daiginti grūdai netenka nemažai gerųjų savybių, taigi naudingiausi – termiškai neapdoroti.

Kaip daiginti grūdus

Daiginamos tik sveikos, maistui tinkamos ekologiškos sėklos. Kruopščiai perrinktus ir nuplautus atvėsintame virintame vandenyje grūdus arba sėklas būtina pamirkyti. Smulkias sėklas mirkykite 5 val., didesnes 8-12 val. Nupylę vandenį, grūdus rūpestingai plaukite virintu atvėsintu vandeniu, kol jis taps švarus. Tada sėklas suberkite į stiklainį, jį apriškite sudrėkinta marle, stiklainį marle žemyn pasvirai padėkite ant puodelio. Šis „įrenginys” patogus tuo, kad per marlę kvėpuojantys ir drėgmės gaunantys grūdai nemirksta vandenyje, dėl to nepradeda pūti. Nepamirškite kelis kartus per dieną sėklų perplauti geriamuoju vandeniu ir sudrėkinti marlės, kad grūdai gautų pakankamai drėgmės.

How to Grow Wheat-Grass-in-potsKai kurios šeimininkės sėklas daigina tarp dviejų marlės sluoksnių. Šis metodas irgi neblogas, jei kasdien kelis kartus daigai ir marlė perplaunami geriamuoju vandeniu, paskui kruopščiai nusausinami – daigai negali mirkti vandenyje. Įsidėmėkite, kad ant daigus ant audinio reikėtų berti ne storesniu nei 2 cm sluoksniu. Daiginti grūdus patartina plokščiame stikliniame, porcelianiniame ar keraminiame (jokiu būdu ne aliuminio) inde. Per kiek laiko sėklos sudygsta? Paprastai kviečiai sudygsta per 1-2 dienas, saulėgrąžos – per 2 dienas, ridikai – per 4-5 dienas, liucernos ir pipirnės – per 6 dienas. Rekomenduojama valgyti nedidelius, nuo 1 iki 8 mm ilgio daigelius. Daiginti grūdus galite ir specialiose pirktinėse kelių aukštų daigyklose.

Verta žinoti

Jau sudaigintų grūdų galite įsigyti didžiuosiuose prekybos centruose arba susidaiginti pačios namuose. Daiginti tinka daugelis chemiškai neapdorotų grūdinių kultūrų ir daržovių sėklų: kviečiai, rugiai, avižos, ridikėliai, liucernos, pipirnės, garstyčios, linų sėmenys. Tik ne pomidorai ir bulvės.

Trumpi Patarimai

Easter Wheat Grass• Jeigu daiginamos sėklos patamsėjo, pradėjo pelyti ar skleisti nemalonų kvapą, tokių geriau nevalgyti.
• Prieš valgant daigintus grūdus reikia perplauti pirmiausia šiltu, paskui šaltu vandeniu, kol jis taps visiškai skaidrus,
• Ar žinote, kad daigintus grūdus patartina gardinti aliejumi -geriau pasisavinami grūduose esantys vitaminai B ir E.
• Daigintų grūdų nepatariama malti kavamale, apdoroti verdančiu vandeniu ar berti į kunkuliuojančias sriubas – žus juose esantys vitaminai.
• Daigintus grūdus geriausiai suvartoti iš karto, nors šaldytuve galima laikyti iki dviejų parų. Nepamirškite, kad daugiausia naudingųjų medžiagų yra tik prasikalusiuose daigeliuose.

PrastaiPuiku (1 votes, average: 4.00 out of 10)
Loading...
  1. , ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *




Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy