Šaldytuvo Valymas. Kaip Panaikinti Blogą Kvapą Šaldytuve

Šaldytuvo priežiūros ypatumai
Šaldytuve dauguma maisto produktu turėtu jaustis “saugūs”. Tačiau ką daryti, jei vos pravėrus dureles iš jo trenkte trenkia įvairių kvapų mišrainė, sviestas kvepia žuvimi, o pienas – svogūnais? Tinkamai prižiūrimas šaldytuvas gali atrodyti kaip natiurmortas, o kvepėti kaip pieva.

Šaldytuvą valykite reguliariai
Blogas kvapas, sklindantis iš šaldytuvo, ne tik sukelia nemalonių pojūčių, bet ir perspėja, kad jame gyvena bakterijos. Neprižiūrimame šaldytuve jos dauginasi be galo sparčiai, maistas greičiau pūva, pelija, rūgsta.
Šaldytuvo vidų, prieš tai jį atitirpinus, rekomenduojama valyti kas du tris mėnesius. Tai daryti galite sodos tirpalu arba acto ir vandens skiediniu. Jei šaldytuvas nėra labai apleistas, jj užteks iššluostyti minkšta skepetaite, pamirkyta vandens ir kelių lašelių indų ploviklio mišinyje. Pridžiūvusius nešvarumus tuo pačiu mišiniu sudrėkinkite ir po kurio laiko atsargiai nuvalykite.
Beje, parduotuvėse galite įsigyti ir specialių šaldytuvo priežiūrai skirtų valiklių, kuriais prietaisą ne tik išvalysite, bet ir jo kvapą atgaivinsite.

Kaip išvengti blogo kvapo

Nemalonių kvapų šaldytuve nesunkiai išvengsite, jei produktus laikysite tinkamai.
Šaldytuvas neturėtų būti pernelyg prigrūstas – oras gerai cirkuliuoja tik tuomet, jei kiekvienas produktas turi pakankamai erdvės.
Bent kartą per savaitę peržiūrėkite tai, ką turite šaldytuve, – blogas kvapas gali atsirasti maistui senstant. Nekaupkite ir tų produktų, kurių ilgai neprireiks. Aštriu kvapu pasižyminčius produktus (pvz., sūrį, žuvį, rūkytus gaminius) laikykite įpakuotus arba uždaruose induose.

Kai pienas kvepia žuvimi…

Vieni produktai kvapus skleidžia, kiti (pienas, sviestas, kremas, sūris, varškė, grietinė, jogurtas) juos sugeria. Šiuos, kaip ir aitraus kvapo skleidėjus, reikėtų laikyti sandariai uždarytus.

Kad pienas nepradvistų žuvimi ar mėsa, atidarytą pakelį užspauskite skalbinių, užuolaidų arba kavos pakelio segtuku. Grietinė, jogurtai, varškė  neprisigers jokio kvapo, jei praplėštą pakuotę ar indelius įvyniosite į maistinę plėvelę. Sūris ir sviestas skonio nepraras tik laikant nedideliuose indeliuose.

Daržoves ir vaisius laikykite specialiai jiems skirtuose stalčiuose ar lentynoje po stiklu. Surūšiuotus taip pat galite sudėti į atskirus popierinius maišelius, bet niekada į polietileninius – tokiuose jie greičiau pūva ir pelija.

Blogus kvapus sugeria… bulvė

Namus kvėpiname smilkalais arba elektriniais oro gaivikliais, šaldytuve panašias funkcijas atlikti gali įprasti maisto produktai. Pavyzdžiui, lentynėlėje pastačiusios indelį su geriamąja soda, keliais šaukšteliais kepimo miltelių, padėjusios gabalėlį vanilės lazdelės ar pabėrusios žiupsnelį druskos, blogo kvapo išvengsite apie mėnesį. Ilgainiui šie kvapų “sugertukai” pasidaro nebeveiksmingi, todėl juos reikia pakeisti naujais. Savaitę šaldytuvą gaivinti gali žalia nuskusta bulvė ar puselė obuolio. Nepakenks ir pusryčių kavos tirščiai ar riekelė duonos. Tiesa, pastarąsias priemones reikėtų keisti kasdien.

Ar žinote, kaip šaldytuvą galima pakvėpinti? Supjaustytos citrinos griežinėlius prismaigstykite gvazdikėlių, sudėkite į lėkšteles ir po vieną padėkite kiekvienoje šaldytuvo lentynėlėje. Taip neliks nemaloni kvapo ir pasklis natūralu nos ir gvazdikėlių aromatas.

Jei liaudiški metodai jums atrodo abejotini, išbandykite specialų šaldytuvo gaiviklį

Kai atostogausite

Jei ketinate išvažiuoti ilgesniam laikui, šaldytuvą išjunkite, iškraustykite ir išvalykite. Šaldytuvas išsivėdins greičiau, jei paliksite praviras dureles.

PrastaiPuiku (4 votes, average: 8.50 out of 10)
Loading...
  1. , , , , ,
1 komentaras

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy