Nuskintų Gėlių Laikymas

gelesGėles skinkite anksti rytą arba vakare (saulei nusileidus), pjaukite aštriu peiliu. Nekirpkite žirklėmis, nes jqs traiško stiebelius. Chrizantemas ne pjaukite, o laužkite.

Jurginus ir ciklamenus pjaukite tik tada, kai jų žiedai jau visiškai išsiskleidę.

Jeigu gėles nusipirkote parduotuvėje arba atsivežėte iš užmiesčio, tai būtinai stiebus panardinkite į vandenį ir nupjaukite įstrižai keliais centimetrais aukščiau senojo pjūvio.

Jeigu norite, kad gėlės ilgai puoštų butą, atsiminkite: gvazdikai mėgsta šiltą vandenį. Dar ilgiau jie džiugins akį, jei į vandenį įbersite truputį boro rūgšties,

Prieš formuodami puokštę, gėles bent porą valandų (geriausia per naktį) palaikykite vėsioje vietoje įmerkę iki trečdalio stiebo vandenį.

Rinkdama puokštę, pagalvokite, kur ją statysite. Didelė puokštė tinka ant spintelės, o maža apvali — ant žemo staliuko.

Nemerkite gėlų į pernelyg šaltą vandenį: jos greitai nuvys. Gėlėms tinka kambario temperatūros (20—24°C) vandentiekio vanduo. Tačiau, prieš merkiant jas, vanduo tegul 2—4 valandas pastovi.

Jurginus geriausia merkti į plokščią vazą visai be kotų. Nepamirškite į vandenį įpilti 4—5 šaukštelius 6% acto ir įberti truputį kalio permanganato.

Nelaikykite puokščių saulėje, skersvėjyje, arti ventiliatorių.

Nuskinti ratiliai žydės dvigubai ilgiau, jei juos pamerksite į vandenį ir į jį įdėsite amidopirino (1 g litrui vandens).

Narcizai ilgiau žydės vazoje, kai jų kotelius vandenyje įmerkite tik 3—4 cm.

Pamerktos rožės ilgiau žydės, jei į vandenį įbersite truputį cukraus ir įpilsite šaukštelį acto arba įmesite 0,5— 1 tabletę aspirino; jei jų lapus dažnai apipurkšite vandeniu. Naktį rožes išim-j kite iš vazos ir visas pamerkite į gilų indą su vandeniu. Vanduo turi apsemti ir rožių žiedus. Tas pats tinka ir kitoms gėlėms.

Tulpės ir astros ilgiau žydės, jei į vandenį įbersite cukraus. Jos dvigubai ilgiau žydės, kai jas pamerksite ne į vandenį, o į 8% gliukozės tirpalą.

Pink Rose in the Evening Lightbuongiorno!Purple DreamMystic roseDreaminessForever YoungshadesRose Petal Twirlcrimson rose´Rainy´ roserainy_rosesGardenija mėgsta vandenį ne su cukrumi, o su druska. Aguonų žiedai ilgiau žydi, kai nupjaunami vos tik pradėję skleistis pumpurai. Jų stiebelių galiukus apdeginkite degtuku.

Hortenzijų, bijūnų stiebelius neilgai palaikykite virš žvakės liepsnos. Tuomet iš pjūvio pasišalins pieniškos sultys, kurios užklijuoja, stiebelio indus, dėl to gėlės nebegauna vandens.

Nupjauta alyvos šakelė ilgiau žydės, jei nuo jos nuskabysite didžiąją dalį nežydinčių metūgių su lapais. Sakelės galą sutraiškykite plaktuku, kad lengviau į stiebelį patektų vanduo. Kad vanduo negestų, į jį įberkite keletą kalio permanganato grūdelių arba įdėkite medžio anglies gabaliuką. Rekomenduotina 2—3 kartus per dieną žiedynus apipurkšti vandeniu.

Puvimą stabdo įmerkta tujos, eglės arba pušies šakelė. Nupjautas, kardelis ilgiau žydės, kai vandenyje ištirpinsite aspirino (1 litrui vandens 0,25 g aspirino). Pradėjus vysti gėlėms, į vandenį įlašinkite keletą lašų amoniak.

Nupjautoms rožėms ir gvazdikams parduodami specialūs preparatai. Jų įpylus, gvazdikai žydi 22—25 dienas, o rožės — 12—l5 dienų. Į 0,5 litro vandens įpilkite buteliuko kaušelį preparato ir 30 g (3 šaukštelius) smulkaus cukraus,o rožėms —20 gramų. Prieš merkdami gėles palaikykite 2—4 valandas paprastame vandenyje. Keisti tirpalo nereikia. Jeigu jo per daug išgaravo, tai įpilkite šviežio.

Nepražvdusias gėles pamerkite nelabai šaltame vandenyje Prieš merkdamos įpilkite į jį šiek tiek saldaus pieno. Pasitaiko, kad gėles tenka dovanoti ne tą dieną, kai jas įsigijote.

Rožių, gvazdikų, chrizantemų stiebelius aštriu peiliu nupjaukite vandenyje ir jame palaikykite porą valandų. Vėliau gėles suvyniokite į popierių ir įdėkite į apatinę šaldytuvo lentynėlę. Šitaip žiedus galite išlaikyti net 10 parų.

Jeigu norite žiemą turėti gražių sausų gėlių puokščių, tai ką, tik nuskintas gėles džiovinkite gerai vėdinamoje tamsioje patalpoje. Džiovinamą puokštę pakabinkite žiedais žemyn. Sausą puokštę apipurkškite plaukų laku ir įdėkite į šiaudinę pintinę, vazą ar  kokį nors dekoratyvinį indą.

PrastaiPuiku (2 votes, average: 8.50 out of 10)
Loading...
  1. , , , , , ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy