Lubos- Kaip Padidinti Arba Sumažinti Erdvę ?

Jei lubos dailiai sudėtos, lygios – gražina namus, jei apsilaupusios, nutrupėjusios – gadina nuotaiką. Lubas sunkiau nei sienas remontuoti, perdažyti, todėl reikėtų stengtis, kad jos būtų sudėtos kokybiškai ir patvariai.

Seniau lubos būdavo gaminamos iš natūralios medienos lentų, medžio drožlių, kartono plokščių arba tinkuojamos. Tinkuotos buvo puošiamos įvairiais lipdiniais, tačiau ant jų prisirinkdavo dulkių, o šias sunku nuvalyti. Šiandien geriausiomis lubomis laikomos lygios ir be jokių įmantrių puošybos elementų.

Praplečia ir suskaido erdvę

Kai turime didelę vientisą erdvę, ją galima suskaidyti pasitelkus skirtingas spalvas, apšvietimą, lubų ir sienų faktūrą, prieš keletą metų labai madingomis skirtingo lygio lubomis. Nelygu kaip lubas įrengsime, jos gali būti prasto skonio elementas arba vienintelis būdas šiuolaikiniame moderniame būste padalyti erdves į atskiras zonas. Keičiant lubų aukštį galima atskirti bendrąsias patalpas nuo privačių. Pastarosios dar dalijamos į kiek mažesnes zonas : priimti svečiams, poilsiui, darbui ir pan.

Be to, lubos gali pakartoti grindų ir toje zonoje esančių daiktų kontūrus. Laipteliai grindyse puikiai derės prie „laiptuotų” lubų.

Skirtingų lygių lubos dengiamos norint užmaskuoti nelygumus ar lubų konstrukcijų defektus. Jos labai tinka paslėpti vėdinimo, šildymo, vandentiekio ar elektros instaliaciją.

Naudojant skirtingų lygių lubas galima atsikratyti ir dizaino trūkumų, ypač nedideliame blokinio daugiabučio bute. Jei, pavyzdžiui, prieškambaryje lubas truputėlį nuleisime, o virtuvėje paliksime jas nepakeitę, tai einant iš prieškambario atrodys, kad virtuvė yra daug erdvesnė, nei buvo anksčiau.

Pakabinamos lubos

Šiandien lubų asortimentas – didžiulis. Jos gaminamos iš įvairių medžiagų. Bene didžiausias pasirinkimas – kabamųjų ir klijuojamųjų lubų.

Pastarosios gaminamos iš gipso kartono plokščių, putų polisterolio, plastmasės, įvairių kitų mineralinių medžiagų, plieno, aliuminio, vielos tinklo. Tokios lubos būna įvairių raštų, formų ir konstrukcijų.

Pakabinamos lubos – tai sistemos, kurias sudaro metalinis karkasas, pakabintas ant perdangos, ir prie jo tvirtinami jau paruošti moduliniai elementai arba gipso kartono lakštai, suformuojantys plokštumą. Tarp susidariusios plokštumos ir perdangų atsiranda tarpas ( maždaug 15 cm ), kuriame galima paslėpti komunikacijos tinklus arba jį užpildyti triukšmą sugeriančia medžiaga.

Lubų montavimas

Pakabinamos lubos gali būti montuojamos su matoma ( lubų paviršius suskirstomas karkasu kvadratais ar stačiakampiais ) arba paslėpta ( metaliniai profiliai uždengiami aliuminio juostomis ar kitos medžiagos lubų plokštėmis ) kabinimo sistema.

Pakabinamos lubos montuojamos tik tuomet, kai ant remontuojamų lubų išdžiūsta betonas ar glaistas ir paklojamos grindys. Be to, patalpoje jau turi būti įstatytos durys, pritvirtinti radiatoriai.

Montuojant pirmiausia prie lubų pagrindo pritvirtinamos pakabos, o jų galai įstatomi į karkasą, ant kurio sudedamos kabamųjų lubų gipso plokštės ar aliuminio juostos.

Patvariausios – metalinės lubos

Patvariausios ir estetiškiausios – aliuminio arba plieno profilių pakabinamos lubos . Lubos surenkamos iš pavienių modulių, kiekviena plokštė yra lengvai pakabinama. Prireikus lubų juostas galima greitai išimti ir vėl sumontuoti. Jos neišlinksta ir nelūžta montuojant. Tokios lubos labai tinka patalpoms, kuriose vidutinė temperatūra 18 -30 laipsnių šilumos, o drėgmė – 75 proc., labai tinka virtuvės ir vonios kambariams bei visuomeninės ir gamybinės paskirties patalpoms ( ligoninėms, laboratorijoms ) , salėms ar parduotuvėms.

Šių lubų paviršius būna lygus arba perforuotas. Perforuotos juostos gerina patalpų akustiką bei vėdinimą. Jos yra ekologiškos, lengvai valomos, atsparios ugniai bei drėgmei ( susikaupęs vanduo greitai išgaruoja, todėl nėra sąlygų atsirasti pelėsiams ir grybeliams ). Tokias lubas galima valyti drėgnuoju būdu arba net plauti vandens srove su valymo ir dezinfekavimo priemonėmis.

Kadangi lubų plokštės pagamintos iš metalo, jos labai tvirtos, gali išlaikyti didelį svorį ( šviestuvus, izoliaciją ), nes laikui bėgant neišlinksta ir neprisigeria kvapų bei suodžių. Metalinės perforuotos lubos išsiskiria dar ir puikiomis garsą sugeriančiomis įpatybėmis.

Nuo triukšmo – akustinės lubos

Labai svarbi lubų funkcija – garso izoliacija. Geriausiomis akustinėmis įpatybėmis išsiskiria lubos, pagamintos iš stiklo vatos. Stiklo vata turi įpatybę sumažinti patalpose sklindantį aidą, pagerinti akustiką, sumažinti reverberacijos laiką, dėl to sumažėja triukšmo lygis ir raiškesnė tampa kalba. Tokios lubos labai tinka patalpoms, kurioms keliami dideli akustikos reikalavimai : kino teatrams, koncertų salėms, auditorijoms, garso įrašų studijoms, ligoninėms.

Šios lubos gaminamos iš netoksinių , nedegių , atsparių drėgmei medžiagų . Jas lengva valyti vakuuminiu ir drėgnuoju būdu, jos atsparios smūgiams.

Tokių lubų plokštės nedidelės, lengvos, jas nesunku montuoti ir patogu pritaikyti įvairaus tipo šviestuvus. Deja, jos nelabai tinka daugiabučiuose, kur garsas sklinda iš viršutinio ar apatinio aukštų, nes sulaiko tik patalpoje sklindančius garsus.

Renkantis tokias lubas reikia išsiaiškinti, kokio stiprumo triukšmą jos sugeria. Tačiau idealios izoliacinės medžiagos, sugeriančios kaimynų keliamą triukšmą, nėra. Norint nuo jo apsisaugoti reikia izoliuoti kambarį – pažeminti lubas, pakloti po jomis garsą sugeriančios akmens vatos plokštes.

PrastaiPuiku (1 votes, average: 10.00 out of 10)
Loading...
  1. , , , , ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *




Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy