5 Būdai Kaip Nuvalyti Sidabrą

sidabras Sidabras yra nuostabus, daugialypis metalas. Jo minkštas blizgėjimas prideda lengvos elegancijos lėkštėms, stalo įrankiams ir aišku papuošalams. Deja, sidabras yra gan pažeidžiamas, palyginti su kitais dažnai naudojamais metalais. Sidabras gali greitai pajuoduoti, apsinešti ir susibraižyti. Dažnai žmonės bijo smarkiau valyti sidabrinius dirbinius, nes jie neretai yra brangus atminimas, susijęs su kokia nors šeimos istorija, taigi labai saugomi. Tačiau nebūtina turėti juvelyro specialybę, kad galėtume nuvalyti sidabrą. Štai keletas patarimų, kaip valyti sidabrinius dirbinius, kad jie ir vėl šviestų kaip nauji.

Patarimai

1) Valykite sidabrą dažnai ir iškart po naudojimo.

Dažnai naudojami sidabriniai daiktai retai neturi apnašų. Kai sidabro apnašų dar nėra arba jos tik pradeda atsirasti, paprasčiausiai nuplaukite sidabrinį daiktą su šiltu (ne karštu) vandeniu ir švelniu befosfatiniu plovikliu

Geriausia plauti sidabrinius indus atskirai nuo kitų indų, todėl kad metalinės kriauklės ir kitos priemonės gali subraižyti sidabrą. Nerūdijančio plieno įrankiai gali pažeisti sidabro sluoksnį, jeigu atsirastų kontaktas.

Venkite mūvėti gumines pirštines, kai valote sidabrą, nes guma koroduoja sidabrą. Naudokite minkštą audinį sidabrui valyti. Po valymo nušluostykite su minkštu rankšluoščiu. Geriausia apnašas valyti naudojant medvilninį medžiagos gabalėlį.

2) Valykite sidabrą specialiomis priemonėmis.

Kai ant sidabro susiformuoja apnašos, paprastas rankinis valymas gali nepadėti. Specialiai gaminamos sidabro valymo priemonės (pastos) yra geriausias pasirinkimas, jeigu valote itin brangius sidabrinius dirbinius, papuošalus. Sekite gamintojo nurodymus ant pakuotės.

  • Sudrėkinkite naudojamą medžiagos ar kempinėlės gabalėlį su specialiu sidabro šveitikliu ir švelniai pašveiskite sidabrinį daiktą.

sidabro-valymas-pasta

  • Šveiskite sidabrą tik tiesiomis linijomis, pirmyn ir atgal judesiu (ne ratais). Venkite stipraus brūžinimo, geriau leiskite visą darbą atlikti šveitimo pastai.

sidabro-valymas sveitimas

  • Nuplaukite sidabrą po tekančiu vandeniu

plovimas sidabro-valymas

Nusausinkite nuvalytą sidabrą su sausu, švelniu rankšluoščiu

sidabro-valymas-4

3) Sidabro valymas namie randamomis medžiagomis

Galite naudoti lengvai namie randamus produktus mažiau svarbiems sidabriniams daiktams valyti. Šis metodas dažniausiai veikia gerai, bet didesnė tikimybė pažeisti sidabrą. Taigi, bandykite savo rizika.

Dantų pasta. Pasirinkite paprastą dantų pastą (ne gelį) be jokiu ypatingu balinančių priedų. Pigiausia pasta puikiai tiks.

Paimkite švelnų sudrėkintą drabužį (seni sportiniai marškinėliai puikiai tiks) arba šlapią kempinę ir išspauskite šiek tiek dantų pastos. Tada švelniai patrinkite sidabrą tiesiais judesiais. Taipogi galite iš pradžių sudrkinti patį sidabrinį daiktą ir tada ant jo užtepti dantų pastos bei pradėti trinti su medžiagos gabalėliu. Bet kokiu atveju, būkite atsargūs ir švelnūs, ir jeigu pastebite, kad pradedate braižyti sidabrą, tuojau pat nuplaukite dantų pastą.

Kai medžiagos gabalėlis pajuoduoja nuo sidabro apnašų, pridėkite dar pastos prie švarios medžiagos vietos ir tęskite valymą.

Nuplaukite su šiltu vandeniu ir nusausinkite rankšluosčiu.

4) Sidabro valymas soda

Kepimo soda gali pašalinti sunkiausiai įveikiamas apnašas, bet nenaudokite jos nebent nebijote sugadinti sidabro išorės. Kepimo soda laikoma per daug braižanti sidabrą šveitimo medžiaga.

sidabro valymas su soda Kepimo soda su vandeniu ir sidabru sudaro mažą cheminę reakciją, todėl nekvėpuokite išskiriamais garais.

  • Padarykite valymo pastą iš kepimo sodos ir šilto vandens.
  • Šveiskite taip pat kaip aprašyta su dantų pastą.
5) Tirpalai ir elektrocheminis valymas

Sidabro valymas vonelėje. Rinkoje yra priemonių, kurios be jokio mechaninio valymo gali nušveisti sidabro apnašas. Tačiau tikri profesionalai retai naudojasi tokiomis priemonėmis, arba dažniausiai labai trumpam laikui, kadangi tokie tirpalai labai agresyvūs ir greitai ėsdina ne tik apnašas, bet ir patį sidabrą. Tokie tirpalai dažnai yra kenksmingi tiek žmonėms, tiek sidabrui.

Kitas būdas, tai elektrocheminis valymas, kai sidabras panardinamas į druskos tirpalą ir vyksta elektrolitinė reakcija. Vėlgi, šis būdas gan rizikingas, ypaš sidabrui su oksiduotu paviršiumi ir prancūziška apdaila.

  • Pašildykite reikiamą kiekį vandens ir ištirpinkite jame didelį kiekį valgomosios druskos. Vietoj druskos galite naudoti ir plovimo sodą.
  • Įdėkite į dubenėlį aliuminio folijos ir išklokite ja dugną.
  • Tada įmerkite prieš tai su muilu nuplautą sidabrą (į foliją) kelioms minutėms. Apnašos turėtų nusiplauti pačios.
  • Sunkiai prieinamas vietas prieš tai dar pavalykite muilu ir drėgnų skuduru.

Pastaba: Šis metodas pašalins visas apnašas, net ir senovines. Panaudotą druskos tirpalą išpilkite į kriauklę. Šis sidabro valymo būdas yra pagrįstas paprasta chemine reakcija tarp aliuminio metalo ir sidabro oksido (apnašų). Druskos tirpalas veikia kaip elektrolitas ir leidžia vykti cheminei reakcijai.


6) Tinkama sidabro priežiūra apsaugo nuo apnašų

Be taisyklingo ir dažno valymo, geriausias būdas apsaugoti sidabrą yra teisingai jį laikyti. Įsitikinkite, kad kiekvienas sidabrinis papuošalas, indas yra visiškai sausas prieš padedant į vietą. Sidabro dirbiniams rekomenduojama įvynioti juos į rugščių neturintį vyniojimo popierių arba apsauginį popierinį maišelį. Taipat galima laikyti sidabrą flanelėje (specialiai sidabrui yra gaminami flaneliniai maišeliai). Įvyniotus sidabrinius papuošalus dar galite įdėti į plastikinį užspaudžiamą maišelį. Kaip papildoma apsauginė priemonė gali būti silicio gelis arba druskos stiklinė šalia sidabro, kurie sugeria drėgmę ir taip mažina aplinkos poveikį sidabrui.

Niekada nelaikykite sidabro arti arba kad liestųsi su guma, nerūdijančiu plienu ir dažais.

Kiti patarimai su SIDABRU

  • Neplaukite sidabro indaplovėje! Taip valant sidabrą galima pažeisti jo paviršių, kadangi indaplovė neatsižvelgs kokiu smarkumu veikti sidabrinį paviršių.
  • Venkite nešioti sidabrinius juvelyrinius dirbinius baseine. Chloras gali pakenkti sidabrui per trumpą laiką.
  • Norėdami pasiekti sunkesne vietas, galite naudoti dantų šepetėlį. Su šiltu vandeniu pirmiausia sušvelninkite šerelius.
  • Jei laikote sidabrą ilgą laiką nenaudodami, tada laikykite jį vakuume. Čia gerai tinka vakuuminės maisto dėžutės.

Įspėjimai

  • Sidabrą su oksiduojama arba prancūzų apdaila geriau valyti rankoms arba komerciniais sidabro blizgikliais. Taip išsaugosite sidabrą tikrai nepažeistą.
  • Venkite abrazyvinių valiklių. Naudodami kepimo soda ir dantų pastą jau kažkiek rizikuojate. Visos kitos medžiagos labiau abrazyvinės nei pasta ir soda beveik neabejotinai padarys žalą.
  • Aprašytas aliuminio folijos metodas atrodo lengvas ir nekenksmingos, tačiau gali suteikti jūsų sidabrui apelsinų žievelės tekstūros efektą. Kad to išvengtumėte naudokite minkštą švarios medvilnės audinį, kad nuvalytumėte ant sidabro susiformavusį aliuminio sulfatą.
PrastaiPuiku (8 votes, average: 7.88 out of 10)
Loading...
  1. , , ,
2 komentarai

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *




Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy