Sėjos Mėnulio Kalendorius

SODINIMAS Į ATVIRĄ IR UŽDARĄ GRUNTĄ
Senovėje, kai žmonės tik pradėjo dirbti žemę, jie atkreipė dėmesį ne tik į orus ir metų laikų kaitą, bet ir į tam tikrus dangaus kūnų judėjimo dėsningumus, jų teigiamą ir neigiamą poveikį sėjamiems ir sodinamiems augalams, derliaus nuėmimui.

The bird and the moon IITaip pat buvo pastebėta, kad didžiausią įtaką viskam, kas gyva, tarp jų ir augalams, turi Mėnulio fazės ir jo judėjimas. Viskas Žemėje, kas susiję su vandeniu, tam tikra dalimi patiria Mėnulio poveikį.

Pakanka prisiminti, kaip veikia nakties šviesulys vandenynus ir jūras, sukeldamas potvynius ir atoslūgius. Daugiau nei 50 procentų kiekvieno gyvūno ir augalo sudaro vanduo, todėl Mėnulis veikia ir žmones, ir augalus.

Mėnulio šviesa labai veikia augalų, gyvūnų ir žmogaus eterinius kūnus. O eterinio kūno energija — tai nematoma substancija, suteikianti gyvybinę jėgą, gebėjimą augti ir vystytis. Ši energija gana jautri įvairioms Mėnulio fazėms.

Love in Paradise IIEmpiriškai buvo pastebėta, kad per jaunatį energija susitraukia, tampa kompaktiška ir „slepiasi” ypač tvirtose ir sunkiai pasiekiamose augalo ar gyvūno vietose. Per jaunatį energija kaupiasi šaknyse ir ties stiebo pagrindu, tuo laikotarpiu sulėtėja syvų cirkuliavimas ir jaunų ūglių augimas.

Būtent todėl šiuo laikotarpiu patariama genėti augalus, bet nepersodinti jų. Taip pat nepalanku sėti, kadangi sėklų energija labai menka ir jos nepakanka augimui.

Per pilnatį atvirkščiai – viskas atgyja, energija ima plūsti iš šaknų į viršutines augalo dalis, pripildydama ūglius ir vaisius. Tai palankus metas sėti ir persodinti augalus (nes energija yra lapuose ir viršutinėje augalo dalyje, o ne šaknyse).

Per pilnatį surinkti vaisiai, augantys virš žemės, turi labai daug naudingų savybių.
Šakniavaisius geriausia rinkti per jaunatį, nes būtent šiuo metu visa augalo energija susirenka šaknyse. Sėklas laip pat patariama rinkti esant jaunačiai, nes kaip tik tuo metu jose yra daugiausia energijos. Tokios sėklos išlaikys savo jėgas iki pavasario, o patekusios į dirvą, duos gausų ir sveiką derlių.

Night-time Magic..Taip pat buvo pastebėta, kad Mėnulis, būdamas skirtinguose zodiako ženkluose, siunčia į Žemę skirtingą energiją, fokusuodamas ją kaip pro linzę Žemės paviršiuje. Kai kurie ženklai yra derlingi, o kiti — ne. Pavyzdžiui, tos dienos, kai Mėnulis yra Jaučio, Vėžio ar Skorpiono ženkle, laikomos derlingomis ir viskas, kas tuo metu sodinama, nenuvys ir užaugins gausų derlių. Vidutiniško derlingumo lenklai – Ožiaragis, Mergelė, Žuvys, Dvyniai, Svarstyklės, Šaulys. Nederlingais laikomi Vandenio, Liūto ir Avino ženklai.

Per jaunatį nereikėtų nei sėti, nei sodinti. Taip pat nereikia dirbti su aštriais įrankiais: kauptuku, kapoklių, peiliu, kirviu ir kastuvu. Šios dienos tinka tik apkaupti augalus ir ravėti piktžoles.

Bulves reikia sodinti tarp pilnaties ir jaunaties. Bulves maistui sodinkite praėjus kelioms dienoms po jaunaties, o skirtas sėklai – likus keletui dienų iki pilnaties.

Braškes ir žemuoges geriausia sodinti liepą ir rugpjūtį per priešpilnį.
Krūminės pupelės skinamos, kai jos nusvyra ant žemės, bet Mėnulis tuo metu turi būti Liūto ženkle.

Medžiai sodinami prieš pilnatį, o genėjami – prieš jaunatį. Jeigu dėl kokių nors priežasčių jūs persodinate senus medžius, juos reikia iškasti, perkelti į naują vietą ir vėl pasodinti tik per pilnatį. Visas nuvytusias vaismedžių šakas pjaukite tik per pilnatį.

Moon Rise behind the San Gorgonio Pass Wind FarmVynuogių stiebai genėjami prieš pat jaunatį, antraip jos ilgai ir gausiai „kraujuos”.
Aukšti kambariniai augalai, pasodinti dideliuose ir mažuose kubiluose, persodinami tik prieš pat pilnatį.

Taigi tarp jaunaties ir pilnaties sodinami tie augalai, kurie turi stiebtis aukštyn: medžiai ir krūmai, gėlės ir daržovės, o tarp pilnaties ir jaunaties — augantys pažeme ir šakniavaisiai: bulvės, ropės, morkos, burokėliai, griežčiai, ridikėliai, juodosios ropės, taip pat šparagai ir žiemkenčiai.

PrastaiPuiku (No Ratings Yet)
Loading...

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy