Kopūstai

kopustasKopūstai. Juose yra fitoncidų, kurie naikina kai kurias ligas sukeliančias bakterijas. Kopūstai — gera profilaktinė priemonė nuo kai kurių kraujo ligų. Jie ypač naudingi aptukusiems žmonėms.

• Valgykite žalius arba raugintus kopūstus: juose yra daug vi­tamino U. Tai puikus vaistas nuo opaligės. Be to, šis vitaminas reguliuoja medžiagų apykaitą ir saugo nuo aterosklerozės. Ko­pūstuose yra daug tartroninės rūgšties, apsaugančios, kad iš ang­liavandenių nesusidarytų riebalai. Kopūstų patartina kasdien su­valgyti po 300 gramų.

• Kopūstai rekomenduotini sergantiems skrandžio ir žarnyno, kaulų sistemos ligomis. Valgant kopūstus, greičiau praeina protinis ir fizinis nuovargis, vaikai ir paaugliai geriau auga ir vystosi.

• Valgykite įvairias kopūstų salotas. Jose geriau išsilaiko pektininės medžiagos ir ląsteliena. Valgant daugiau ląstelienos, su­intensyvėja žarnyno peristaltika, žarnyno lazdelės gyvybinė veik­la, geriau išsiskiria iš organizmo cholesterinas, nesivysto atero­sklerozė, neužkietėja viduriai,

• Šviežios kopūstų sultys labai tinka ligoniams, sergantiems gastritu (kai sumažėjęs rūgštingumas), tulžies pūslės bei žarnų uždegimais. Jos rekomenduotinos ligoniams, sergantiems skrandžio arba dvylikapirštės žarnos opa.

Jeigu skauda gerklę, skalaukite ją šviežiai išspaustomis kopūstų sultimis.

• Litrui sulčių paruošti imkite 2 kg kopūstų (geriau vėlyvųjų). Viršutinius apvytusius lapus numeskite, kopūstų gūžę nuplaukite ir leiskite vandeniui nutekėti. Nerūdijančiojo plieno peiliu kopūstus smulkiai supjaustykite ir išspauskite sultis specialia mašinėle arba sumalkite mėsmale, o po to jas perkoškite.

Kopūstų sultis laikykite emaliuotame (arba stikliniame) inde šaldytuve ne ilgiau kaip dvi paras, nes vitaminai U ir C greitai suyra.

• Pūliuojančioms žaizdoms, opoms ir nudegimams gydyti vartokite kopūstlapių, sumaišytų su kiaušinio tryniu, tyrelę.

• Sandėliuose arba rūsiuose gūžinius kopūstus laikykite atskirai nuo kitų daržovių, nes jiems reikia skirtingų sąlygų. Išdėliokite gūžes ant grindų vėsioje patalpoje, kad viena gūžė neliestų kitos. Valydamos palikite 5—6 žalius lapus, nes jie apsaugo gūžę nuo mikroorganizmų, taip pat padeda išsaugoti šviežią ištisą žie­mą. Kopūstų kotą palikite 3 cm ilgio. Jeigu -kopūstų galvas kabi­nate, tai nenupjaukite jų kotų.

Raudongūžįus kopūstus laikykite tamsioje vietoje, nes kitaip jie pajuoduos ir pasidarys kartūs.

Kad kopūstų kotletai būtų aštresni, ir sultingesni, į juos įmai­šykite smulkiai supjaustyto antaninio obuolio, prieš tai truputį patroškinto svieste.

Daugiausia vitaminų yra žiedinio ir gūžinio kopūsto kote. Nu­lupkite jį ir valgykite arba sutarkuokite salotoms.

• Nelaikykite žiedinių kopūstų šviesoje: jie labai greitai pilkėja ir genda.

PrastaiPuiku (No Ratings Yet)
Loading...
  1. , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *




Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy