Kaip Sustiprinti Dantų Emalį

Silpnas jūsų dantų emalis dažnai sukelia kitas dantų problemas, kaip ėduonis, skilinėjimas, jautrumas šalčiui ir karščiui, silpnas dantų emalis plonėja ir lūžinėja. Žemiau pateikiami patarimai padės sustiprinti jūsų dantų emalį ir išvengti dantų sveikatos problemų ateityje. Pirmiausia turite suprasti, kaip sustabdyti emalio demineralizaciją (silpnėjimą) ir tuo pačiu jį sustiprinti (remineralizacija).

Metodas 1 iš 2: Demineralizacijos ir emalio silpnėjimo stabdymas

Step 11. Rinkitės, ką valgote.

Saldumynai, angliavandeniai ir rūgštus maistas maitina Streptococcus mutans ir Lactobacilus bakterijas, kurios atsakingos už dantų ėduonį. Netgi becukriai gėrimai (Coca Cola Zero) yra rūgštiniai ir kenkia dantims.

2. Užkandžiaukite rečiau, taip nemaitinsite bakterijų per dažnai

Jeigu po kiekvieno valgio neišsivalote dantų, geriausia riboti užkandžių skaičių per dieną, nes po kiekvieno pavalgymo dantys pasidengia naujais maisto klodais išalkusioms bakterijoms.

Macarons

3. Baigiant valgyti užkąskite sūrio.

Jei tik turite galimybę, baigdami valgyti sukramtykite sūrio gabalėlį. Sūris sumažina burnos rūgštingumą ir stabdo emalio silpnėjimą.

4. Iškart paskalaukite burną paprastu vandeniu po kiekvieno saldaus ar rūgštaus maisto bei gėrimo.

5. Limonadą ir kitus rūgščius gėrimus gerkite per šiaudelį

Taip sumažinsite ardančio poveikio laiką savo emaliui.

6. Naudokite minkštą dantų šepetėlį

Stiprus dantų šveitimas iš tikro gali netgi pakenkti dantų emaliui.

7. Atsižvelkite į savo sveikatą

286/365 - Go Baby Go GoSveikatos būklė turi įtakos ir gali apsunkinti dantų emalio stiprinimą. Pasitarkite su daktaru, kaip pagerinti savo būklę.

  • Chroniškas burnos džiūvimas sukeliamas sumažėjusios seilių gamybos. Antihistamininiai (receptorių blokatoriai) vaistai ir netgi vynas sumažina seilių gamybą. Seilėse esantys komponentai padeda atsistatyti ir stiprinti dantų emalį, todėl chroniškas burnos džiūvimas gali būti žalingas.
  • Ėdant rėmeniui skrandžio rūgštis kyla į viršų ir netgi pasiekia burnos ertmę. Rūgštis ėsdina dantų emalį, todėl būtina kontroliuoti situacija ir deginant skrandžiui nevalgyti netinkamų produktų arba vartoti atitinkamus vaistus.
  • Dantų griežimas taip pat gadina dantų emalį. Pyktis, stresas ir kai kurie miego sutrikimai turi įtakos dantų emaliui.
  • Diabetas, rūkymas, burnos higienos nesilaikymas ir kitos sąlygos apsunkina galimybes sustiprinti dantų emalį.

8. Pasirinkite tinkamą dantų pastą

Glicerinas, kai kurių dantų pastų sudedamoji dalis, apsunkina dantų stiprinimą, nes palieka lipnią dangą ant dantų, kuri trukdo mineralams jūsų seilėse atkurti ir siprinti dantų emalį. Pastudijuokite savo pastos etiketę, ar joje nėra glicerino komponento.

Metodas 2 iš 2. Dantų emalio stiprinimas – remineralizacija

1. Valgykite tinkamą maistą.

Organizmas gali pats sustiprinti dantų emalį, jei gauna reikiamų medžiagų. Tamsiai žalios daržovės, pieno produktai ir baltyminis maistas turi reikiamų elementų. Jūros druska – geras retųjų mineralų šaltinis.

2. Kramtykite becukrę gumą.

Kramtoma guma padidina seilių išskyrimą ir neturi cukraus, kuris gadina emalį. Guma su natūraliu saldikliu Xylitoliu nemaitina bakterijų ir net kai kurių tyrimų duomenimis stiprina dantų emalį.

3. Tinkamas dantų valymas

Free Macro White Teeth With Dental Floss and Red Lipstick Creative CommonsValykite dantis su minkštu dantų šepetėliu. Tinkamas dantų valymas trunka ne mažiau kaip 2min. šepetėlį sukant apskritais judesiais. Elektroniniai dantų šepetėliai valo efektyviau už paprastus, bet kainuoja brangiau.

4. Reguliariai tikrinkite progresą

Stebėkite savo dantų emalio stiprinimo progresą ir sekite vykstančius pokyčius. Priklausomai nuo dantų būklės išvardintų priemonių gali ir nepakakti, todėl emalio būklei blohėjant patartina kreiptis į odontologą.

Įspėjimai:

  • Per daug fluorido gali sukelti būseną – emalio fluorozė. Todėl neperdozuokite floro turinčių priemonių, nes gali pasikeisti emalio spalva ir atsirasti mikro skylučių.
  • Jeigu maisto raciono pakeitimas sukelia nepageidaujamų šalutinių reakcijų kaip kad galvos skausmas, odos saudėjimas ar nevirškinimas, tai gali būti alergijos arba jautrumo požymiai. Veskite maisto dienoraštį, kad nustatytumėte, kas sukelia nemalonius simptomus.
PrastaiPuiku (No Ratings Yet)
Loading...
  1. , ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *




Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy