Gerosios Bakterijos

Mikroelementai plius apsauga

Gerosios bakterijos žmogaus organizme skaido angliavandenius, tiesiogiai veikia medžiagų apykaitą, – kiekvienoje ląstelėje vykstančias chemines reakcijas, taip pat sintetina ir išskiria vandenyje tirpius vitaminus.

Sutrikus mikrofloros, t.y. žarnyno gerųjų gyventojų bakterijų pusiausvyrai, išsivysto disbiozė. Tuomet dažnai pykina, viduriuojama, pučia pilvą, neapleidžia nuovargis ar netgi odos problemos.

Pasak gydytojų, disbiozės pasekmes galima suvokti tik gerai pažįstant savo žarnyną. Jei jį laikome organizmo šiukšlių konteineriu – mums skaudžiai atsiliepia. Mat, svarbiausia žarnyno funkcija – gerai absorbuoti organizmui būtinus mikroelementus. Kita labai svarbi jo funkcija -saugoti mūsų imuninę sistemą. Jo funkcijų yra ir daugiau, tačiau svarbu bent jau šių neignoruoti.

Mityba saugo žarnyną

Bėda ta, kad labai dažnai valgome ne laiku, daug chemikalais, herbicidais apdoroto maisto, nesaikingai vartojame saldumynus.

Kitos disbiozės priežastys – be saiko vartojami antibiotikai ir stresai, nuolatinė įtampa. Tai dėl jų žūsta gerosios bakterijos.

jogurtas su uogomisKasdien – bent po indelį jogurto!

Jogurte esančios bakterijos padeda skaidyti maisto medžiagas, stimuliuoja imuninę sistemą ir slopina blogųjų bakterijų dauginimąsi. Žinoma, to nepakanka sutrikusiai žarnyno mikroflorai atkurti ir palaikyti. Pasak gydytojų, probiotikai su specialiai išaugintomis bakterijomis veikia efektyviau nei rūgusio pieno produktai su įprastomis bakterijomis, nes probiotikai turi daugiau gerųjų bakterijų.

Pamėgtą jogurtą valgykit kada norite, bet rimtą pagalbą žarnynui suteiks tik probiotikai. Beje, laktozės netoleruojantiems žmonėms labiausiai tinka vaistinėse parduodamos jogurto kapsulės, kai vienoje jų gerųjų bakterijų yra 10 kartų daugiau nei įprastame 125 ml jogurto indelyje.

Nereikia užmiršti, kad nei pieno produktu, nei probiotiku bakterijos žarnyne „nesusikuria”, todėl tokių produktu reikia vartoti nuolat.

Svarbiausi probiotikai – bifidobakterijos, laktobacilos

Round■    Laktobacilos. Tokį pavadinimą probiotikai gavo neatsitiktinai: šios bakterijos laktozę ir kitus cukrus paverčia į pieno rūgštį ir yra labai atsparios virškinimo trakto aplinkai (skrandžio ir tulžies rūgštims). Jos išskiria antimikrobines medžiagas ir neleidžia augti blogosioms bakterijoms žarnyne, stiprina virškinimo trakto natūralų atsparumą, balansuoja virškinimo funkciją. Laktobacilos atkuria pažeistą žarnų gleivinę esant infekcijai ir stiprina imunitetą. Kai kurios laktobacilų grupės naudojamos gaminant jogurtą, sūrį, raugintus kopūstus, marinuotus agurkus, alų, vyną, sidrą, duonos raugą ir kitus fermentuotus maisto produktus.

■    Bifidobakterijos. Jos skatina virškinimą ir gydo funkcinius žarnyno sutrikimus – slopina patogeninių ir puvimo bakterijų dauginimąsi, normalizuoja žarnyno mikroflorą.

PrastaiPuiku (1 votes, average: 10.00 out of 10)
Loading...
  1. , , , , , , , , , ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *




Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy