Sienų Apdaila

tapetaiDabar yra žinomi įvairūs sienų apdailos būdai – jas galima išklijuoti plytelėmis, padengti dekoratyviniu tinku arba medžio plokštėmis, tačiau vis dar vienas populiariausių metodų – tapetų klijavimas. Pirma, tai neužima daug laiko ir, kad įveiktumėte šį darbą, nereikia išankstinių žinių. Antra, parduotuvėse yra didžiulis tapetų pasirinkimas: popieriniai, viniliniai, tekstiliniai, dažomieji, smulkiai grūdėti, fototapetai ir kt. Pasirinkę atitinkamo atspalvio, rašto ir faktūros tapetus, savo būstą padarysite jaukesnį, šiltesnį ir šviesesnį, miegamąjį – romantiškesnį, vaikų kambarį – ryškesnį. Kiekvienas gali išsirinkti pagal savo skonį ir materialines galimybes.

Dažymas yra senas, tačiau mūsų dienomis labai mėgstamas sienų apdailos būdas. Šiam tikslui naudojami vandenyje tirpstantys dažai, vandeninės emulsijos dažai arba aliejiniai dažai.

TAPETAI

tapetai2 Kad išsiaiškintumėte, kiek reikės tapetų ritinukų, turite žinoti klijuojamojo paviršiaus plotą ir tai, kokio dydžio plotą galima apklijuoti vienu tapetų ritinuku. Standartinių tapetų dydis yra 0,53 (plotis) x 10,05 m (ilgis), taigi vienu ritiniu galima apklijuoti maždaug 5 m2. Dažomųjų stiklo pluošto tapetų dydis paprastai yra 1,10 x 25 m.

Kad sužinotumėte, koks yra klijuojamojo paviršiaus plotas, išmatuokite patalpos perimetrą ir lubų aukštį. Gautus duomenis padauginkite ir iš sumos atimkite langų ir durų plotą. Tapetus galima klijuoti iki pat lubų arba palikti net iki 60 cm pločio juostą. Jei sumanėte tapetais apklijuoti ir lubas, apskaičiuokite grindų plotą.

Reikalingas tapetų kiekis priklausys ir nuo piešinio. Vienspalvių tapetų atraižų liks labai mažai (apie 2 %), tačiau kuo raštas stambesnis, tuo atraižų bus daugiau (net iki 10 %). Taigi reikėtų įskaičiuoti galimas atraižas ir tapetų nusipirkti užtektinai, nes vienspalvių dažniausiai išmarginama tik viena serija, paskui spalva keičiama.

Jei parduotuvėje esančių tapetų spalva jums nepatinka, pirkite faktūrinius tapetus. Juos priklijavę nudažysite jums patinkančia spalva. Be to, po poros metų galėsite lengvai atlikti kosmetinį remontą, perdažydami šiuos tapetus iš naujo.

Tapetų žymenys

Prieš tapetuodami išsiaiškinkite ant nusipirktų tapėtų esančius klijavimo ženklus ir reikšmes, kad paskui nereikėtų taisyti.

image Švelniai valomi: neišdžiūvusius klijus galima be vargo pašalinti drėgna kempine.

imageAtsargiai plaunami: nedideles dėmes galima plauti drėgna kempine.

imageAtsparūs plovimui: nešvarumus, išskyrus aliejų, taukus ir panašias dėmes, galima lengvai nuplauti muilo šarme sumirkyta kempine.

imageAtsparūs plovimui, net šveitimui: nešvarumus galima plauti švaros priemone arba minkštu šepečiu.

imageGana atsparūs šviesai.

imageVisiškai atsparūs šviesai.

imageAtskiriamieji: galima nuimti prieš tai jų nesudrėkinus. Senų tapetų viršutinį sluoksnį lengvai, jų nesudrėkinus atskirsite nuo tapetų apatinio sluoksnio. Pastarasis gali būti panaudotas kaip makulatūra.

imageNuimami sausu būdu: senuosius tapetus galima ranka nuplėšti nuo sienos jų nesudrėkinus.

imageNuimami prieš tai sudrėkinus.

imageKlijus tepti ant sienos: jais padengiamas ne tapetų vidinis paviršius, bet pati siena.

imageKlijus tepti ant tapetų.

imageTapetai jau padengti klijais.

imageTapetų ornamentų nereikia derinti.

imageOrnamentai išdėstyti greta: juostas klijuoti taip, kad šalia klijuojamų jų ornamentai sutaptų.

imageOrnamentai išdėstyti greta: juostas klijuoti taip, kad ornamentas ant greta klijuojamos tapetų juostos būtų patraukiamas per pusę ornamento į viršų arba į apačią.

imageOrnamento aukštis /pastūma. Ornamento aukštis centimetrais. Jei būtina, kiekvieną kartą patraukti per pusę ornamento į viršų arba į apačią.

imageJuostų klijavimas priešinga kryptimi: kas antrą tapetų juostą klijuoti kita kryptimi.

imageDvigubi tapetai: tai aukštos kokybės struktūriniai tapetai, susidedantys iš dviejų popieriaus sluoksnių. Klijuojant juos prispaudimo vietoje nesusidaro pažeidimų.

imageSuderinti su audiniu: prie šių tapetų siūlomas priderintas audinys.

imageTapetų juosta klijuojama šiek tiek uždengiant ankstesniąją (pakaitom).

Kiti sienų apdailos būdai: dažymas, dekoravimas, tinkavimas.

PrastaiPuiku (No Ratings Yet)
Loading...
  1. , , , , , ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy