Morkos

morkosMorkose yra daugiausia karotino – medžiagos, kuri organizme pavirsta vitaminu A, labai svarbiu žmogaus sveikatai. Čia yra ir vitaminų: C, B, B2, B6, PP, E, K. Morkose yra nemažai ir mine­ralinių, medžiagų: kalio, natrio, kalcio, fosforo, magnio, jodo ir organizmui reikalingos geležies.

Kadangi morkose gausu karotino, tai jos naudingos sergant akių uždegimu, spartina epitelizaciją, aktyvina oksidacijos proce­są. Morkos stiprina visą žmogaus organizmą, didina atsparumą infekcijoms, saugo nuo mažakraujystės.

• Liaudies medicinoje morkų antpilas vartojamas fiziškai ir pro­tiškai įšsekus arba sergant inkstų ligomis.

Morkų sultys rekomenduotinos nervams stiprinti, inkstų opali­gei- gydyti. Jas reikia gerti kasdien keletą mėnesių.

• Šviežiai sutarkuotų morkų košele gerai gydo pūliuojančias žaizdas ir opas, nudegimus ir nušalimus.

Jeigu norite sustiprinti dantenas, graužkite žalias morkas.

• Kad organizmas pasisavintų daugiau karotino iš morkų, su­maišykite jas su sviestu arba grietine.

suniukai

Jeigu morkų sulčių nemėgstate dėl jų specifinio skonio ir kvapo, tai sumaišykite jas su obuolių, slyvų, juodųjų serbentų, citrinų, spanguolių sultimis arba su stipria kmynų, citrininės me­lisos arbata, arba įberkite vanilinio cukraus ir citrinos rūgšties.

• Nuskustos morkos greitai vysta, todėl skuskite ir pjaustykite jas prieš pat gamindamos valgį arba sultis. Kad nuluptos morkos nepatamsėtų, nuo jų odelę nulupkite plonai labai aštriu peiliu.

• Kad sandėliuose laikomos morkos nevystų, užpilkite jas pušų pjuvenomis, kuriose yra terpentino, pasižyminčio dezinfekuojan­čiomis ypatybėmis.

Kartais šeimininkėms prireikia džiovintų morkų. Nors jose vi­tamino C jau nebėra, bet karotinas, B grupės vitaminai, minera­linės druskos išlieka.

• Pastarnokai teigiamai veikla kvėpavimo takus, nervų sistemą. Be to, jie rekomenduotini ligoniams, sergantiems kai kuriomis inkstų ligomis. Pastarnokai, burokėliai, griežčiai gerai laikosi žie­mą, tik reikia juos dėžėse susluoksniuoti su sudrėkintu smėliu.

PrastaiPuiku (7 votes, average: 9.71 out of 10)
Loading...
  1. , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy