Virtuvės Įrengimas ir Papuošimas

virtuves siena katinasGydytojai higienistai nepataria virtuvės sienų klijuoti klijuote. Geriau atsisakyti ir glazūruotų plytelių. Sienas patartina dažyti aliejiniais dažais.

Virtuvės spintų ir stalčių vidus turi būti lengvai plaunamas, todėl jų vidų išklokite klijuote.

Įsigykite oro filtrą. Jis pašalina virtuvės kvapus, surenka vandens garus, per valandą išvalo iki 240 kubinių cm oro,

Jeigu virtuvė maža ir trūksta vietos spintelėms, į kurias galima sudėti indus, tai panaudokite tuščią sienelę virš viryklės. Iš 5 cm pločio ir 2 am storio lentelių sukalkite rėmelį (jo didumą reguliuokite savo nuožiūra), prie jo pritvirtinkite kabliukus. Reikalingi indai visuomet bus jums po ranka.

Neperkraukite virtuvės indais ir mechanizmais. Pakanka turėti keturis įvairaus didumo puodus, virdulį, dvi keptuves, virtuvės įrankių rinkinį, dvi arba tris skardas kepimui, rėtį miltams sijoti, kūjelį mėsai mušti, kočėlą, tris medines lenteles ir vieną didoki lentą, du medinius šaukštus, virtuvės peilių rinkinį, keturis arbi penkis įvairaus didumo dubenis, penkias arba šešias dėžutes sausiems produktams laikyti, šešis arba septynis indelius prieskoniams, pusės litro ir vieno litro talpos stiklainių, šepečių, svastykles, kavamalę, mikserį, mėsmalę, tris prijuostes, keturis arba penkis lininius rankšluosčius indams ir tiek pat minkštų rankšluosčių, šepetį indams plauti.

Ne tik gėlės puošia kambarius. Keli maži vazonėliai su petra žole, svogūnu, krapais, pastatyti virtuvėje, — taip pat savotiška puošmena. Auginkite šias daržoves, ir nepritruksite žalumynų iki pavasario. O juk tai vitaminai!

Jeigu kriauklė silpnai siurbia vandenį, tai ant grotelių užpilkite geriamosios sodos ir palaukite, kol ji visiškai ištirps. Paskui į kriauklę įpilkite pusę stiklinės acto. Po akimirkos išgirsite garsą, panašų į verdančio vandens kunkuliavimą. Tai šarmo ir rūgšties reakcija. Po to kriauklė vėl gerai siurbs, vandenį.

Jeigu iš kriauklės juntamas nemalonus kvapas, tai į ją įpilkite stipraus borakso tirpalo. Kvapas išnyks.

Ypatingą dėmesį skirkite šiukšlių kibirui, kad jis netaptų bakterijų židiniu. Išpylusios šiukšles ir išplovusios kibirą, dugną išklokite popieriumi. Minkštas ir šlapias atliekas, prieš mesdamos į kibirą, suvyniokite. Tuomet kibiras bus visada švarus.

Baigusi darbą virtuvėje, patikrinkite, ar išjungti visi šildymo prietaisai.

Saugokite kaitinimo prietaisus, kad ant jų neužtykštų riebalų arba sirupo: gali užsiliepsnoti.

virtuveJeigu ant viryklės pribėgo pieno, pabarstykite druska ir svilėsių kvapas išnyks.

  • Viryklę kasdien iššluostykite, kad neliktų, trupinių, pridžiūvusių dėmių. Neužmirškite išvalyti dujinės viryklės čiaupų.

Jeigu ant viryklės yra riebių dėmių, tai ją dar karštą gausiai pabarstykite druska ir nutrinkite popieriumi.

Rūdys nuo viryklės viršaus išnyks, ir ji vėl blizgės kaip nauja, jei ją nuvalysite karštu aliejumi.

Dujinės viryklės, skalbiamosios mašinos, šaldytuvo išorinis paviršius valomas šiltomis pamuilėmis suvilgyta kempine. Šitaip galima valyti ir metalinius lakuotus virtuvės baldus.

  • Virtuvės kriauklę, pagamintą iš nerūdijančiojo plieno, iš pradžių valykite tam tikslui skirtais valikliais, o paskui nublizginkite suglamžytu popieriumi.
  • Orkaitės skardas iš pradžių plaukite karštu vandeniu, paskui perplaukite, ir patrinkite tiršta geriamosios sodos bei šalto vandens košele. Po to iššluostykite sausa švaria šluoste.
  • Koklines krosnis plaukite tik šaltas su silpnomis pamuilėmis, įpylusios vieną arba du šaukštus amoniako. Po to gerai nušluostykite.

Jeigu norite atnaujinti virtuvės baldus, tai jų priekinę dalį nudažykite emaliniais, dažais. Kad paviršius blizgėtų kaip veid-rodis, baldus pirma nudažykite aliejiniais dažais, gerai išdžiovinkite ir tik po to perdažykite emaliu. Dažus gerai išmaišykite, paskui pašildykite vandens vonelėje iki 40—50°C. Šildydami dė-žutės neatidenkite, nes išgaruos skiediklis, dėl to emalis sukietės.

Keraminių plytelių valymas. Plytelėmis klotas paviršius nušluostomas šluoste, paskui patepamas vandenyje išleistu skystu gipsu, kuris po 3—5 minučių nutrinamas sausa ir šiurkščia šluoste. Gipsas nusivalo kartu su prie jo prilipusiais nešvarumais ir lieka tik sandūrose. Paviršius blizga. Vietoj gipso galite naudoti balinamąją kreidą. Ji lengvai nuvaloma, bet prasčiau laikosi sandūrose.

Sandūras tarp keraminių plytelių galima užtepti baltu cemento skiediniu (sumaišytas su vandeniu cementas turi būti grietinės tirštumo). Sandūras išvalykite (iškrapštykite), suvilgykite vandeniu, patepkite skiediniu ir gerai išlyginkite. Po dviejų arba trijų parų, kai skiedinys sukietėja, paviršių patepkite gipso skiediniu ir gerai nutrinkite.

Virtuvės sandėliukas. Tai šeimininkės vizitinė kortelė. Jam įrengti nereikia nei ypatingų išlaidų, nei laiko. Lentynų konstrukcijas pagyvinkite ryškiomis spalvomis. Sandėliuko inventorių papildo plastmasiniai krepšeliai šviežioms daržovėms ir vaisiams. Priešpriešiais ant sienos galite pakabinti medžiaginius maišelius džiovintiems grybams, daržovėms, žalumynams ir kt. (kaip ir užuolaidėles, juos galima siūti iš linksmų spalvų languotos medžiagos). Įvairias lentynėles, pakabas, krepšelius galite pasidaryti ir iš vielos.

PrastaiPuiku (No Ratings Yet)
Loading...
  1. , ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *




Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy