Šermukšnio Gydomosios Savybės

sermuksnis

Daug lietuvių pasakų mini šermukšnio lazdos galią. Tas, kuris nori nugalėti kipšą, panaikinti burtus, pašalinti prakeikimą, naudojasi šermukšnio lazda. Šakelę su šermukšnio uogomis ir lapais užkišdavo už balkio kambaryje, kad saugotų trobą nuo piktųjų dvasių.

Iš tiesų paprastasis šermukšnis (Sorbus aucuparia) turi gydomųjų savybių. Jo vaisiai – polivitaminų šaltinis sergant avitaminoze. Jie skatina tulžies ir šlapimo išsiskyrimą, slopina puvimo procesus. Tinka inkstų, šlapimo takų, kepenų ir tulžies pūslės uždegimams gydyti, lėtina aterosklerozę, gerina medžiagų apykaitą.

Liaudies medicinoje vaisiai ir žiedai naudojami kraujavimui stabdyti, prakaitavimui skatinti, plaučių ligoms ir reumatui gydyti. Seniau juos vartojo nuo inkstų akmenligės.
Rudenį, supilant bulves į rūsius, reikia tarp jų įdėti šermukšnio lapų. Tai apsaugo bulves nuo puvimo, atbaido peles.

Rugsėjo – spalio mėnesį, po pirmųjų šalnų, prisiskinkite ir išdžiovinkite šermukšnio uogų. Kas antrą dieną suvalgysite nors po 10 džiovintų šermukšnių uogų, ir organizmas gaus vitaminų C ir P, organinių rūgščių (obuolių, citrinų, vyno, gintaro), rauginių ir mineralinių bei kitų medžiagų.sermuksnio uogos

PrastaiPuiku (1 votes, average: 1.00 out of 10)
Loading...
  1. , , , , , , , , , , , , , , , ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *




Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy