Kaip Prašyti Paskolos Verslui – 12 Patarimų

One and Two Half DollarsGauti paskola verslui darosi vis sunkiau ir sunkiau. Ką daryti, kad bankas neatsisakytų suteikti paskolos. Jeigu turite originalią verslo idėją, bet stinga tik pinigų, pasinaudokite šiais 12 patarimų, kaip įtikinti banką suteikti paskolą.

Gauti kreditą naujam verslui viena iš sunkiausių užduočių. Dažniausiai pradinio kapitalo šaltiniai būna nuosavos lėšos, šeimos ar draugų santaupos. Tačiau verta nepamiršti ir bankinių institucijų.

Be ankstesnės veiklos duomenų gauti paskolą gali būti keblu. Bankai vengia mažų ir dažnai rizikingų paskolų verslui. Tačiau tai nereiškia, kad jie paskolos taip ir neišduos. Žemiau pateikti 12 patarimų padidins Jūsų sėkmės tikimybę gauti paskolą verslui.

1. Turėkite galvoje, kad bankai norėdami išlikti versle turi išduoti paskola. Tai jų esminis pelno uždirbimo būdas. Taigi nesidrovėkite prašyti. Ieškokite tokio banko, kuris būtų susipažinęs su jūsų verslo sektoriumi (statyba, prekyba, gamyba..) ir jau bus greičiausiai išdavęs kitoms šio sektoriaus įmonėms. Ieškokite bankų, kurie specializuotųsi smulkių paskolų teikime. Kai kurie bankai teikia paskolas verslui savo iniciatyva, o kiti reikalauja valstybės garantijų

2. Kaip verslininkas, būkite pasiruošęs eiti į banką ir reikalauti paskolos. Jūs turite parodyti, kad prašoma suma yra mažos rizikos investicija. Turėkite po ranka to banko paskolos prašymo formą, jeigu įmonė jau veikianti, tai trijų metų pinigų srautų ataskaitą, taip pat bendrą paskolos panaudojimo planą.

Money, it´s a crime3. Tikėkitės pačių netikėčiausių klausimų, kuriuos gali užduoti bankininkas. Atminkite, informacija ir pasiruošimas yra pati stipriausia derėjimosi kombinacija pasaulyje. Pasitikėjimą demonstruojantis ir tinkamai pasiruošęs paskolos prašytojas turi 4 kartus daugiau šansų gauti paskolą nei tas, kuris nesugeba atsakyti į standartinius bankininko klausimus. Kad parodytumėte savo pasiruošimą, verslo plane turėtų būti įtraukti ir galimi bankininko klausimai. Jie paprastai yra:
Kiek pinigų jums reikia? Būkite kaip galima tikslesni, bet pridėti šiek tiek daugiau taip pat ne nusikaltimas.
Per kiek laiko planuojate grąžinti paskolą? Pasiruoškite detaliai apsakyti, kodėl manote, kad planas atsipirks ir kad į jį verta investuoti.
Ką jūs žadate daryti su paskola? Verslas naudoja paskolas 3 dalykams:pirkti naujus įrenginius, apmokėti senas skolas arba apmokėti einamąsias išlaidas.
Kada ir kaip žadate grąžinti paskolą? Jūsų įmonės pinigų srautai turėtų parodyti, kad paskolą įmanoma grąžinti per vieną ar kitą terminą. Įtikinkite bankininką,kad jūsų verslo sėkmė bus ilgalaikė.
Ką darysite, jeigu paskolos iš mūsų negausite?

4. Nepasirodykite apgailestaujantis ir su neigiamu nusistatymu. Laikykite savo neigiamas emocijas nuošalyje. Pristatykite save kaip verslininką, galintį grąžinti paimtą paskolą. Sustiprinkite savo įvaizdį bankininko akyse panaudodami įvairias prezentacines priemones, tokias kaip brošiūros, reklaminės skrajutės, publikuoti straipniai, t.t.

With a little help from my friends...5. Profesionaliai apsirenkite būsimam interviu. Paskola yra verslo dalis, todėl turėkite atitinkamą požiūrį.

6. Nepagrąžinkit spalvų savo paskolos prašyme. Platūs, nepagrįsti ir per daug optimistiniai planai atrodo įtartinai. Skolintojas gali greitai patikrinti daugumą deklaruotų teiginių. Jeigu negalite pagrįsti teiginių dokumentais, tai geriau jų ir nedeklaruokite. Atlikite namų darbus ir skirkite laiko detalėms, kurias pasakysite per pokalbį. Tai galioja kiekvienam parašytam skaičiui jūsų prašymo aplikacijoje. Geriausia laikyti visus skaičius ir prognozes labiau konservatyvias nei optimistines.

7. Dokumentus paruoškite, taip kad jie būtų tvarkingai ir logiškai išdėlioti bei susegti. Viskas turėtų būti paruošta spausdintu variantu, ranka rašyti dokumentai atrodo neprofesionaliai.

8. Nespauskite paskolų specialisto greitai priimti sprendimą. Tai gali išprovokuoti tokią pačią greitą atmetimo reakciją. Jūsų bankininkas negali atlikti sprendimo, kol neišnagrinėjo visų dokumentų. Norėdami kuo greičiau gauti paskolą, pasirūpinkite, kad visi dokumentai būtų paruošti iš anksto.

Contando Dinheiro9. Būkite pasitikintis. Pasitikėjimas matomas iš jūsų veido ir kūno kalbos. Parodykite, kad galite sėkmingai panaudoti gautą paskolą ir taip pat sėkmingai ją grąžinti. Materializuokite savo mintyse visą paskolos gavimo ir panaudojimo procesą.

10. Bandykite tol, kol gausite paskolą. Jei negavote paskolos iš pirmo banko, prašykite kitame. Pasistenkite ištaisyti visas klaidas, kurias manote padarę per pirmą pokalbį. Geriausia susirasti kitą skolininką, kuris galėtu užtarti jus prašant paskolos. Bankininkai žvelgia palankiau į tuos prašytojus, kuriuos užtaria jau esami geri jų klientai.

11. Nevenkite kalbėti apie galimas rizikas. Atminkite vieną dalyką: nėra nė vieno verslo be rizikos. Jei nekalbėsite apie riziką, bankininkas gali pagalvoti, kad nenumatėte grėsmių savo verslo plane, o tai jau aiškus minusas.

12. Atminkite, kad pirmąją paskolą gauti sunkiausiai. Bankas žymiai palankiau žiūri į tuos skolininkus, kurie jau buvo paėmę bei grąžinę bent vieną paskolą anksčiau, tačiau tai neturėtų numušti jūsų pasiryžimo ieškoti geriausios paskolos bendrovės.

PrastaiPuiku (6 votes, average: 8.00 out of 10)
Loading...
  1. , , , , , , , ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy