Durų Priežiūra Ir Patarimai

door 101Aliejiniais dažais dažytų durų, palangių, langų rėmų, sienų neplaukite vandeniu su muilu ir soda, nes dažai pagels ir greitai nusilupinės. Plaukite šiltu vandeniu su amoniaku (desertinis šaukštas litrui vandens). Be to, pramonė gamina specialius preparatus aliejiniais dažais dažytiems paviršiams valyti. Paskui nuplaukite šiltu vandeniu ir sausai nušluostykite.

Duris, apkaltas dermantinu, plaukite tik šiltu vandeniu be jokių skalbiklių.

Pasitaiko, kad, laikantis prie naujos spynos pridėtos instrukcijos, kartais ją sunku įstatyti į duris. Dažniausiai kaltos prastai užsidarančios durys: gal spynos liežuvėlis nesutampa su išpjova, nes durys nusėdo, o gal prastai pritvirtinti jų vyriai. Jeigu medsraigčiai kliba, tai nukelkite duris ir atsukite vyrius. Prikiškite į skylutes klijais pateptų degtukų su nupjautomis galvutėmis, vėl užsukite vyrius medsraigčiais – tik ilgesniais ir pakabinkite duris.

Kad spyna lengvai rakintųsi, kartkartėmis išvalykite iš jos dulkes, patepkite alyva, o kad durų spynos mechanizmas gerai veiktų, nuskuskite pieštuko grafitą, miltelius supilkite į popierinį vamzdelį ir pro rakto skylutę supūskite į spynos vidų. Jeigu surūdijo spyna, įlašinkite į ją keletą lašų benzino. Raktą, kuris sunkiai rakina, patrinkite vašku arba muilu.

Prastai atsidarančias duris ( užsikertančius stalo arba kitų baldų stalčius ) patrinkite muilu, parafinu arba pabarstykite talku – tuomet lengvai atsidarinės.

Girgždančių durų nemalonaus garso nesigirdės, jei, kilstelėję duris, ant vyrių uždėsite gabaliuką pieštuko grafito. Jis susitrins ir ilgai bus puikiu ‚tepalu ‚. Antras būdas : kilstelėkite duris ir įlašinkite kelis lašus mašininės alyvos.

Labai dekoratyviai atrodo “judančios durys”, kurias galite pasigaminti iš tasmos, sutažo arba ryškių sintetinių siūlų, supynę juos į kaseles. Paprasčiausią lininę virvę sukarpykite į reikalingo ilgio gabalus, o apačioje užriškite mazgą. Siūlus po mazgu iššukuokite, kad būtų panašu į teptuką.

Kitas būdas – virvę sukarpykite į ilgesnius gabalus negu reikalinga ir vienodame aukštyje užmegskite mazgus. Virš jų užmaukite medinius ar plastmasinius žiedelius. Apipinkite juos virvute ar tasma ir sujunkite vienodu atstumu ta pačia virve.

PrastaiPuiku (1 votes, average: 10.00 out of 10)
Loading...
  1. ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy