Namų Interjero Dizainas Idėjos

Trial RoomKoks lengviausias būdas atnaujinti namų interjerą? Be abejo, pakeisti tekstilę: baldų apmušalus, užtiesalus, pagalvėles, užuolaidas. Tai daryti galima nors ir kas mėnesį.

■ Argi ne įtikinamas pavyzdys, kad namų jaukumą gali sukurti ryškios, akį traukte traukiančios spalvos, kaip antai: vyšninė, žaliųjų alyvuogių, pistacijų, žydra, ciklamenų, mėlyna, juoda, kurios gražiai išryškėja matiniuose krėslų audiniuose, pagalvėlių raštuose ir jų puošybos detalėse?

■ Ryškiaspalvė kompozicija, sukurta iš dviejų vienodos formos baldų ir daugybės ant žemės išdėliotų pagalvėlių, reikalauja dėmesio ir labiausiai tinka erdviuose namuose su aukštomis lubomis, baltai dažytomis sienomis, šviesiomis medinėmis grindimis. Didesnės patalpos reikia dar ir todėl, kad tarpusavyje derinamos kontrastingos spalvos -ankštame kambaryje tokie deriniai būtų pernelyg drąsūs. Krėslai neatsitiktinai yra vienspalviai: kadangi gana dideli paviršiai yra ciklamenų ir žaliųjų alyvuogių spalvų, susidaro įspūdis, kad būtent jos interjere dominuoja. Tai padeda sukurti tvarkos, harmonijos įspūdį, visas detales jungia tarpusavyje.

■ Kompozicija atrodo patraukliai ne tik dėl gražiai suderintų spalvų ir raštų, bet ir dėl įmantrių pagalvėlių faktūrų, kurios padeda sušvelninti spalvų kontrastą. Be to, blizgūs pagalvėlių audinių intarpai gražiai atspindi šviesą, suteikia kompozicijai gaivumo.

Truputis rytietiškų prieskonių
Bedroom in 4901 @ Park Hyatt TokyoMiegamasis, kuriame norisi kuo ilgiau pabūti ir pailsėti. Tamsi, stilizuotais augaliniais raštais išmarginta patalynė padeda sukurti jaukios prabangos įspūdį, nedidelės pagalvėlės, dekoruotos blizgiomis detalėmis, yra tarsi žiupsnelis rytietiškų, čia puikiai tinkančių prieskonių… Tikra tiesa: kai atsiguli į gražia patalyne paklotą lovą, ir miegas geresnis, sapnai saldesni…  Patalynė – gana intymus pirkinys, todėl jos raštus ir spalvas gali rinktis neatsižvelgdama į tai, ar ji patiks svečiams (svarbiausia, kaip miegamajame jautiesi pati), nepaisydama mados tendencijų.

Patalynės raštų ir spalvų nebūtina derinti nei prie sienų, nei prie baldų spalvos, bet jeigu tai pavyksta – puiku. Jeigu miegamajame nėra nei kilimų, nei tankių, sunkių užuolaidų, nei kitų medžiaginių daiktų, o baldai – šviesūs, neįmantrūs, patartina rinktis ryškią patalynę – vienspalvę arba su raštais, siuvinėjimais, raukiniais. Ji taps gyvumo suteikiančiu ne tik lovos, bet viso kambario akcentu.

Pagalvėlės

Jeigu nuo šios sofos nurinktum visas pagalvėles, ji tikriausiai atrodytų liūdnokai – nesvarbu, kad baldo audinys labai puošnus.

■ Interjero specialistai pataria: pagalvėlių ant sofos ar lovos turėtų būti ne mažiau kaip trys ir ne daugiau kaip septynios. Jeigu jos visos yra vienodo dydžio, dėmesį turėtų patraukti audinių raštai, spalvos, faktūra, Crochet Pillowspuošyba. Jeigu visų pagalvėlių audinys vienodas, gražu, kai skiriasi jų dydis ir forma. Šis pavyzdys įtikina, kad kai kurių taisyklių išimtys – galimos… a Jeigu patinkančių pagalvėlių nerasi interjero ar baldų salonuose, pasisiūk pati. Paskui išsiuvinėk karoliukais, žvyneliais, blizgiomis detalėmis, papuošk medžiaginiais gėlių žiedais, ornamentais ir kt. Pasižvalgyk po indiškų prekių parduotuves – jeigu ten nebus pasiūtų pagalvėlių užvalkalų, tikrai rasi nebrangių sarių ar ilgų šilkinių šalikų, iš kurių jų galėsi pasisiūti. h Jeigu patinka smulkiomis detalėmis neperkrauta aplinka, akcentu gali tapti ir viena pagalvėlė – gausiai išsiuvinėta, dryžuota ar įdomios formos. Tačiau ja puošk ne sofą, o kėdę, krėslą arba padėk ant komodos, palangės.

■ Gražu, kai pagalvės dera ne tik tarpusavyje, bet ir prie aplinkos, pavyzdžiui, jų raštas gali pasikartoti užuolaidose, tapetuose, šviestuvų gaubtuose ir kt.

Užuolaidos

Kai ant lango pakabinamos užuolaidos, interjeras iškart pasikeičia – sakoma, kad būtent jos labiausiai suteikia namams jaukumo.

Geriausia užuolaidas rinktis, kai namuose jau sustatyti visi baldai, pakabinti šviestuvai ir patiesti kilimai. Tada lengviausia pamatyti, ko trūksta – spalvų, raštų ar faktūrų. Kitas būdas – užuolaidas derinti prie sienų arba minkštų baldų apmušalų, pagalvių, kilimo. Jose gali pasikartoti interjero detalių formos, atspalviai, jos gali būti panašios arba, atvirkščiai, baldams kontrastingos spalvos -tuomet interjere dominuos. h Jeigu užuolaidos reikalingos tik langams uždengti, geriausia rinktis sienų spalvos audinius – bus tarsi sienos tąsa. Tokiu atveju jų nereikės derinti nei prie baldų, nei prie interjero detalių.
■ Jeigu kambarys didelis, užuolaidas gali drapiruoti, kabinti keliais sluoksniais. Be to, jas gali rinktis raštuotas, spalvingas, pasiūtas iš sunkesnių audinių.
■ Svetainei verčiau rinktis kuo paprastesnes ir mažiau į akį krintančias užuolaidas, antraip jos greitai nusibos.

bedroomMy Bedroomloft bedroom with curtainsKadangi užuolaidos kaupia dulkes, jas reikia reguliariai švarinti. Todėl dar pirkdama pasidomėk, ar audinys natūralus, ar sintetinis, ar jį galima skalbti, ar tik nešti į cheminę valyklą. Jeigu užuolaidos pasiūtos iš brangaus audinio, kurį galima skalbti skalbimo mašina, jas vis tiek geriau įkišk į specialų tinklinį skalbinių maišelį. Taip skalbiamos užuolaidos neišsipašys. Skalbk skystu spalvotiems audiniams tinkamu skalbikliu, antraip gali nublukti.

Medvilnines užuolaidas gali skalbti iki 95’C temperatūros vandenyje, jeigu reikia – balinti. Spalvotus audinius skalbk 40-60°C temperatūros vandenyje. Išsiaiškink, ar medvilninės užuolaidos apdorotos specialiomis priemonėmis. Jeigu ne, nuo aukštos temperatūros gali susitraukti.

Tankias šilkines užuolaidas gali skalbti mašina, nustačiusi skalbimo rankomis programą, arba rankomis su švelnių audinių skalbikliais, nes tankus šilkas nesitraukia. Šilkinių užuolaidų negręžk, geriau džiovink susuktas į rankšluostį, paskui išlygink lygintuvu su garais.

PrastaiPuiku (1 votes, average: 1.00 out of 10)
Loading...
  1. , , , , , , , , , , ,
1 komentaras

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy