Sultys

sultysSultys. Kasdien per pusryčius arba prieš miega išgerkite stiklinę vaisių arba daržovių sulčių. Ypač rekomenduotinos pomidorų ir morkų sultys, nes jose yra karotino.

Šviežios juodosios aronijos sultys mažina arterinį kraujospūdį, dėl to vartojamos hipertonijai gydyti. Jeigu jas gersite valgydami, tai pagerės skrandžio sulčių sekrecija, padidės jo rūgštingumas ir aktyvumas. Tačiau juodosios aronijos sultys, mažindamos kraujospūdj, didina kraujo krešėjimą.

Natūralias obuolių sultis patartina gerti sergantiesiems reumatu, žarnų kataru, širdies ligomis ir diabetikams (ribotai). Geriant obuolių sultis, geriau dirba virškinimo traktas, nesiskundžiama vidurių užkietėjimu. Be to, šios sultys apsaugo nuo aterosklerozės, stiprina nervų sistemą, atmintį. Ypač jos patartinos žmonėms, dirbantiems protinį darbą.

sultysKriaušių sultys intensyvina šlapimo išsiskyrimą ir reguliuoja vidurius.

Raudonųjų serbentų sultys dėl specifinio druskų santykio geriamos profilaktiškai nuo aterosklerozės.

Erškėtuogėse yra daug vitaminų, ypač C ir P. Dėl to jų sultimis vitaminizuojamos kitos sultys. Erškėtuogių sultys, pagamintos su cukrumi, geriamos organizmui sustiprinti, taip pat nuo rachito, skorbuto, podagros ir kt.

Aviečių sultis patartina gerti persišaldžius, karščiuojant, nuo aterosklerozės.

Gervuogių sultys labai švelnios, aromatingos. Jos geriamos ir kaip vaistai nuo anginos, karščiuojant, užkimus.

Bruknių sultys vartojamos profilaktiškai nuo hipertoninės ligos, reumato, vidurių užkietėjimo, vidinių kraujavimų, taip pat nuo gastrito, kai mažas rūgštingumas, ir kt.

Spanguolių sultys, sumaišytos su burokėlių sultimis, rekomenduotinos sergant hipertonine liga ir kraujagyslių spazmais. Natūralios sultys geriamos karščiuojant, sergant infekcinėmis šlapimtakių ligomis ir net glaukoma. Profilaktiškai spanguolių sultys geriamos tam, kad inkstuose nesusidarytų akmenys.

Jeigu sergate gastritu ir padidėjęs rūgštingumas arba yra skrandžio bei dvylikapirštės žarnos opa, tai spanguolių sulčių negerkite.

apelsinu sultysJeigu buteliuose su sultimis atsirado burbuliukų, tai sultis išpilkite į puodą, pakaitinkite, kol užvirs, vėl supilkite į iškaitintus švarius butelius ir sandariai užkimškite.

Tačiau sultys neprilygsta vaisiams. Ne tik dėl to, kad neturi ląstelienos ir pektinų, bet ir todėl, kad mūsų burnai ir skrandžiui per daug koncentruotos. Sultyse išlieka nedaug vitamino C.

PrastaiPuiku (2 votes, average: 5.50 out of 10)
Loading...
  1. , , ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy