Kokį Skaitmeninės TV Priedėlį Rinktis?

Atėjus analoginės televizijos išjungimui nori nenori tenka ieškoti skaitmeninės TV priedėlio. Jeigu televizorius neturi skaitmeninės TV imtuvo, kitos galimybės nemokamai žiūrėti skaitmeninę TV nėra.

Šiuo metu skaitmeninių priedėlių siūlo beveik kiekviena elektronikos parduotuvė, o jų modelių yra įvairių. Kaip jie veikia ir kokį geriausia rinktis?

tv-priedelis

Pagrindinis priedėlio veikimo principas yra paprastas:

  1. Antena pagauna skaitmeninės TV signalą ir siunčia jį į pridėlį
  2. Priedėlis atkoduoja signalą ir paverčia jį televizoriui suprantamu signalu
  3. Signalas iš priedėlio siunčiamas į televizorių ir rodomas ekrane

Kaip matome veikimo schema visiškai nesudėtinga. Toliau aptarsime į ką atkreipti dėmesi renkantis konkretų modelį.

 

Priedėlio prijungimas prie TV

Neapsirikite ir nenusipirkite priedėlio su netinkama jungtimi prie televizoriaus. Kadangi signalas perduodamas laidu, reikia kad priedėlis ir televizorius turėtų tokias pačias jungtis. Pagrindinės video jungtys dažniausiai pasitaikančios yra:

  • AV In (RCA)
  • SCART
  • HDMI
  • RF antenna

rcascarthdmiantena

Taigi,matome, jog praktiškai kiekvieną net ir seniausią televizorių galima priversti rodyti skaitmeninę televiziją. Pirmiausia pasižiūrėkite, kokias jungtis matote savo televizoriaus gale ir rinkitės tik tuos pridėlius, kurie palaiko šias jungtis.

Jeigu televizorius turi kelias jungtis tai patartina rinktis priedėlį, palaikantį geriausią turimą jungtį. Pav. jei televozorius turi AV in ir Scart jungtis, tai geriau rinktis priedėlį, kuris turi ir Scart jungtį.

Pagal eiliškumą vaizdo signalo kokybė gerėja tokia tvarka:

  • RF antena
  • AV in
  • SCART
  • HDMI

Papildomos priedėlio funkcijos

Dauguma priedėlių turi ir kitų papildomų naudingų funkcijų, tokių kaip vaizdo atkūrimas iš USB atmintinių, muzikos atkūrimas, nuotraukų peržiūra ir kt.

Jeigu nesate didelis filmų mėgėjas galbūt neverta rinktis priedėlio su jums nereikalingomis funkcijomis, nes sumokėsite daugiau.

Skaitmeninės TV vaizdo kokybė

Skaitmeninė TV pasižymi didesniu vaizdo stabilumu nei analoginę TV. Tai reiškia, kad ji arba rodo gerai, arba išvis nerodo (esant blogam signalui), nebėra mums taip žinomo “sniego” ekrane.

Atminkite, kad vaizdo kokybę lemia ne tik priedėlis, bet ir pats televozorius. Neverta pirkti FULL HD 1020p tv priedėlio jeigu jungsite jį prie tik antenos RF lizdą turinčio televizoriaus. Geriau tuos papildomus pinigus atsidėkite naujam televizoriui.

Kokią anteną rinktis skaitmeniniam priedėliui?

Pirmiausia išbandykite priedėlį su senąja turima antena, galbūt ji visai puikiai tiks. Parduotuvėje jums gali įsiūlyti nusipirkti brangią anteną, kuri visai nebūtų reikalinga.

Geriausias variantas skaitmeninei TV yra antena su pastiprinimu, t.y. jungiama į tinklą. Tačiau jei gyvenate itin gero ryšio zonoje be kliūčių signalui, galite išsiversti ir su paprasta antena.

Viską susumavus belieka nuspręsti, kiek pinigų galite skirti naujam TV priedėliui ir paieškoti pigiausio varianto. Neužkibkite ant gudrių kabelinių tinklų, telekomunikacijų bendrovių ir palydovinės televizijos tiekėjų kabliukų. Jie manipuliuodami galinčia kilti panika įvairiomis akcijomis siekia prisivilioti naujų abonentų vadindami savo paslaugas skaitmenine televizija. Nemokamai skaitmeninę televiziją žiūrėsite tik su TV priedėliu.

PrastaiPuiku (1 votes, average: 10.00 out of 10)
Loading...
  1. , , , ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *




Patarimų Archyvas
© 2009-2025 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy