Praktiški Patarimai

Šaltame ore (ar patalpoje) pabuvusį linoleumo ritinį prieš išvyniodami 2-3 dienas palaikykite šiltoje patalpoje.

Ir vilnonių , ir sintetinių siūlų megztinius geriau skalbti tik rankomis: vilnonius – 36 C , sintetinius – 30-36 C vandenyje. Išskalavę ir lengvai nuspaudę, susukite į didelį rankšluostį ar paklodę ir paspaudinėkite (negręžkite). Šitaip nusausintus megztinius džiovinkite horizontalioje padėtyje (kad netįstų) ant sauso rankšluosčio ar balto medvilninio audinio.

Jei nuo sagės perliuko nusilupo perlamutras, atsargiai su adata nukrapštykite jo likučius ir nutepkite geros kokybės perlamutriniu (norimo atspalvio) nagų laku. Jei iš pirmo karto nepavyks, nuvalykite lako valikliu.

Jei jūsų batai labai slysta, jų padus plonai patepkite avalunei skirtais klijais ir pabarstykite nuo šiurkštesnio švitrinio popieriaus nugremžtais krisliukais. Aišku, parketu tokiais “pagerintais” batais vaikščioti nepatartina.

Natūralios odos rankinė ilgai atrodys graži ir kaip nauja, jei kartais ištrinsite ją minkštu skudurėliu, suvilgytu šiltame ricinos aliejuje, o po to išblizginsite sausu.

Apie virtuvės indus

Indai iš aliuminio atsparūs karščiui ( aliuminis lydosi tik 658 C ), staigiems temperatūros svyravimams. Juose galima gaminti net labai sūrius ar rūgščius valgius : nekinta nei jų spalva , nei skonis. Pagaminto valgio šiuose induose geriau nelaikyti. Netinka juose laikyti raugintų agurkų, kopūstų, raugti girą, nes rūgštys ir šarmai reaguoja su šiuo metalu. Aliuminio indams šveisti puikiai tinka ” Pemoliuks ” , negalima jų šveisti su kalcinuota soda, metaliniu šveistuku.

Plieniniai emaliuoti indai atsparūs rūgštims ir šarmams, todėl juose galima ne tik gaminti, bet ir laikyti valgį : taip pat raugti daržoves, pieną, ruošti jogurtą. Karščiui šie indai nėra labai atsparūs – nuo perkaitimo skilinėja emalė. Jiems šveisti tinka įvairūs milteliai, bet metalinio šveistuko taip pat geriau nenaudoti – nuo jo lieka pilki brūžiai.

Cinkuoti indai netinka nei maistui gaminti, nei laikyti. Juose galima skalbti, laikyti vandenį ( ne gėrimui ), žibalą.

Alavuoti indai maistui ruošti nelabai tinka, o geriamam vandeniui laikyti išvis netinka : pasikeičia vandens skonis, juo užplikyta arbata ar kava būna neskani.Šiuos indus galima plauti tik švelniomis priemonėmis.

Nerūdijančio plieno indai atsparūs karščiui, puikiai tinka ir valgiams gaminti, ir jiems laikyti. Juos plauti galima įvairiomis plovimo ir šveitimo priemonėmis.

Žalvariniuose induose galima tik virinti vandenį bei virti uogienes ( nes didelis cukraus kiekis neutralizuoja vaisių rūgščių veikimą ). Nuo pieno, aliejaus, organinių rūgščių šie indai oksiduojasi, patamsėja ir net pažaliuoja. Šveisti galima įvairiomis priemonėmis.

Ketiniai neemaliuoti indai ruošti įvairiems patiekalams, bet neprižiūrimi linkę rūdyti. Juose galima gaminti valgius ant ugnies ir orkaitėje, o plauti taip pat kaip emaliuotus plieninius.

Moliniuose induose galima rauginti girą, pieną, agurkus, kopūstus, sūdyti grybus, ruošti jogurtą. Molinės puodynėlės tinka uogienėms, medui laikyti. Valgant iš molinių dubenėlių, šiltas maistas ne taip greitai atvėsta. Šveisti galima įvairiomis priemonėmis. Kartais blogos kokybės glazūra suskilinėja – ilgai laikyti maistą tokiuose induose nepatartina.

PrastaiPuiku (No Ratings Yet)
Loading...
  1. , , , ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *




Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy