Indaplovės Priežiūra

indaploveKaip prižiūrėti indaplovę

Daugelis namų šeimininkių skundžiasi, kad nemažai rūpesčių joms sukelia indų plovimo mašinos. Jeigu indaplovė ėmė dirbti prasčiau, būtinai dar kartą perskaitykite instrukciją. Dažniausiai problemą galima išspręsti įprastomis, kiekvienuose namuose esančiomis priemonėmis.

Indaplovės burzgimas- daugelyje virtuvių įprastas garsas. Ja naudojamės kasdien net po keletą kartų, todėl vertėtų kuo daugiau žinoti apie jos priežiūrą ir tinkamą naudojimą.

Kur indaplovės vieta?

Paprastai indaplovė „įkurdinama“ ant grindų, šalia kriauklės ar viryklės. Virš indaplovės arba šalia jos įrengiamos lentynos indams. Galima įkišti plovyklę į sieninę spintą, tuomet ja naudotis bus dar patogiau. Tačiau nepamirškite, kad aukščiau grindų lygio stovinčiai indaplovei reikia šiek tiek kitaip organizuoto vandens tiekimo. Taip pat įsitikinkite, kad žarnelė, kuria išbėga vanduo, yra aukščiau nei aukščiausias galimas vandens lygis indaplovėje.

Kai kuriose instrukcijose patariama atidaryti plovyklės dureles, vos tik mašina baigia plauti, – taip indai greičiau išdžiūsta. Vis dėlto daugelyje indaplovių po plovimo lieka tiek daug drėgmės, kad iš jų kylantis garas nusėda ant virtuvės baldų. Drėgmė gali jiems labai pakenkti, todėl gausiai garuojančią plovyklę geriau įkišti į spintelę su patvariu paviršiumi.

Lengvus indus – į viršų

Prieš dedant į plovyklę, indų nereikia nuskalauti. Svarbiausia – pašalinti rupaus maisto likučius. Geriausiai nešvarius indus krauti į indaplovę iš karto po valgio, kol maisto likučiai dar nepridžiūvę.

Labai nešvarius indus dėkite į mašinos apatinę dalį – ten vandens srovė stipriausia. Plastmasiniai ir kiti lengvi indai sukraunami į plovyklės viršuje esantį sietą taip, kad nenukristų žemyn. Arbatinių šaukštelių galai gali išsikišti pro sietą, todėl jų nereikėtų plauti viršutinėje dalyje.

nauja indaplove

Indų ploviklį pilkite matuokliu. Sunku patarti, kiek reikia pilti indų ploviklio. Tai priklauso nuo to, ar labai nešvarūs indai, nuo jų kiekio, vandens srovės stiprumo ir temperatūros. Turi reikšmės ir plovimo priemonės sudėtis. Ant indų ploviklių pakuotės dažnai būna patarimų, tačiau tiksliai nuspręsti padės tik asmeninė patirtis. Jei indai po plovimo nelabai švarūs, galite padidinti ploviklio dozę, tačiau ploviklio perteklius dar nereiškia, kad jūsų indai bus idealiai švarūs.

Niekada nepilkite ploviklio tiesiai iš pakuotės, nes tikrai padauginsite, be to, nežinosite tikslaus kiekio ir negalėsite nuspręsti, ar ploviklio reikia daugiau, ar mažiau. Plovimo priemonei įpilti visuomet naudokite matuoklį.

Ploviklio nuosėdos indaplovėje

Labai dažnai diskutuojama apie ploviklių poveikį aplinkai. Daugumos plovimo priemonių ( taip pat ir indų ploviklių ) sudėtyje yra aplinkai kenksmingų medžiagų kaip, pavyzdžiui, fosforo ir chloro. Dabar gaminami nauji, ekologiškai švarūs plovikliai be fosfatų.

Ne visi ekologiški plovikliai yra vienodai geri. Dalis jų plauna tikrai gerai, tačiau naudojant kai kuriuos nefosfatinius ploviklius, jų efektyvumas jau po savaitės pradeda mažėti. Indai išplaunami vis prasčiau, o indaplovėje lieka plonas apnašų sluoksnis. Nuosėdos patenka ir į vandens įpurškimo sistemą, dėl to prasčiau tiekiamas vanduo.

Plovykloje susidariusias nuosėdas tirpdo skalavimo priemonės. Naudojant skalavimo priemones indai išdžiūsta greičiau, gražiau atrodo. Naudoti skalavimo priemones būtina, jei į namus atiteka kietas vanduo.

Šaltas ar šiltas vanduo?

Statydami indaplovę turite apsispręsti, prie kokio – šilto ar šalto vandens – vamzdžio ją prijungsite. Naudoti šiltą vandenį patogiau, nes indai išplaunami greičiau. Tačiau prieš apsispręsdami pamatuokite, kokios temperatūros vanduo teka iš čiaupo.

80-90 C temperatūros vanduo tikrai yra per karštas indaplovei. Tokiu vandeniu išplauti indai nebus idealiai švarūs, neatrodys gražiai. Labai karštas vanduo kenkia ir pačiai mašinai. Įvairių markių ir modelių plovyklėms yra numatyti skirtingi vandens temperatūros limitai.

Pasinaudojus indaplove, reikėtų užsukti čiaupą, per kurį tiekiamas vanduo . kol čiaupas atsuktas, didelis vandens slėgis veikia prietaiso vožtuvus ir juos silpnina. Laikui bėgant, vožtuvai gali neišlaikyti slėgio, ir vanduo pradės tekėti į apatinę talpą, esančią po kranu. Daugelyje šiuolaikinių indaplovių yra įtaisyta magnetinė sklendė su kranu : tai apsaugo vandens padavimo žarnelę nuo slėgio.

Indaplovės valymas

Po kiekvieno plovimo išvalykite ant sietelio susikaupusias maisto atliekas.

Išimkite sietelį ir išplaukite šepetėliu ( nebūtina to daryti kasdien, bet reikėtų reguliariai ). Skylutes, pro kurias įpurškiamas vanduo, irgi retkarčiais nuvalykite. Dažnai smulkios maisto atliekos,pvz., pipirai, sėklos, žuvies ašakos, – užkemša skylutes, ir vanduo negali laisvai patekti į plovyklę. Durelių briaunas ir užraktus valykite neutraliu plovimo skysčiu, kurio pH-6-8.

Retkarčiais nustatykite stipriausią programą ir palikite mašiną veikti. Taip nuosėdų šiek tiek sumažės.

Citrinos rūgštis mažina kalkes

Jei po plovimo indai atrodo dėmėti, stiklinės neskaidrios, o plovyklės vidus apsinęšęs, greičiausiai kaltos kalkės. Jos užkemša skylutes ir žarnelę, kuria teka vanduo. Dėl sumažėjusio skylučių spindžio plovyklė turi veikti smarkiau, o tai didina elektros sąnaudas. Jei kalkių sluoksnis dar nedidelis, jį galite pašalinti įpylę daugiau ploviklio arba naudodami skalavimo priemones.

Viena iš paprasčiausių kalkių šalinimo priemonių – citrinos rūgštis. Iš pradžių į plovikliui skirtą talpą įpilkite 2-3 šaukštus citrinos rūgšties ( 20-30g ). Jei jums atrodo, kad rūgšties dar per mažai, įberkite 50g. Nustatykite 60-65 C temperatūros programą ir įjunkite mašiną. Sustabdykite ją dar iki džiovinimo programos, antraip apnašos vėl prisitvirtins prie sienelių. Jei po plovimo rūgštimi vis dar matyti apnašų dėmės, įpilkite fosfatų turinčio ploviklio ir įjunkite pagrindinę programą. Galite naudoti specialias priemones, skirtas kalkėms šalinti. Ant jų pakuočių būna aiškūs nurodymai. Prieš pirkdami priemonę kalkėms šalinti pasidomėkite kainomis- jos labai skirtingos.

Kai kurios indaplovės turi specialius filtrus, kurie minkština vandenį. Jei filtras nebeveikia taip gerai kaip anksčiau, jį galima atnaujinti rupia druska ( ypač tinka jūros druska). Nenaudokite smulkios valgomosios druskos, nes ji gali sugadinti filtrą.

Indaplovės vietos parinkimasindaplove

Senų namų virtuvės dažnai tokios mažos, kad apie indaploves šeimininkai tik svajoja. Tačiau jeigu jums pabodo plauti indus rankomis, galite įsigyti visai nedaug vietos užimančią „stalinę” indaplovę. Tai – idealus sprendimas, jeigu įprasto dydžio ( 45 cm pločio ) prietaisas netelpa. Šios indaplovės patenkina mažos šeimos reikmes, o dirba ne garsiau už didžiąsias.

PrastaiPuiku (4 votes, average: 8.00 out of 10)
Loading...
  1. , , , , , , ,
1 komentaras

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *




Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy