Skėčiai – Apsauga Nuo Lietaus

skeciaiTikslumo dėlei reikia pasakyti, kad ir dailiosios lyties atstovės ne visada gali imti linksmų ir ryškių spalvų skėtį. Jo spalva derinama prie aprangos. Prie klasikinio stiliaus dalykinio kostiumėlio niekada netiks žaižaruojantis vaivorykštės spalvomis, o prie lengvos, plevėsuojančios vėjyje suknelės – juodas ir masyvus . Dėl to patariama turėti 2-3 skėčius ir juos derinti prie aprangos stiliaus – dalykinio, sportinio, romantiško ar jaunatviško.

Tai nesunku, nes skėčių įvairovė parduotuvėse gana didelė. Rasime ilgų, sulankstomų, vyriškų, moteriškų, vaikiškų, reklaminių (su firmos logotipu), vestuvinių, golfo, mažutėlaičių (telpančių į teatrinę rankinę), mechaninių, pusiau automatinių, automatinių.

Lietuvoje labiausiai perkami sulankstomi, trijų lenkimų skėčiai. Tačiau patikimiausi yra ilgi, metaliniu kotu ( medinis gali nulūžti ), neperpučiami, apsaugantys nuo vėjo. Nesudedami skėčiai tarnauja ilgiau ir yra geresni, kadangi turi mažiau jungiamųjų konstrukcijų, kurios dyla ir bet kada gali sugesti.

Nesvarbu kokį skėtį – automatinį ar mechaninį – išsirinksite, dar parduotuvėje nesidrovėkite jį bent 10 kartų išskleisti ir suskleisti. Tas kelių minučių testas padės įvertinti būsimojo pirkinio būklę. Minėtasis procesas turi vykti lengvai, nestrigti.

Renkantis skėtį, reikėtų atkreipti dėmesį ir į medžiagą. Geriausia medžiaga skėčiams – poliamidas, poliesteris. Toks skėtis tarnaus 5-7 ir daugiau metų. Šilkinai ir atlasiniai skėčiai laiko ne ilgiau kaip dvejus metus, jie skirti pasipuošti, bet ne apsaugoti nuo kritulių.

Medžiagos patikimumą galima įvertinti labai paprastai: išskleiskite skėtį ir pro jį pažiūrėkite į šviesą, pavyzdžiui, elektros lemputę. Jos neturėtų matytis –tik turėtų sklisti pro audinį šviesa.

Ant geros medžiagos skėčio neužsilaiko lietaus lašai. Jie nuo kupolo tiesiog nurieda. Tokie skėčiai greičiau ir išdžiūsta. Patikimo ir visada nuo lietaus apsaugančio skėčio karkasas turi būti iš tvirto plieno. Pigūs skėčiai paprastai gaminami iš minkšto metalo arba plastiko. Šios medžiagos negarantuoja nei patvarumo, nei ilgaamžiškumo.

Apie lietsargio kokybę galima spręsti iš to, kaip tvirtai įsitempusi ir pritvirtinta medžiaga. Geriau, kai ji ne tik prisiūta, bet ir sujungimo vietos sutvirtintos plastmasiniais dangteliais. Puiku, jeigu jie iš nerūdijančio plieno, o jų galai – iš anglies plastiko – toks skėtis geriau atlaikys vėją. Ieškantieji idealaus skėčio turėtų atkreipti dėmesį į strypų, laikančių audinį, skaičių. Kuo jų daugiau, tuo skėtis tvirtesnis. Rinktis turintį mažiau kaip aštuonis rizikinga. Išskleisto skėčio virbai turi sudaryti taisyklingą kupolą. Stipriai papurčius skėtį jie turėtų nejudėti ir nesilankstyti. Stipinai turi būti įtvirtinti grioveliu į viršų, o ne į apačią, kad vėjas neišverstų kupolo į priešingą pusę.

Nepatariama pirkti skėčio, kurio plastikiniai virbų antgaliai, esantys prie medžiagos, krenta arba nusimausto nuo virbų. Suabejoti reikėtų ir tada, kai lengvai nusimauna skėčio viršūnėlė. Tai akivaizdus brokas. Skėčiai- lazdos turėtų būti su žiedu, fiksuojančiu stipinų galiukus. Kitaip jie nuolat už ko nors kabinsis. sketis zmogus stovi

Išskleidus skėtį reikėtų atidžiai apžiūrėti prieš šviesą ir skėčio siūles. Jos turi būti tvirtos, neturi matytis kiaurymių dūrio vietose.

Skėčių priežiūra

Vieni geriausių apsaugos nuo lietaus gamintojų – prancūzai ir japonai. Kompanijos vardas žymimas keliose vietose – ant skėčio rankenos, mygtuko, kupolo dangtelio, o etiketėje parašoma, iš kokios medžiagos jis pagamintas. Jeigu to nėra – prieš jus akivaizdi klastotė.

Skėčių kokybė patvirtinama sertifikatais. Jiems turi būti išduotas higienos sertifikatas, nes jų medžiaga nuolat sąveikauja su vandeniu, kuris patenka ant drabužių, odos, plaukų, į akis.

Apsaugos nuo „ prakiurusio” dangaus kokybė lemia ir jos kainą. 7-10 litų kainuoja tik kiniškas skėtis. Patikimų ir nepriekaištingų skėčių kaina svyruoja nuo 40 iki 300 litų.

Kad ir kokį kokybišką, brangų lietsargį įsigysite, turėtumėte žinoti, kad jis ilgai netarnaus, jei nesilaikysite elementarių džiovinimo ir priežiūros taisyklių. Šilkiniai skėčiai džiovinami neišskleisti, kiti – pusiau išskleisti, kad neišsitemptų medžiaga. Audiniui tapus netampriam, atsiranda įdubos, pro kurias ima sunktis vanduo.

Skėčių patariama nedžiovinti šalia radiatoriaus. Kaip reikiant neišdžiūvusio skėčio negalima stipriai suspausti. Tai kenkia audiniui. Vėliau jis gali pradėti leisti vandenį. Išdžiūvusį skėtį reikia klestelėti ir medžiagą, tvarkingai sudėti aplink lietsargio pagrindą. Nereikėtų pamiršti ir retsykiais išplauti, nes lietaus vanduo ne itin švarus. Geriausia valyti amoniaku, skiestu vandeniu (100 g amoniako litrui vandens), vandens ir acto mišiniu ( 1 : 1 ) arba minkštu šepetėliu, pavilgytu spirite.

Galima suskleistą skėtį pamerkti į muiluotą vandenį. Po 3-5 minučių jis ištraukiamas, nuskalaujamas ir išdžiovinamas.

PrastaiPuiku (4 votes, average: 7.75 out of 10)
Loading...
  1. , , , , , ,
1 komentaras

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *




Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy