Šlapimo Takų Uždegimas

Kodėl šlapimo takų infekcijomis dažniau serga moterys?
Moterys šlapimo takų uždegimais serga dažniau negu vyrai, nes jų šlaplė yra trumpesnė, ir bakterijos gali lengviau patekti į šlapimo pūslę. Nėštumas ir menopauzė taip pat didina riziką susirgti šlapimo takų infekcija. Šlapimo pūslės uždegimą kartais sukelia kontraceptinių priemonių naudojimas, plaukiojimas chloruotame vandenyje ar lytinių santykių higienos nesilaikymas. Dažniausias (80-90%) šių infekcijų sukėlėjas -Esherichia coli bakterijos. Kita infekcijų grupė – lytiniu keliu plintančios infekcijos, tokios kaip chlamidijos, mikoplazmos, ureoplazmos, grybeliai, virusai (Herpes, adenovirusai). Infekcija greičiau pažeidžia šlapimo takus, sergant virusinėmis, peršalimo ligomis, nusilpus bendram organizmo imunitetui.

Šia infekcija neretai serga ir vaikai, ypač mergaitės. Priežasčių gali būti įvairių, bet dažniausiai – dėl higienos taisyklių nesilaikymo.

Kokie pirmieji šio susirgimo požymiai?
Sergant šlapimo organų uždegimu jaučiamas staigus noras šlapintis; deginantis skausmas šlapinantis; dažnas šlapinimasis; skausmas pilvo apačioje; skausmas nugaroje virš juosmens. Jeigu infekcija jau pasiekusi inkstus-jautrumas virš gaktikaulio; gali būti rausvas (su krauju) ar drumstas šlapimas; stiprus šlapimo kvapas; kartais karščiavimas. Kai kada pasireiškia tik vienas simptomas, bet gali varginti ir visa simptomų grupė. Kad šlapimo takų infekcija, prasidėjusi, netaptų lėtine ir nepasiektų inkstų, ją būtina iki galo išgydyti.

Kaip apsisaugoti nuo šios infekcijos?

Sveika šlapimo sistema pati turi bakterijas naikinančių savybių ir bakterijos pašalinamos su šlapimu, todėl reikia išgerti bent 2-2,5 litro per parą vandens. Bakterijų patekimo į šlapimo takus galima išvengti tinkamai laikantis kasdienės ir ypač – lytinių santykių -higienos. Tai dera prisiminti ne tik moterims, bet ir jų vyrams. Deja, būtent dėl šių priežasčių nemažai moterų ilgą laiką negali atsikratyti šlapimo takų infekcijų. Nuo lytiniu keliu plintančios infekcijos daugeliu atveju apsaugo vyriški ar moteriški prezervatyvai. Rekomenduojama pasišlapinti pasimylėjus. Stengtis neperšalti, žiemą vilkėti šiltesnius drabužius, nesėdėti ant šaltos žemės ar asfalto. Svarbu stiprinti imuninę sistemą.

Vis dažniau įsitikiname, kiek daug lemia mityba. Ar kovoti su šlapimo takų infekcijomis mums gali padėti mitybos papildymas tam tikromis medžiagomis?
Dar močiutės nuo šlapimo takų uždegimo vartodavo spanguoles, bruknes. Dabar gydomasis spanguolių poveikis įrodytas ir moksliniais tyrimais. Nustyta, jog spanguolėse esančios medžiagos padeda slopinti šlapimo takų infekcijas. Profilaktiškai per dieną rekomenduojama išgerti 500 ml spanguolių sulčių. Tačiau toks kiekis Ilgainiui gali padidinti skrandžio rūgštingumą, todėl vietoj jų galima vartoti maisto papildus.

Profilaktika ypač svarbi moterims, kurioms šlapimo takų infekcijos kartojasi. Šios moterys taip pat geriausiai pažįsta pirmuosius šlapimo takų infekcijos požymius.

Pajutus pirmuosius simptomus, infekciją sustabdyti gali padėti tik ypač stiprios koncentracijos spanguolių preparatai, kurie užtikrina pakankamą aktyviųjų medžiagų kiekį. Bet net ir simptomams išnykus rekomenduoju apsilankyti pas gydytoją, kad būtų tiksliai nustatytas infekcijos sukėlėjas. Įsivešėjusią infekciją gydome antibiotikais. Tačiau geriant antibiotikus naudinga vartoti ir spanguolių preparatus, kurie padeda išvalyti antibiotikams atsparumą įgijusias bakterijas. Pabaigus gydymo kursą, dar keletą savaičių rekomanuojama naudoti spanguolių preparatus poveikiui užtvirtinti.

Urinal Akut pagamintas iš didžiausios koncentracijos natūralaus spanguolių uogų ekstrakto Hi-PAC™. Urinal produktams naudojamos tik natūraliai išaugusios, genetiškai nemodifikuotos uogos. Hi-PAC™ ekstaktas užtikrina reikiamą aktyviųjų spanguolių medžiagų – proanto-cianidinų kiekį.
Dažniausios cistito sukėlėjo E.coli bakterijos yra padengtos plaukeliais, kurių galuose yra čiuptuvėliai. Jais bakterijos tvirtinasi prie šlapimo takų sienelių, o prisitvirtinusios dauginasi ir sukelia uždegimą. Spanguolėse esantys proantocianidinai, patekę į šlapimo takus, „užkemša” tuos čiuptuvėlius. Dėl to bakterijos negali prisitvirtinti prie šlapimo takų sienelių ir daugintis. Tokias neprisitvirtinusias bakterijas šlapimo srovė greitai išplauna iš šlapimo takų, todėl infekcija sumažėja.
Urinal yra saugus, tinka net ir nėščioms, krūtimi maitinančioms moterims bei vaikams nuo 3 metų.

PrastaiPuiku (1 votes, average: 5.00 out of 10)
Loading...
  1. , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *




Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy