Elektriniai Vandens Šildytuvai

elektriniai vandens šildytuvai

elektriniai vandens šildytuvai

Ne vienuose namuose vanduo šildomas elektriniu šildytuvu. Tad šį kartą pakalbėkime apie tai, kaip dera jį tinkamai prižiūrėti, kad vanduo sušiltų greitai ir neišeikvotumėte pernelyg daug elektros energijos.

Nepamirškite pašalinti kalkių
Elektrinio šildytuvo eksploatacijos ypatumai labai priklauso nuo naudojamo vandens ypatybių ir prietaiso naudojimo intensyvumo. Kuo kietesnis (kuo daugiau turi kalkinių priemaišų) vandentiekio vanduo, tuo greičiau elektrinio šildytuvo kaitinimo elementas pasidengia apnašomis ir šalto vandens kaitinimas tampa neefektyvus.

Nors šiuolaikiški elektriniai vandens šildytuvai turi anodus, kurie neleidžia apnašoms pasilikti ant kaitinimo elementų, jos kaupiasi šildytuvų dugne, ilgainiui uždengdamos pačius kaitinimo elementus. Kad to neatsitiktų, galima naudoti įvairių gamintojų įrenginius, skirtus kalkėms iš vandens pašalinti.

Profilaktinis remontas
Net ir rūpinantis kalkių iš vandens pašalinimu, labai pailgėjus laikui, reikalingam šaltam vandeniui pašildyti, ar padidėjus elektros sąnaudoms, siūloma atlikti profilaktinį elektrinio šildytuvo remontą.Tai daroma tokia tvarka: pirmiausia, šildytuvas išjungiamas iš elektros tinklo, po to, užsukus šalto vandens tiekimo čiaupą ir naudojant apsauginį vožtuvą, išleidžiamas šildytuve esantis vanduo. Kai prietaisas ištuštėja, galima atsukti šildytuvo apačioje esančius varžtus ir ištraukti vandens kaitinimo elementą.

elektrinis vandens šildytuvas

elektrinis vandens šildytuvas

Net ir atsukus visus elektrinio šildytuvo dugne esančius varžtus, kartais būna sunku ištraukti kalkinėse apnašose įstrigusį kaitinimo elementą. Tai reikia atlikti atsargiai, kad nebūtų pažeistas kaitinimo elementas. Ištraukus kaitinimo elementą, daug kalkių lieka elektrinio vandens šildytuvo viduje, ant dugno ir sienelių, tad reikia juos kruopščiai išvalyti.

Prieš dedant kaitinimo elementą į vietą, rekomenduojama patikrinti vandens šildytuvo anodo būklę ir, jeigu reikia, pakeisti jį nauju. Taip pat siūloma pakeisti visas gumines sandarinamąsias detales, nes laikui bėgant jos praranda elastingumą ir gali tapti nesandarios. Elektrinio šildytuvo dugno varžtai užveržiami įstrižine tvarka.

Tikrinkite vožtuvo būklę
Taip pat derėtų atkreipti dėmesį į apsauginį elektrinio šildytuvo vožtuvą. Gerai funkcionuojantis atbulinės eigos apsauginis vožtuvas apsaugo kaitinimo elementą nuo perkaitimo ir per didelio slėgio susidarymo. Pravartu periodiškai tikrinti vožtuvo būklę. Priklausomai nuo apsauginio vožtuvo modelio, paspaudus ant jo esančią rankenėlę turi pasirodyti vandens.Tai rodo, kad vožtuvas nėra užakęs.

Jei iš apsauginio vožtuvo nuolat varva vanduo, gali būti, kad vandentiekio sistemoje yra per aukštas slėgis. Jeigu nėra galimybės sumažinti slėgį, reikia keisti vadinamąjį apsauginio vožtuvo slėgio nominalą arba patį vožtuvą.

Beje, kaip ir jungiant kitus vandentiekio prietaisus, šiuo atveju taip pat nepatariama naudoti lanksčių žarnelių. Kur kas patikimiau elektrinį šildytuvą prijungti lanksčiais vamzdžiais.

PrastaiPuiku (No Ratings Yet)
Loading...
  1. , , , , , , , , , , , , , , ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *




Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy