Elektros Prietaisai Namuose – Pavojus Sveikatai

mikrobangu krosnele katinas baltasTelevizoriai, kompiuteriai, mobilieji telefonai, mikrobangų krosnelės turi rizikos veiksnių, tačiau tinkamai naudojami po vieną nėra pavojingi. Problemų atsiranda, kai šie prietaisai pradeda sąveikauti tarpusavyje. Seniai yra uždrausta kalbėti mobiliuoju telefonu važiuojant automobiliu, tačiau žmonės vis tiek kalba. Tai ne tik trukdo vairuoti. Važiuojant automobiliu, kurio akumuliatorius sukuria elektromagnetinį lauką, ir kalbant mobiliuoju telefonu jus veikia jau du laukai. Jei namuose įjungtas televizorius, kompiuteris ir dar šnekate mobiliuoju telefonu – jus veikia trys ir daugiau elektromagnetinių laukų. Tada jūsų organizmas gauna didžiulį smūgį – tokia elektromagnetinė aplinka jums tikrai pradeda kenkti.

laptopas potencijaNešiojamieji kompiuteriai gali pakenkti potencijai

Pirmiausia elektromagnetinis laukas veikia jautriausias organizmo ląsteles, t. y .lytines ląsteles ir skydliaukę. Šioms ląstelėms kenkia nešiojamieji kompiuteriai, ypač jei pasidedate juos ant kelių. Kompiuterių instrukcijose paprastai rašoma, kad ant kelių jų laikyti negalima, bet žmonės patarimų nepaiso.

Mobilieji telefonai gali trikdyti širdies ritmą

Kalbant apie mobilųjį telefoną svarbu paminėti, kad jo nepatariama nešioti pasikabinus ant kaklo kairiojoje kišenėje, t. y. toje pusėje, kur yra širdis. Taip atsiranda širdies ritmo sutrikimų. Ar pagalvojate , iš kur tos jaunų žmonių staigios mirtys ? Dabar populiaru miegoti telefoną vos ne po pagalve pasikišus. Nerašyta taisyklė : telefoną prieš miegą reikia išjungti ir palikti kitame kambaryje. Mums ir taip didelį poveikį daro elektromagnetinis laukas : juk elektromagnetinės bangos sienomis neužtveriamos, jos pas mus ateina ir iš aplinkui gyvenančių kaimynų. Dėl susidarančių kelių elektromagnetinių laukų mobiliuoju telefonu nepatartina kalbėti ir viešajame transporte. Beje, kai kurios šalys jau ketina tai uždrausti.

Nuo mikrobangų krosnelių – atokiau

Įjungus mikrobangų krosnelę negalima stovėti šalia. Rekomenduojama atsitraukti bent porą metrų, bet žmonės tai pamiršta. Su televizoriumi mažiau bėdos : jau įprasta jį laikyti kitame kambario gale negu esame. Nuo jo turėtų būti keturių penkių metrų atstumas. Pavieniai aparatai, pagaminti pagal saugos reikalavimus, nekenkia, bet reikėtų vengti keliais jais naudotis vienu metu. Jeigu per dieną kambaryje veikė kompiuteris ir televizorius, prieš miegą bent dešimt minučių reikėtų palikti pravirą orlaidę, kad pavojinga spinduliuotė išsivėdintų.

Ar mobiliuoju telefonu galima išvirti kiaušinį?gordon gecko

Prieš metus pasaulio spaudoje pasirodė sukrečiamo eksperimento rezultatai . Eksperimento metu tyrėjai įdėjo kiaušinį į porcelianinį laikiklį (porcelianas gerai praleidžia šilumą) ir šalia padėjo du mobiliuosius telefonus. Tada paskambino iš vieno telefono į kitą ir paliko telefonus įjungtus. Per pirmas penkiolika minučių jokių pokyčių nebuvo pastebėta. Po 25 min. Kiaušinio kevalas įkaito, o po 40 minučių kiaušinio paviršius pasidarė karštas. Kiaušinio baltymas sukietėjo, o trynys vis dar buvo skystas. Po 65 min. Kiaušinis išvirė. Ar toks tyrimas iš tikrųjų pasitvirtino? Šią informaciją girdėjau, bet manau, kad ji kiek perdėta. Tyrėjas norėjo pagąsdinti vartotojus, atkreipti dėmesį į žalą. Spręskite patys:

Saugus elgesys su elektros prietaisais:

  • Venkite kelių elektromagnetines bangas skleidžiančių prietaisų sąveikos.
  • Nekalbėkite telefonu važiuodami automobiliu ir viešuoju transportu.
  • Naktį išjunkite visus elektros prietaisus ir mobilųjį telefoną.
  • Prieš eidami miegoti pravėdinkite patalpą, kurioje veikė elektros prietaisai.
  • Vaikus prie mobiliųjų telefonų pratinkite kuo vėliau. Nemiegokite šalia pasidėję telefono. Naudokite laisvų rankų įrangą. Nelaikykite nešiojamojo kompiuterio ant kelių .
  • Šildydami maistą mikrobangų krosnelėje bent porą metrų atsitraukite.

PrastaiPuiku (No Ratings Yet)
Loading...
  1. , , , , , , ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *




Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy