Indų, Pagamintų Iš Tauriųjų Metalų, Priežiūra

sidabro indaiSIDABRO INDAI

Po kiekvieno naudojimo stalo sidabrą plauname ūkiško muilo tirpale (50 g muilo – 1 1 vandens). Į tokias pamuiles galima įpilti 1 šaukštą amoniako.

Stalo įrankiai valomi kreidos arba dantų miltelių, amoniako ir vandens tyrele. Ji užtepama plonu sluoksniu, o kai nudžiūsta, blizginama flanelės arba vilnonio audinio skiaute.

Retkarčiais įrankiai valomi citrinos sultimis arba citrinos rūgšties tirpalu.

Sidabras, liesdamasis su kai kuriais produktais (mėsa, kiaušiniais, garsty­čiomis), tamsėja, susidaro sulfidinė plėvelė. Ji valoma šiltu acto rūgšties tirpalu. Juo valome tamsias drėgmės dėmes bei ilgai nenaudotus indus.

Kiaušinių dėmės nuvalomos drėg­na druska.

Nešvarūs, patamsėję stalo įrankiai atnaujinami taip: į emaliuotą dubenį įpilama karšto vandens, geriamosios sodos, druskos (po 1 šaukštelį – 1 1 vandens). Ant dubens dugno dedama aliuminio plokštelė (tinka ir aliuminio puodo dangtis), o ant jos – įrankiai. Dubenį kaitiname 10-20 min., kol įrankiai pašviesėja. Matinis atspalvis išnyksta, kai nuplauname karštu van­deniu ir nublizginame vilnonio audi­nio skiaute.

Yra daug pramoninių sidabro bei melchioro valymo priemonių. Neva­lome abrazyvų turinčiais milteliais!

MELCHIORO INDAI

Melchioras tai nikelio ir vario lydinys. Dažnai naudojamus įrankius kas 7-10 dienų plauname pamuilėse su amoniaku (1 šaukštas 10 proc. amoniako – 1 1 vandens). Valome soda ir šiltu vandeniu, o labai nešvarius – dantų miltelių, šiltų pamuilių ir amoniako tyrele.

Baltos ir rudos dėmės nuvalomos šiltu acto rūgšties tirpalu. Galima melchioro indus valyti ir tokiu būdu: į didelį indą supilti bulvių nuovirą, sudėti valymui skirtus indus ir pakaitinti. Tinka ir česnako lukštų nuoviras. Kaitinimo laikas priklauso nuo įrankių užterštumo.

Įvairius reikmenis poliruojame muilo ir kreidos mišiniu (1:1). Ištirpiname vandenyje muilą, sudedame kreidą, maišome, kol gauname vienalytę masę.

PrastaiPuiku (1 votes, average: 10.00 out of 10)
Loading...
  1. , , , , , ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy