Kaip Gydyti Slogą Ir Peršalimą

Peršalus ne laikas galvoti, kuo gydytis, juolab iškart gerti stiprias chemines piliules. Slogą, gerklės peršulį, kosulį ir kitus sezoninius negalavimus galima įveikti švelniais gamtiniais vaistais.

JEI PRADĖJO VARVĖTI NOSIS

Sakoma, kad negydoma sloga praeina per septynias dienas, o gydoma – per savaitę. Nesvarbu, tikite tuo ar netikite, mokslininkų nustatyta, kad šios ligos trukmė priklauso nuo individualių organizmo savybių, imuniteto pajėgumo. Dėl peršalimo atsiradusi sloga paprastai nepavojinga, tačiau nereikėtų numoti ranka į prastą savijautą.

slogaYra daugybė veiksmingų natūralių būdų pristabdyti vandeningų išskyrų iš nosies tekėjimą, sumažinti nemalonų užgulimo jausmą.

1. ŠILTAS VANDUO SU JŪROS DRUSKA. Sloguojant tokiu tirpalu gerai išplauti nosį bent dusyk per dieną – kartu su gleivė mis pasišalins virusai, bakterijos, sumažės nosies užgulimas. Prieš tokią procedūrą nosį taisyklingai išpūskite, t. y. pirmiausia pašalinkite gleives iš vienos šnervės (kitą reikia užspausti pirštu), paskui iš kitos.

2. ETERINIŲ ALIEJŲ TEPALAS

Jei sergate sloga, juo prieš naktį ištepkite padus, krūtinę. Eterinių aliejų tepalą naudokite kvėpavimą lengvinančiai, nosies užgulimą mažinančiai garų vonelei ruošti (2l vandens – 0,5 šaukštelio tepalo).

3. DILGĖLIŲ ARBATA. Šiose vaistažolėse imunitetą stiprinančio vitamino C gerokai daugiau nei citrinose. Kai sloguojate, dilgėlių arbatos išgerkite iki trijų puodelių per dieną.

VERTA ŽINOTI

vaistai nuo persalimoJei dažnai sergate sloga, lūžinėja nagai, gausiai slenka plaukai, šerpetoja oda, gali būti, kad jums stinga gyvybiškai svarbaus cinko. Daugiau valgykite produktų, kuriuose gausu šio mikroelemento: avižų dribsnių, įvairių rūšių sūrio, datulių ir kt., profilaktiškai suvartokite pakuotę cinko preparato.

GERKLĖS PERŠULIUI ĮVEIKTI

Gerklų uždegimas prasideda ne tik dėl peršalimo, j organizmą patekusių bakterijų, virusų – neretai jį paskatina įvairios vidaus ligos (grybelinė infekcija, gastro-ezofaginis refliuksas ir kt.). Jei nerandate priežasties, dėl ko kilo gerklės uždegimas, pasikonsultuokite su šeimos gydytoju. Esate tikra, kad tai – vienas iš peršalimo simptomų? Nedelskite ir uždegimą malšinkite įvairiomis gamtinėmis priemonėmis.

4. MEDETKŲ IŠTRAUKA. Stiprios koncentracijos medetkų ištrauka dezinfekuoja burnos gleivinę, mažina uždegimą, skatina atsinaujinti epitelį. Ja gerklę skalaukite 3-5 kartus per dieną. Nutarusi skalauti druskos tirpalu ar šviežių citrinų sulčių ir šilto vandens mišiniu, kad sustiprintumėte gydomąjį poveikį, gerklę galite pasipurkšti propolio ir medetkų tinktūra, šaltalankių ir medetkų aliejaus pagrindo ar kitu augalinės kilmės preparatu.

5. RAMUNĖLIŲ ARBATA

Šilta, pasaldinta puse šaukštelio natūralaus medaus, ji slopina gerklės uždegimą ir peršulį, ramina sudirgusią gleivinę. Kai skauda gerklę, ramunėlių arbatos per dieną išgurkšnokite iki trijų stiklinaičių, nakčiai užsidėkite ant kaklo stiprios šių vaistažolių ištraukos kompresą.

KUO GYDYTI KOSULĮ

slogos gydymasKovos su kosuliu taktika priklauso nuo to, kaip ilgai, stipriai, sausai ar šlapiai kosite, kas sukėlė kosulį. Dėl stipraus, nežinia dėl kokių priežasčių atsiradusio kosulio būtina konsultuotis su gydytoju, antraip rizikuoiama pražiopsoti sunkią kvėpavimo takų ligą. Jeigu kosulį išprovokavo peršalus ir nesigydžius giliau į kvėpavimo takus prasiskverbusi infekcija, reguliariai gerkite šiltų vaistažolių arbatų, taip pat švelnių žolinių vaistų.

6. DEBESYLŲ ŠAKNŲ ARBATA Šis šiltas gėrimas naikina mikrobus, slopina bronchų gleivinės uždegimą, palengvina atsikosėjimą. Kaip tinkamai paruošti? Šaukštelį smulkintų džiovintų debesylų šaknų užpilkite stikline šalto vandens, 10 minučių palikite pastovėti. Užvirkite ir kaitinkite ant silpnos ugnies apie pusvalandį. Perkoškite. Gomuriui malonaus karštumo arbatos gerkite po du šaukštus 3 kartus per dieną.

7. NATŪRALUS PUŠŲ EKSTRAKTAS. Viena iš daugelio šio preparato savybių – dezinfekuoti virusų ar bakterijų pažeistą kvėpavimo takų gleivinę, suskystinti gleives ir palengvinti atsikosėjimą. Kad nugalėtumėte kosulį, ant krūtinės kasdien dėkite šilto (37-40 °C) pušų ekstrakto kompresus (geriausiai juo įmirkyti natūralaus pluošto audinio skiautę), darykite inhaliacijas (5 ml ekstrakto skies-kite puse litro 70-80 “C vandens). Nepamirškite, kad pakvėpavus karštais garais mažiausiai valandą negalima eiti į lauką.

PrastaiPuiku (No Ratings Yet)
Loading...
  1. , , ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *




Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy