Prieskonių Auginimas Namuose

Tikriausiai pastebėjote – kai viskas sužaliuoja, suveši, gaminant maistą nesinori naudoti džiovintų prieskonių. Ne bėda, jei neturite prieskonių lysvės, jų galite užsiauginti ir ant palangės ar balkone.

Mieste gyvenančios šeimininkės prieskoninių žolelių gali užsiauginti balkono lovelyje, moliniame vazone ant palangės ar kabančiame krepšyje – visada po ranka bus šviežių pagardų ruošiamiems patiekalams. Jeigu apsispręsite prieskoninius žalumynus auginti namuose ant palangės, pasirinkite kelias skirtingas rūšis – sudarysite puikias kompozicijas, nes prieskoninių augalų spalvų, formų ir aromatų Įvairovė be galo didelė.

Kodėl verta auginti prieskoninius augalus namuose?

Auginti prieskoninius augalus malonu, naudinga ir paprasta .Žali daigeliai ne tik džiugins akį, skleis puikią nuotaiką, bet ir tiks pagardinti įvairius patiekalus. Mat didelius atsumus iš svečių šalių nukeliavę  skinti augalai neišlaiko stipraus aromato , nes juose esantys eteriniai aliejai , kurie lemia savitą prieskonių kvapą, yra lakūs ir pervežant gerokai nugaruoja.
Daugelis prieskoninių augalu ne tik suteikia patiekalams nuostabų skonį ir išskirtinį kvapą, bet ir padeda suvirškinti riebesnius, kaloringes-nius valgius.
Prieskoniniuose augaluose nėra riebalų ir kalorijų, nereikia vartoti druskos , nes maistui jie suteikia savito skonio.

Verta žinoti:
• Kiekvienas prieskoninis augalas išsiskiria savitu skoniu, todėl tik gerai suderinus maisto produktus su prieskoninėmis žolelėmis atsiskleidžia unikalus jų skonis.
• Nedėkite per daug prieskoninių žolelių, jos turi ne užgožti maisto skonio, o tik ji paryškinti.
• Prieskoninės žolelės – tai mineralinių medžiagų ir vitaminų šaltinis. Kad žolelės išsaugotų savo gerąsias savybes, patiekalus jomis gardinkite baigdama virti ar kepti.
• Jeigu vartojate džiovintas ir šviežias žoleles, berkite santykiu 1:3. Jeigu recepte nurodyta berti valgomąjį šaukštą šviežių bazilikų, galite dėti arbatinį šaukšteli džiovintų.
• Jeigu kepamiems ant grotelių kepsniams norite suteikti ypatingo aromato, apibarstykite žarijas rozmarinais ir čiobreliais.
Jei auginate prieskonius…
• Jeigu žalumynus nutarėte auginti tiesiai inde, o ne žemėje, į plokščią indą Įklokite minkštų popierinių servetėlių arba marlės, popierių ar audinį sudrėkinkite vandeniu ir tankiai suberkite sėklas. Tada indą reiktų uždengti ir laikyti šiltai, kol sėklos sudygs. Daiginamas sėklas reikia kasdien vėdinti ir drėkinti. Pipirnės sudygsta per 2-3 dienas, lapiniai ridikėliai ir ankštiniai augalai – per 5-7 dienas. Atminkite, iš sėklų daiginti augalai – vitaminų, mineralinių medžiagų, baltymų šaltinis.
• Prieskoninius augalus neretai reikia karpyti. Tai būtina daryti, kai augalai linkę plėstis, pavyzdžiui, čiobreliai, mairūnai, mėtos.
• Žiedus geriau nuskabyti, tada energija bus naudojama augti ir jūs visada turėsite vešlių lapelių.
• Į didesnį vazoną galite pasėti dviejų trijų rūšių žolelių. Tokia kompozicija ne tik papuoš virtuvės palangę, bet ir ant jos neužims daug vietos. Jei baiminatės, kad susimaišys prieskonių aromatai, žoleles pasėkite į atskirus indelius, tada juos sustatykite į pailgą dekoratyvų lovelį.

PrastaiPuiku (No Ratings Yet)
Loading...
  1. , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *




Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy