Kaip Mesti Rūkyti: 8 Metodai ir 100 Patarimų

Skaitymo laikas: 10 – 17 min.

Norite mesti rūkyti ir naudojatės Facebook? Tada junkitės prie norinčių mesti grupės ir dalinkitės savo patirtimi. Juk mesti kartu lengviau nei vienam!

cigareteJei jau ne pirmą kartą bandote mesti rūkyti, tikriausiai žinote, kaip sunku tai padaryti. Per 5 pirmasias sekundes po dūmo įtraukimo nikotinas nukeliauja tiesiai į smegenis. Nikotinas liepia smegenims išskirti cheminę medžiagą, kuri priverčia rūkyti vis daugiau. Metimas yra sunkus, bet įmanomas. Dažniausiai žmonės bando mesti rūkyti 5-7 kartus, kai galiausiai jiems tai pavyksta. Tyrimais nustatyta, kad kiekvienas bandymas mesti rūkyti žmogų sustiprina ir suteikia reikiamos patirties nustatant priežastis dėl kurių nepavyko mesti. Visi gali mesti rūkyti, jei tik tinkamai nusiteikia ir pasiruošia šiam žingsniui. Nėra svarbus nei amžius, nei sveikata, nei gyvenimo būdas. Turėti metimo planą labai svarbu, kaip ir artimų žmonių ir draugų palaikymas. Pirmas žingsnis metant rūkyti yra nusistatyti datą, pasirinkti planą, kaip ketinate mesti rūkyti ir svarbiausia teigiamai nusiteikti ir PRADĖTI!

8 pagrindiniai metodai norint mesti rūkymą:kaip mesti rukyti - rukalius

Elektroninės cigaretės

2004 metais rinkoje pasirodžiusios pirmosios elektroninės cigaretės sukėlė didžiulį ažiotažą. Per labai trumpą laiką ši priemonė tapo labai populiari visame pasaulyje visu pirma dėl tokių priežasčių:

 • yra pigesnė už yprastas cigaretes
 • žymiai sveikesnė už cigaretes
 • išlieka tas pats malonumas kaip ir rūkant tikras cigaretes
 • nėra kvapo ir dūmų

 

E Cigarette Anti Smoking Aid - Premium Edition Packaging

Šalto Kalakuto (Cold Turkey) metodas

Jeigu esate „vienas-pakelis-per-dieną“ rūkalius, tai reiškia, kad turėsite pereiti nuo 20 iki 0 cigarečių per 1 dieną. Naudojant šalto kalakuto metodą jūs visiškai nustosite rūkyti iškart. Tai pats drastiškiausias metodas iš visų, kuriam reikia daug valios jėgos įveikti nikotino priklausomybę.

Tai yra pats populiariausias, tačiau ir pats nemaloniausias metodas mesti rūkyti. Šis metodas reikalauja pasirinkti konkrečią datą, kada norite mesti rūkyti.

nerukytiŠaltojo kalakuto metodas gali sukelti lengvą ar sunkią nikotino trūkumo abstinenciją. Drastiškas tabako vartojimo nutraukimas gali pasireikšti tokiais simptomais kaip dirglumas, nuovargis, galvos skausmas, nemiga, vidurių užkietėjimas, prakaitavimas, kosulys, prasta koncentracija, depresija, padidėjęs apetitas ir tabako poreikis.

Mesti rūkyti naudojant šalto kalakuto metodą yra itin sunku, nes visi mes turime gyvenimus, kurie reikalauja iš mūsų elgtis tam tikra prasme normaliai visą dieną. O kai kenčiame pirmasias 5 dienas nuo staigaus nikotino trūkumo, vietoj įprasto žmogaus mus gali matyti kaip įsiutusią mešką negu normalų Joną ar Petrą. Pateikiame keletą patarimų, kaip sušvelninti nikotino trūkumo poveikį pirmosiomis dienomis:

· rūkykite iki paskutinės jūsų darbo ar mokyklos dienos, ir tada nutraukite rūkymą savaitgalį (arba tada, kai prieš akis kelios laisvos dienos)

· pasinerkite į savo mėgstamas veiklas, kad kuo mažiau būtų laiko prisiminti rūkymo malonumą

· daug miegokite ir žiūrėkite TV

· venkite nemalonių situacijų, kurios priverstų ieškoti nusiraminimo užtraukiant dūmą

· venkite bet kokių vietų, kur galite pamatyti rūkančių žmonių

· suraskite savo draugų, kuriems galėtumėte paskambinti ar susitikus papasakoti, kaip jūs jaučiatės

· laikykite savo mėgstamiausius nealkoholinius gėrimus šalia, nes jūs tikriausiai būsite labai ištroškę. Gėrimas padės pakeisti įprotį kelti ranką prie burnos. Skysčiai taip pat padės greičiau pašalinti nikotiną iš jūsų kūno

· sugalvokite kokių nors judesių rankoms ir burnai. Jeigu mėgstate kramtyti gumą, taip ir padarykite. Jeigu mėgstate dėlioti daistus, tai nusipirkite naują ir dėliokite.

· atminkite, kad nuo nesėkmės jūs esate nutolęs tik per vieną surūkytą cigaretę

Šie trumpi patarimai tinka iš esmės visiems metimo rūkyti metodams, bet itin svarbūs, kai metate šaltojo kalakuto metodu.

Po metų vos 4% rūkalių, kurie metė rūkyti be aplinkinių pagalbos, vis dar nerūkė. Nepaisant to, dauguma žmonių bando mesti rūkyti vieni, manydami, kad sugebės tai padaryti ir patys. Viena nedidelė apklausa parodė, kad vyrai, kurie metė rūkyti prieš 10 metų lyginant su tais, kurie bandė mesti, bet nepasisekė, tai geriau sekėsi tiems, kurie naudojo kitus pakaitalinius veiksmus su burna. Žmonės, kurie tiesiog bandė nukreipti savo dėmesį įvairia veikla, žymiai dažniau vėl grįždavo prie rūkymo, vadinasi motorinis veiksmas ranka-burna yra labai svarbus norint sėkmingai mesti rūkyti.

Palaipsnis metimas

Lėtas palaipsnis metimas, kai surūkoma vis mažiau cigarečių per dieną yra gan dažnas metimo būdas, kurį žmonės išbando. Kitos šio metodo modifikacijos ir pasunkinimai yra tik pusės cigaretės surūkymas, vis ilgesnis laiko tarpas nuo pirmosios cigaretės užsidegimo ryte, rūkymas tik per lygines arba neygines valandas. Nepaisant to, kad mažinate rūkymą palaipsniui, jūs vis dar pastatote save į rizikos zoną, kurią kelia tabake esantys chemikalai.

Ši strategija apima palaipsnį nikotino mažinimą, kuris nesukelia arba sukelia tik labai menkus pašalinius simptomus. Metodas pašalina poreikį pasikliauti nikotino pakeitimo terapija. Šis metodas yra “patikrintas ir veiksmingas”, kuris gali būti panaudotas sumažinti ar visai nutraukti tabako vartojimą. Taipogi tai yra mažiau brangus metodas, nei naudojant medicinines priemones.

Jūs galite sumažinti arba visai nutraukti nikotino priklausomybę be pašalinio poveikio šiais būdais:

· Naudojant mažiau tabako per dieną

· Naudojant mažiau tabako per kiekvieną rūkymo seansą

· Sulaužant savo rūkomos tabako rūšies priklausomybę kiekvieną kartą keičiant cigarečių pavadinimą

· Leidžiant ilgiau rūkti cigaretei ir mažiau kartų ją įtraukti

· Įtraukti ne taip giliai į plaučius· Pasirinkti maksimalų cigarečių per diena limitą (10 ar 5 per dieną)

· Pasirinkti silpnesnės rūšies cigaretes

Savarankiškai atliekama nikotino pakeitimo terapija (NPT) teigiamai veikia metimo procesą. Į NPT įeina gumos kramtymas, inhaliatorius ir nosies purkštukas. Tabako vartotojai gali naudoti NPT nutraukti įprotį rūkyti dviem stadijomis: jie gali pirmiausia fokusuotis nugalėti sudėtingesnį elgsenos ir psichologinį efektus, kurie pasireiškia vartojant tabaką laikinai paliekant nuošalyje nikotino trūkumo sukeliamus pašalinius poveikius. Kita stadija tai nikotino vartojimo nutraukimas, po to kai nutraukiamas įprotis rūkyti cigaretes. Kiekvienas gali pasirinkti, kokiais intervalais pats norėtų nutraukti nikotino vartojimą visiškai.

Nikotino pakeitimo terapija: NPT

Yra sukurta įvairių produktų, kurie pakeičia nikotiną, gaunamą per cigaretes. Nikotino pakeitimo metodas padeda išvalyti jūsų organizmą nuo didelių nuodingų dozių nikotino iš rūkomų cigarečių palaipsniui ir mažomis dozėmis. Tai leidžia išvengti šalutinių produktų, kurie patenka į plaučius kartu su dūmais: dervos, dujos ir kiti pavojingi elementai. NPT sumažina pašalinius efektus dėl nikotino nutraukimo ir didelio poreikio prisidegti naują cigaretę. Tai taipogi yra labiausiai ištirtas metodas, ir testai parodė, kad jeigu metodas taikomas tinkamai, tai šansai sėkmingai mesti padidėja dvigubai. Tai gera žinia tiems, kurie patyrė sunkias metimo pasekmes pirmais bandymais mesti rūkyti. Jeigu jūs užsirūkote pirmą cigaretę per 30 minučių nuo atsikėlimo ryte, tai šis metodas itin padidins tikimybę sėkmingai mesti.

Patikrinti, ar NPT taikomas sėkmingai, visada perskaitykite gamintojo instrukcijas. Paklauskite vaistininko ar daktaro, jeigu nesate tikras dėl naudojimo instrukcijos. NPT yra daug saugesnis nei rūkymas, bet jeigu turite kokių medicininių preižasčių ar dėl nėštumo, tai būtinai pasikonsultuokite su savo daktaru.

Yra keletas nikotino pakeitimo terapijos priemonių – tai lipdukai, guma, tabletės, nosies purškalas, inhaliatorius ir čiulpinukai. Šias priemones galite rasti vaistinėje ar didesniame supermarkete. Dauguma šių produktų turi sukurtas paramos programas, kurios palengvina metimo procesą.

Lipdukas jūsų kūną nuolat maitina nikotinu mažomis dozėmis per visą dieną tol, kol esate jį prisiklijavęs, taigi jūs esate laikinai apsisaugojęs nuo nenumaldomo poreikio cigaretei. Guma ir purškalas duoda didesnė nikotino dozę negu lipdukas, taigi šiomis priemonėmis galite numalšinti stipresnį nikotino poreikį cigaretėms. Jeigu buvote įpratęs rūkyti nuolat per dieną pastoviais intervalais, tai lipdukas šiuo atveju tinka labiausiai. Jeigu rūkėte tik kai susinervinate ir rečiau, tai labiausiai tiktų minėti guma ir purškalas. Tyrimais nustatyta, kad tiek guma, tiek puršakalas, tiek lipdukas, tiek inhaliatorius turi daugmaž vienodą poveikį.

Zyban’as

Zyban’as yra antirūkymo piliulė, kuri sumažina abstinencijos kančias ir poreikį rūkyti. Šis vaistas savo sudėtyje neturi nikotino. Šio vaisto poveikis ir mechanizmas nėra iki galo ištirtas ir suprastas, bet manoma, kad jis sukelia cheminį efektą smegenyse ir priverčia jas išskirti pasitenkinimo medžiagas veikiant nikotinui, į kurias įeina beta endorfinui, acetilcholinas, dopaminas ir norepinefrinas.

zyban vaistas nuo rukymo

Chantix’as

Tai kita nikotino sudėtyje neturinti piliulė, kurią reikia vartoti pagal specialią programą. 44% chantix vartotojų sugeba visiškai mesti rūkymą per 9-12 savaičių. Amerikoje daugiau nei 6 milijonai žmonių vartojo šį paskirtą preparatą, sukurtą suaugusiems virš 18 metų

vaistas nuo rukymo

Lazerio terapija

Žemo dažnio lazerinė terapija imituoja senovinį gydymo meną naudojant akupunktūrą – techniką, kai plauko plonumo adatos yra švelniai įdūriamos į odą, į specialius kūno taškus, kad sukeltų norimą efektą. Naudojant lazerį toks pat efektas panaudojamas, kai taip vadinamas “šaltas lazeris” įsiskverbia į odą ir stimuliuoja endorfinų išsiskyrimą. Endorfinai yra natūrali cheminė medžiaga, kuri signalizuoja kūnui atsipalaiduoti ir išskiria energijos. Nuolatinis nikotino vartojimas perima kūno endorfinų kontrolę ir neleidžia niekaip kitaip pajusti atsipalaidavimo tik parūkius. Natūraliai perimdama šią kontrolę lazerio pagalba, lazerinė terapija leidžia kūnui susigrąžinti endorfinų kontrolę, kurią kūnas buvo praradęs.

Lazerinė terapija yra ne tik veiksminga norint atsikratyti rūkymo įpročio, bet naudojama ir sėkmingai numesti svorį bei valdyti stresą.

Hipnozė

Hipnozė, atliekama privačiai gali būti naudinga metant rūkyti, tačiau jokiais tyrimais nenustatyta, kad tai yra itin veiksmingas būdas atsikratyti įpročio rūkyti.

Neįtikėtina, bet iš visų tirtų metodų, hipnozė pasirodė pačiame viršuje.

Šis metodas susilaukė daugybės klausimų apie metimą rūkyti, todėl buvo atlikti išsamūs hipnozės poveikio tyrimai.

Geros naujienos

Geros naujienos yra tokios, kad hipnozė atskirais atvejais yra geras būdas mesti rūkyti; tyrimai parodė, kad kai hipnozė taikoma profesionaliai, tai sėkmingas metimo procentas yra kiek daugiau nei 66%. Palyginimui, sėkmės metant procentas individualiai yra tik 5%, naudojant elgsenos terapiją – 25%, naudojant nikotino pakeitimo terapiją NPT – 25%, tai hipnozė atrodo kaip pats patikimiausias metodas. Tiesa sakant, nėra kito tokio metodo su tokiu aukštu sėkmės procentu, pagrįstu tyrimais, o ne reklaminiais šūkiais kaip hipnozė.

Tarp kita ko, venkite bet kokių metodų, kurie tvirtiną sėkmės procentą esant 99%, tai paprasčiausiai neįmanoma!

Blogos naujienos

Pasirodo, kad norint pasiekti 66% sėkmės lygį, reikia patenkinti du faktorius. Pirmiausia, reikia mažiausiai 4 hipnozės seansų. Taigi, tai reiškia kad visos programos kurias sudaro tik viena sesija yra bevertės. Antra, hipnozei naudojamas specialus protokolas, prie kurio priėjimą turi tik licencijuoti psichologai. Kai renkatės hipnoterapistą, labai svarbu pasirinkti tokį, kuris turėtų atitinkamą išsilavinimą ir mokslinį laipsnį, o ne būtų tik išklausęs kursus, kitaip 66% sėkmės lygio net nesitikėkite. Rasti gerą hipnoterapistą yra labai sunku. Geras specialisto kaina už vieną seansą gali siekti 500 Lt ir daugiau, taigi sėkmingam 4 seansų kursui tikėkitės išleisti bemaž 2000 Lt

Pigesnė alternatyva

Galima nusipirkti hipnozės audio programą ir atlikti seansą pačiam namie. Šis būdas vis labiau populiarėja ir susilaukia ne mažesnės sėkmės nei susitikimas su hipnoterapistu asmeniškai. Geriausias šios alternatyvos bruožas yra tai kad ji yra gerokai pigesnė ir galite taikyti kiek norite bei kada norite, t.y. patogiu sau laiku.

Tradicinė akupunktūra

Akupunktūra yra gydymo technika paveldėta iš senovės Kinijos medicinos. Kaip ir hipnozė, akupunktūra veikia tuos, kurie turi vidinį troškimą mesti rūkyti.

Adatos yra įduriamos arba spaudimas taikomas ant kūno dalių esančių nervinių lastelių, kurios valdo atitinkamus kūno organus. Pasirinktų taškų stimuliacija veikia jūsų kūno cheminių medžiagų, tokių kaip endorfinai išskyrimą. Akupunktūra sušvelnina metimo rūkyti simptomus ir atkuria natūralią endorfinų pusiausvyrą, kurią buvo užvaldžiusi tabako įtaka.

Gydimo metu yra įduriamos 4-6 adatos į aiškiai nustatytus taškus. Gydimas yra neskausmingas. Mažiausiai 2 gydimo seansai yra rekomenduojami. Kai kurie pacientai nusprendžia panaudoti daugiau gydimo seansų, kad pasiektų geresnį efektą.

Po gydymo, kai kurie akupuntūristai į tam tikras ausų vietas įsega mažyčius magnetinius rutuliukus, kad pacientai galėtų tęsti stimuliaciją patys. Kai metantysis rūkyti pajunta poreikį cigaretei, jie turi pradėti stimuliuoti įsegtus magnetukus ir pamažu troškimas praeina. Akupuntūra veikia geriausiai su kitais metodais kartu, pav. hipnoze.

Sėkmės lygis naudojant vien tik akupunktūrą nėra labai didelis, pasitraukimo lygis po vienerių metų po gydymo svyruoja anot pranešimų nuo 8 iki 40%.cigaretes
Dėmesio, jeigu norite mesti rūkyti kartu, junkitės į Facebook grupę ir dalinkitės savo patirtimi bei sužinokite, kaip kiti bando mesti rūkyti:


PrastaiPuiku (54 votes, average: 6.96 out of 10)
Loading...Loading...

146 Komentarai į “Kaip Mesti Rūkyti: 8 Metodai ir 100 Patarimų”

 1. Parašė Edmundas (December 6th, 2009 23:55)

  Hidden due to low comment rating. Click here to see.

  Blogiausiai įvertinti: Thumb up 8 Thumb down 16

 2. Parašė Vilija (December 21st, 2009 13:19)

  Skaiciau as ta knyga, jau gan senokai, ir nirko panasaus, ji man padejo tik menesiuj kaip ir keliom mano draugem, nors su jom mes ir labai retai susitinkam, taigi ta knyga yra tikrai taip pat ne visiem ir ji net 50 procentu tikrai neduoda…
  taigi isbandyk viska jei tas ar kitas nepadeda…

  Geriausiai įvertinti: Thumb up 17 Thumb down 4

 3. Parašė vaidas (December 24th, 2009 15:54)

  skaiciau ka tik apie rukyma ir pakilo noras rukyti dar labiau, tik viena suprantu ir galiu pasakyti jog, jei noro nebus niekas nepades.n geru svenciu ir metimu rukyti

  Geriausiai įvertinti: Thumb up 22 Thumb down 4

 4. Parašė Tautvis (December 27th, 2009 23:07)

  Man yra 15metu o as su draugais per savaite surukau 2 pokelius cigareciu ka man daryti kaip mesti

  Geriausiai įvertinti: Thumb up 19 Thumb down 13

 5. Parašė ingrida (January 3rd, 2010 08:03)

  skaiciau ta knyga kazkada seniau, ir nemeciau, bet turbut del to kad nelabai norejau :) o db rimtai nusprendziau neberukyti, ir viskas – nereik nei knygu nei tableciu – nerukau :) jokio nikotino poreikio nera, yra tik psichologinis poreikis rukyti – 100% garantuoju ;)

  Geriausiai įvertinti: Thumb up 29 Thumb down 8

 6. Parašė kazys (January 20th, 2010 18:50)

  nerukau jau 4 dienas,bet taip noresi.ir svarbiausiai kuo daugiau laiko praeina tuo labiau noresi rukyti..gal kas jaute ta pati ir gali patart kiek laiko reikes kankintis?

  Geriausiai įvertinti: Thumb up 35 Thumb down 8

 7. Parašė kazys (January 20th, 2010 18:51)

  nerukau jau 4 dienas,bet taip noresi.ir svarbiausiai kuo daugiau laiko praeina tuo labiau noresi rukyti..gal kas jaute ta pati ir gali patart kiek laiko reikes kankintis?

  Geriausiai įvertinti: Thumb up 16 Thumb down 8

 8. Parašė Eivydas (January 24th, 2010 19:37)

  Krc noriu rukyti, man patinka rulyti, myliu ta duma, bet reikia mesti, nes sportuoju gruzas nerukau jau 7 dienas einu is proto visi aplinkui ruko, o taip noretusi…. Manau nemesiu… blet… kolkas kovoju

  Geriausiai įvertinti: Thumb up 65 Thumb down 11

 9. Parašė Domantas (January 28th, 2010 21:46)

  Hidden due to low comment rating. Click here to see.

  Blogiausiai įvertinti: Thumb up 10 Thumb down 13

 10. Parašė Domantas (January 28th, 2010 21:48)

  Bandau mest rukyt nes su tuo rukymu man tik bedos tevai arestus duoda dar va nufimavo mentai prie sules kai rukem man 14m.. Ankciau 10-15 cigareciu i diena dabar po 1.5 po 2… Bet reik mest rukyt bet as nenoriu kaip ir Eivydas as myliu ta duma bet bandysiu reik valios cia jai noresi mes jai ne tai ne.. Ryt prisipirksiu kramtuskiu ir valgisiu ir valgisi.
  Seip tokiems kaip man kuries tevai neleidzia rukyt geriausia yra kai sergi niekur neini is namu ir reiks sirgt ilgai.. Sirgau savaite po tos savaites nerukiau 2sav bet vistiek pradejau. :) Sekmes jums mest.

  Geriausiai įvertinti: Thumb up 15 Thumb down 11

 11. Parašė Domantas (January 28th, 2010 21:55)

  Ir vel as man reik kur nors isipasakot . kai rukai labai lengva bendraut ryte labai gerai parukyt labai malonu bent jau man bet tai va sportavau pradejau rukyt pasidare sunku meciau sporta.. Nu ir tiek baigesi mano mintys..

  Hot debate. What do you think? Thumb up 10 Thumb down 8

 12. Parašė ERIKA (January 30th, 2010 20:58)

  Aš kažkada rūkiau,bet lengvai mečiau,na gal turiu daug valios.Bet mano mama rūko daug metų ir nori mesti.Paskaičiau 8 būdus ir kitus patarimus ir nusprendžiau jai padėti.Padariau planą,nuo rytojaus mama rūkys savaitę tik lyginėm valandom nuo 8 val. iki 22 val.Beja,cigaretės stiprios 9 mg.dervų.O dabar rimtai,prašau patarimo,ką kitą savaitę reikėtų keisti?Ar cigarečių stiprumą mažinti,ar paretinti valandas?

  Geriausiai įvertinti: Thumb up 15 Thumb down 6

 13. Parašė Rimvydas (February 1st, 2010 22:38)

  Man 15 metų, kiekvieną dieną rūkau jau metus. Bet jei paėmus nuo retkarčių tai kažkur apie 5 metus. Mesti rūkyti visiškai nenoriu. Bet esmė tame, kad reikia, nes pradėjau dėl to pyktis su tėvais o to visai nenoriu. Nerūkyt manau galėčiau nesunkei, nes daug laiko nerūkau, bet ką man daryt jei nenoriu. O nuo tėvų to nenuslėpsi. Gal kas turi patarimų?

  Geriausiai įvertinti: Thumb up 10 Thumb down 5

 14. Parašė Anonimas (February 1st, 2010 22:49)

  Domantai tu visiškai teisus. Smagu yra rūkyt bendraujant, bei ryte ar vakare. Dėl tokiu smagių ir malonių akimirkų man ir sunku mesti rūkyti. Taipogi groju pučiamuoju instrumentu ir manau tai yra nelabai gerai. Turiu dar pusantro pokelio, bet vieną reiks manau atiduot o su kito puse mažint. Gal pagaliau užsispyrus pavyks nerūkyt. Ryt laukia sunkus rytas :D

  Geriausiai įvertinti: Thumb up 6 Thumb down 2

 15. Parašė Panele ;)) (February 2nd, 2010 18:16)

  Galiu patart,kad isvaziuoti y koky kaima ar y miska kuo toliau nuo parduotuviu tuomet kankiniesi bet prasilauzi…tiems kurie neturi tokiu salygu tai siulau miega,tv,valgyma ir pan. galvokit kad su keikviena diena einate vis toliau nuo cigareciu vis toliau ir tuo pasieksite savo tiksla del kurio taip ilgai kovojote,taip pat pamastykite apie finansus.kiek isleidziate ant cigareciu?jei jus rukot ne partneri ar pan o normalesnes tai ju kaina apie 8lt isleidziate mazdaug 3000lt.susimastykit keik galetumete nusipirkti uz tuos pinigus…Paneles:kiek graziu rubu?kiek pasilepintumete save? ir t.t. Vaikinai:galetumete taupyti ant geresnes masinos,motorolerio geresnio ar pan… ysigykite sau priklausomybe nuo pinigu taupymo.Kazkada jug gali istikt metas kai jum prireiks daug pinigu.Jei ir ne tuomet uzsimanysit kazko.Tiek is savos patirties galiu patarti :) Sekmes jums visiems. P.S. esu begalo laimynga,kad meciau ;)

  Geriausiai įvertinti: Thumb up 30 Thumb down 0

 16. Parašė rita (February 5th, 2010 00:12)

  buvau as irgi didele pipkore 1.5 pakelio i diena, 2men. atgal bet daktaras man patare tabletes CHAMPIX 0,5mg 1mg ir ka galvojete po 2 savaiciu su vaistu pagalba as neberukiau. tikrai nuostabus vaistai.

  Geriausiai įvertinti: Thumb up 12 Thumb down 2

 17. Parašė rolandas (February 11th, 2010 16:32)

  Hidden due to low comment rating. Click here to see.

  Blogiausiai įvertinti: Thumb up 0 Thumb down 17

 18. Parašė arturas sidlauskas (February 16th, 2010 13:49)

  PASIRINKAU DATA,NUO NAUJU METU MESTI RUKITI IR NEBERUKAU DB,RUKAU APIE 7METUS,

  Geriausiai įvertinti: Thumb up 10 Thumb down 1

 19. Parašė lili (February 17th, 2010 13:31)

  nuo nauju nerukau,noras yra,bet neverta rukyt.rukiau 20m.

  Geriausiai įvertinti: Thumb up 17 Thumb down 2

 20. Parašė Rimvydas (February 23rd, 2010 00:05)

  Cia vel as. Nerukau jau be savaites menesis. Tačiau nori ir kartais netgi labai. Bet save visada imanoma susilaikyt. Tik ne visada to norim. Zodziu jei galeciau tai rukyciau. Gal del to, kad nesu pilnai subrendes ir nieko nesuprantu :D

  Geriausiai įvertinti: Thumb up 15 Thumb down 1

 21. Parašė JurGis (February 25th, 2010 00:06)

  Kad mesti rukyti reikia buti visa laika ramiam , viska ramiai primti , netureti rimtu problemu , bet tokiu rukaliu mazaj :D Tiesiog mesti man neymanoma! Ps nekaip negaliu ! HELP !

  Įvertink: Thumb up 3 Thumb down 3

 22. Parašė Romas (February 26th, 2010 21:39)

  Esu 15-metis kuris ruko jau trecius metus , rukyt mest anksciau nenorejau ,bet buvo galimybes , o dabar rukyt mesti nori belekaip ,prasidejo man problemos su kvepavimu naktimis , o valios mesti nera .Daznai namie sedziu neeinu niekur , nes uzsieni esu draugu dar nera ir nervai taip del mokslu ir kalbos buna ir daznai rukau , bet rukau ne daug , i diena 3~6 cigaretes.Kiekviena kart rukant puse tik surukau.Iprotis.
  Na tik tiek pasipasakoti te norejau.

  Geriausiai įvertinti: Thumb up 6 Thumb down 1

 23. Parašė as (February 27th, 2010 15:12)

  jei tikrai nori mesti ir esi protingai mastantis zmogus, kuo neabejoju, paskaityk knyga allen carr lengvas budas mesti rukyti. gali atsisiusti i pc, nepatogu skaityt – atsispaudink. o juk gali ir nusipirkti, nekainuoja simtu litu. na gal kokius tris pakelius mallboro ir kainuoja. zodziu tikrai pasimoka. jei kyla abejoniu del knygos ar verta skaityti tai pasieskok internete informacijos, jos tikrai daug ir beje daugiausia teigiamas. sekmes.

  Hot debate. What do you think? Thumb up 5 Thumb down 3

 24. Parašė Romas (March 3rd, 2010 00:15)

  Jau kaip antra diena nerukau ,metu :)

  Geriausiai įvertinti: Thumb up 9 Thumb down 1

 25. Parašė Romas (March 5th, 2010 23:22)

  oi sunkei sunkei man , neiseina nerukyti , bent pazanga , idiena 1 te surukau cigarete

  Geriausiai įvertinti: Thumb up 8 Thumb down 2

 26. Parašė as (March 7th, 2010 16:17)

  Romai atsisiuk knyga ir perskaityk.

  tada likusy gyvenima ziuresi i rukalius ne su pavydu o su gailesciu. nesuprasi kodel anskciau rukei. apskritai busi laimingas.

  Geriausiai įvertinti: Thumb up 11 Thumb down 2

 27. Parašė Mantas (March 8th, 2010 16:54)

  Hidden due to low comment rating. Click here to see.

  Blogiausiai įvertinti: Thumb up 2 Thumb down 6

 28. Parašė Romas (March 10th, 2010 16:13)

  knygai tikrai pades , skaityt pradejau bet laiko neatrandu

  Įvertink: Thumb up 1 Thumb down 2

 29. Parašė saule (March 21st, 2010 20:46)

  nusprendziau mesti rukyti. parsisiunciau ta knyga, paskaicius 20 psl dar labiau pasiryzau mesti. neturiu namie nei vienos cigaretes tada buna ramu, net pirkti nenoriu nes pinigu gaila. buna kad nerukau kelias dienas bet neatsilaikau tada kai yra galimybe gauti cigarete is draugu. nuo mano pasiryzimo mesti praejo savaite ir per tas dienas esu surukius vos 3 ar 4 cigaretes. tikiuosi pavyks atsisakyti ju visam laikui :))

  Įvertink: Thumb up 5 Thumb down 2

 30. Parašė Vaida (March 24th, 2010 13:52)

  niu, as rukiau, bet jau 10 menesiu kai nerukau ir tuo labai dziaugiuos, jauciuos daug geriau, aisku rukyt buvo malonu, bet dabar daug geriau, uzuodziu tikraji kvapa, nebera to tokio sunkumo plauciuose, nebesu nuo kazko priklausoma, laisva. Buvo nelengva, bet pasiryzau, siaip sunku buvo apie pora savaiciu, kol dingo tas potraukis, sunkiausia tai budavo kai susitikdavau su draugais, jie visi ruko, o as palikdavau sedet viena kol jie parukydavo, kol pagaliau tas kvapas man eme kelt tik sleikstuli, kai kokia svilinta kiaule ;D siaip tos knygos ir visi patarimai nepades, kol pats zmogus sito nenores. linkiu sekmes visiems metantiems, pajuskit kita gyvenimo puse, be dumo :)

  Geriausiai įvertinti: Thumb up 18 Thumb down 1

 31. Parašė Lina (March 24th, 2010 18:28)

  Man 12 as rukau jau puse metu ir nepavyksta mesti ka daryti?

  Hot debate. What do you think? Thumb up 5 Thumb down 5

 32. Parašė ede (April 6th, 2010 09:29)

  Nusishauk !!

  Geriausiai įvertinti: Thumb up 9 Thumb down 1

 33. Parašė Rimvydas (April 6th, 2010 21:44)

  Nerukau jau gal 2 menesius. Sunku buvo kokias 2 savaites. Nelengva is tikruju ir dabar, gal del to, kad nesiskaitau pilnai metes. Potraukio jau nera, bet sunku uzuost dar vis malonu kvapa ar ziuret kaip draugai ruko, bei prisimint smagius pokalbius ar vakarus su cigarete. Istikruju durnas ir nereikalingas iprotis, bet manau kazkada vistiek vel rukysiu…

  Hot debate. What do you think? Thumb up 3 Thumb down 5

 34. Parašė Mantas (April 8th, 2010 18:53)

  Man 17metu, rukau jau trecius metus. Pakelio uztenka 2 dienom
  noriu mest rukyt ne kiek del tevu ar aplinkiniu, bet del pinigu isleidziamu ant cigareciu, bet noras rukyt vis stipreja. jauciu kad surukomu cigareciu kiekis per diena auga. Nusipirkau Nikorete ar kam nors jis padejo? (rukau tik tam kad uzmusciau laika bet jauciu kad tai tampa iprociu) gal kas gali kazka patart?

  Įvertink: Thumb up 2 Thumb down 4

 35. Parašė giedrius (April 10th, 2010 22:24)

  sveiki man labai kelia juoka tokie kaip pasiraso “man 12 ar 15 rukau(tipo pasididziavimas) ir niekaip negaliu mesti padekit…Vaikai visu pirma jus rukot todel,nes aplinkiniai draugai ruko ir jums siulo,arba rukot todel kad norit pavaidint pries kaska tai,padarykit taip jei norit mest rukyt,kai nebeturesit cigareciu nesusigundykit nepirkit,pabandykit istverti nepirke,ir neprase ar nevoge nuo tievu.

  Geriausiai įvertinti: Thumb up 8 Thumb down 2

 36. Parašė Mindaugas (April 11th, 2010 17:37)

  O dieve…Kankinausi apie ketures dienas…Turejau pinigu..Pajemiau visus LT isleidau ant visokiu nieku…Kad tik nepirkciau rukyti.Taciau po keturiu ienu neistveriau…Nezmoniskas noras…Emiau suktis is kancaru kuriuos turejau….Pajemiau degtukus uzdegu ir staigiai istraukiu smalkes,kad uzpildyciau plaucius smalkemis…Esu nervingas…Dazniausiai gryzes is mokyklos stengiuosi ismiegoti visa diena…Atsibudes sedziu prie pc pasileides muzika ant viso garso,taip nukreidamas demesi nuo rukymo.Man 15 metu,rukau apie du metus…Nezinau…kovosiu…Istikruju gailiuosi,jog pradejau.Siulau ir jums

  Geriausiai įvertinti: Thumb up 9 Thumb down 0

 37. Parašė joskis (April 15th, 2010 00:39)

  *** RUKYT YR KAIFAS AISKU NE CIGARETES O KASEKUS

  Hot debate. What do you think? Thumb up 11 Thumb down 13

 38. Parašė gedas (April 19th, 2010 12:55)

  reikia negalwoti apie rukyma ir apie dienas kiek jau nerukai reikia kalbetis su draugais wisai kitomis temomis :)

  Geriausiai įvertinti: Thumb up 7 Thumb down 0

 39. Parašė gintaras (April 24th, 2010 00:01)

  Hidden due to low comment rating. Click here to see.

  Blogiausiai įvertinti: Thumb up 7 Thumb down 10

 40. Parašė Dovydas (April 26th, 2010 15:09)

  Geriausia mesti rūkyt , kai neleidžia tau to daryti mylimas žmogus ! juk dėl mylimo žmogaus gali padaryti viską , ar ne taip ? man 15 metų (jaunas , darau negerai), bet va , man neleido rūkyti pana ir jau neberūkau . džiaugiuosi tuo . gyvenimas geresnis . : )

  Geriausiai įvertinti: Thumb up 8 Thumb down 3

 41. Parašė bronius (April 26th, 2010 21:26)

  *** kiek mieginu tiek nenumetu i diena surukau **** po 1 pakeli ir panasiai tai ***** mirsiu ** toj :D

  Geriausiai įvertinti: Thumb up 13 Thumb down 1

 42. Parašė Mantas (April 27th, 2010 11:50)

  Sveiki! tikrai siulyciau AIeno Karo metoda “Easy way stop smoking”. knyga pades jums issiaiskinti kodel rukote ir kodel taip sunku mesti rukyt.

  Įvertink: Thumb up 3 Thumb down 1

 43. Parašė tomas (May 6th, 2010 18:53)

  rukau ir jau pradedu gailetis jog kai nerukiau puse metu bet dabar jau dar karta mesti nebegaliu. ka man daryti nes senas metodas nebeveikia?

  Įvertink: Thumb up 0 Thumb down 1

 44. Parašė Jolita (May 31st, 2010 22:10)

  rukiau nuo kokiu 15 metu(dabar 40m.!!)skaiciau knyga,ji man paaiskino kokia slykstyne yra cigarete,bet po skaitymo-nemeciau,tik sumazinau ir toliau normaliai rukiau(po pokeli ir daugiau).Po kokiu 6 men. susirgau sunkiu gripu(tada siautejo kiauliu gripas)gulejau lovoje 3-4 dienas ir tikrai apie rukyma net pagalvoti nenorejau,kai lauzo visus kaulus.O pasveikus,pagalvojau:jeigu jau nerukiau 3 dienas ir nerukysiu.Ir jau nerukau nuo lapkricio men. !!! Vyras sake:niekada nepagalvociau ,kad tu nerukysi!!!!

  Geriausiai įvertinti: Thumb up 12 Thumb down 0

 45. Parašė Jolita (May 31st, 2010 22:10)

  rukiau nuo kokiu 15 metu(dabar 40m.!!)skaiciau knyga,ji man paaiskino kokia slykstyne yra cigarete,bet po skaitymo-nemeciau,tik sumazinau ir toliau normaliai rukiau(po pokeli ir daugiau).Po kokiu 6 men. susirgau sunkiu gripu(tada siautejo kiauliu gripas)gulejau lovoje 3-4 dienas ir tikrai apie rukyma net pagalvoti nenorejau,kai lauzo visus kaulus.O pasveikus,pagalvojau:jeigu jau nerukiau 3 dienas ir nerukysiu.Ir jau nerukau nuo lapkricio men. !!! Vyras sake:niekada nepagalvociau ,kad tu nerukysi!!!!

  Geriausiai įvertinti: Thumb up 9 Thumb down 1

 46. Parašė Julius (June 7th, 2010 23:15)

  bandziau numest su pleistru,nerukiau kokias 4 dienas,dar turbut nesu pagaves to cinko.Rukau pacias silpniausias po pakeli per diena.Manau kad savaime ateis tas laikas kada atsirukysiu ir nereikes nei proceduru,nei knygu.Sekmes visiems bandantiems mesti.O tiems kurie suruko 2-3 cigaretes per diena pasakysiu kad,tai ne rukymas,tik degimo palaikymas ir cigareciu gadinimas.

  Hot debate. What do you think? Thumb up 5 Thumb down 3

 47. Parašė Regina (June 11th, 2010 10:47)

  Sveiki,tiesiog noriu pasidalinti savo pastebejimais.Mano seimoje mete rukyti vyras ir sunus.Pirmiausia gruodzio men mete sunus,tevelis ji stebejo,ir negalvojo,kad sunus islaikys.Islaike tik su vaistu pagalba.Vasario men nustojo rukyti ir vyras.Jam pavyzdziu buvo sunus,kuriam 33m.Vyras turejo ir knyga “Kaip mesti rukyti”,bet neperskaite ne vieno lapo.Sunus kaip ir neislaiko,vis pabando parukyti.
  Vyras neruko jau 4 men.Reziume:niekas negali padeti( nors ir nekenkia)tik valia,begaline valia ir artimuju palaikymas.
  Man tai kainavo irgi begale kantrybes,nes vyrams labai reikejo palaikymo.Taigi tik valios pastangomis galima ir butina mesti rukyti.Ir zinoma kuo anksciau tuo geriau.Linki mano vyrai stiprybes metantiems rukyti

  Geriausiai įvertinti: Thumb up 10 Thumb down 2

 48. Parašė Agne (June 13th, 2010 13:43)

  Hidden due to low comment rating. Click here to see.

  Blogiausiai įvertinti: Thumb up 1 Thumb down 5

 49. Parašė roninas (June 15th, 2010 11:24)

  Skaunus tas dūmelis, ypač po bokalo alaus, ar pavalgius, ryte atskėlus, ar kompanijoj, žvejojant. Nerūkau jau 2m ir nesuku kiaušinio, užuojauta tiems kas diorginasi.sėkmes ha ha

  Hot debate. What do you think? Thumb up 4 Thumb down 6

 50. Parašė roninas (June 15th, 2010 11:24)

  Skaunus tas dūmelis, ypač po bokalo alaus, ar pavalgius, ryte atskėlus, ar kompanijoj, žvejojant. Nerūkau jau 2m ir nesuku kiaušinio, užuojauta tiems kas diorginasi.Sėkmes

  Hot debate. What do you think? Thumb up 8 Thumb down 7

 51. Parašė Nesileiskit kvailinami! (June 20th, 2010 03:13)

  nieko ten nera skanaus! jei taip jau skanu tai kam mest? ir kuo tas skonis po bokalo alaus skiriasi, cigarete tai ta pati!
  rukymas neturi nei vieno pliuso, reikia tik nustot save apgaudineti. rukymas tai LIGA. Nereikia mesti rukyt, reikia ISSIVADUOT nuo rukymo!
  ir zinau ka sakau, nes pati tai padariau :)
  aciu allen carr ir “lengvas budas mesti rukyti”. manau kad ta knyga nepadejo tiem, kurie arba visiskai nenorejo mesti arba buvo per daug isdidus pripazint skaudzia tiesa, jog yra NARKOMANAI.
  Rukymas nera malonus ir nieko neduoda. Tai logiska! Tik deja, rukaliai nenori to klausytis ir suvokti nes paprasciausiai BIJO.
  Sekmes :)

  Geriausiai įvertinti: Thumb up 9 Thumb down 5

 52. Parašė saulius (June 24th, 2010 06:52)

  buvau metes, nerukiau metus. nezinau kodel, bet pasilgau cigareciu, taigi vel rukau. ir vel galvoju kaip mest :) isbandziau ta pati metoda, kurio padedamas meciau praeita karta- pradejau rukyt dar daugiau…. apie knyga labai skeptiskos nuomones, dabar bandau atrast kokiu nors vaistu, bet jie labai brangus… gal kas zino kanors pigaus?

  Įvertink: Thumb up 1 Thumb down 2

 53. Parašė saulius (June 24th, 2010 06:53)

  Hidden due to low comment rating. Click here to see.

  Blogiausiai įvertinti: Thumb up 0 Thumb down 4

 54. Parašė Kestas (June 24th, 2010 16:10)

  Hidden due to low comment rating. Click here to see.

  Blogiausiai įvertinti: Thumb up 0 Thumb down 4

 55. Parašė Nesileiskit kvailinami! (June 26th, 2010 16:47)

  realiai nesvarbu koks kiekis, faktas tik kad ateity jis augs nes organizmas reikalaus daugiau nikotino ir zmogus ras vis daugiau progu parukyti. bek kol dar nevelu!
  is esmes mesti yra tik 2 budai:
  valia – skausmingas ir ilgas procesas, kai zmogus pasiilgsta rukymo, jaucia, kad aukojasi nes neruko ir galu gale daznai vel uzsiruko.
  suprasti kad rukymas nieko neduoda – smagus atradimas, kai galu gale suprantama, kad cigaretes nepadeda gyventi, greiciau jau atvirksciai.
  visi tie pakaitalai tikras slamstas nes nikotino priklausomybes nenaikina
  apie vaistus tai nezinau pavadinimo bet nete yra daug info forumuose apie kazkokius rusiskus, po kuriu neva visi meta rukyt… bet realiai pagalvojus, kiek per rukymo laikotarpi jau isleista cigaretems? rukymas, o ne vaistai yra brangus, o kas baisiausia visiskai tuscias uzsiemimas

  Geriausiai įvertinti: Thumb up 8 Thumb down 1

 56. Parašė Kestas (June 28th, 2010 16:36)

  Hidden due to low comment rating. Click here to see.

  Blogiausiai įvertinti: Thumb up 0 Thumb down 4

 57. Parašė darius (July 1st, 2010 10:06)

  as prarūkiau 28 metus dabar jau nerukau savaite gal iseis mesti labai prasau jaunu zmoniu neprdekit taupykit sveikata ir pinigus mesti bus labai sunku

  Geriausiai įvertinti: Thumb up 6 Thumb down 0

 58. Parašė darius (July 1st, 2010 10:07)

  as prarūkiau 28 metus, dabar jau nerukau savaite, gal iseis mesti, labai prasau jaunu zmoniu nepradekit, taupykit sveikata ir pinigus, mesti bus labai sunku

  Geriausiai įvertinti: Thumb up 12 Thumb down 1

 59. Parašė andrius (July 6th, 2010 18:11)

  Hidden due to low comment rating. Click here to see.

  Blogiausiai įvertinti: Thumb up 2 Thumb down 6

 60. Parašė Edvinas (August 2nd, 2010 22:29)

  Galiu pasakyti tik vienas bet kas tai pasakys svarbiausiai turi buti noras mesti, o tada bus visai kas kita ;)

  Įvertink: Thumb up 2 Thumb down 2

 61. Parašė Edvinas (August 2nd, 2010 22:35)

  Nesuprantu kas per mokslininkas isrado dar cygaretes grynas sudas, bandau mesti beveik kas savaite max 2 dienas tik iseina, bet tikiu kad labai greit mesiu;) svarbiausia noro reikia tureti

  Įvertink: Thumb up 3 Thumb down 1

 62. Parašė Vytautas (August 5th, 2010 19:18)

  Sveiki, As esu Vytautas man yra 17metu rukau jau du metus jaijgu su retkartiniais rukymais taij 4metus..Galvoju reik mesti rukyti taciau negaliu nebeistveriu Siandien nusprendziau kad mesiu si iproty tad nuo pat ryto nerukiau puse dienos jauciausi padoriai o nuo 13 00 valandos mane susuko galwa swaigo pyktis kilo ir panasiai kovojau su cigaretem kaip galedamas vengiau rukanciu zmoniu ir matyti cigaretes siandien buwau su draugu kuris ruko ir as pasivaisinau viena taciau is pykcio sulauziau cigarete ir ismeciau labai jos gaila buwo bet nepasidawiau kentejau kaip imanydamas bet 19 40 nuejau pas kaimyna jis ruko ir mane pavaisino as susmukau pamates cigarete ir ji mane nugalejo surukiau ta sudina suda surukes pradejau gailetis kad ja surukiau o buwo jau didelis zingsnis padarytas beweik visa diena be cigareciu taciau as nepasiduosiu konkreciai nusipirksiu pakeli cigareciu Marlboro GOLD ir ji pradejas sudraskysiu o ne rukysiu megausios kaip tabakas byra ant zemes taip ir kowosiu kenkreciai nusprendziau kad cigaretem STOP darau ir viskas

  Geriausiai įvertinti: Thumb up 5 Thumb down 1

 63. Parašė Vytautas (August 5th, 2010 19:19)

  Sveiki, As esu Vytautas man yra 17metu rukau jau du metus jaijgu su retkartiniais rukymais taij 4metus..Galvoju reik mesti rukyti taciau negaliu nebeistveriu Siandien nusprendziau kad mesiu si iproty tad nuo pat ryto nerukiau puse dienos jauciausi padoriai o nuo 13 00 valandos mane susuko galwa swaigo pyktis kilo ir panasiai kovojau su cigaretem kaip galedamas vengiau rukanciu zmoniu ir matyti cigaretes siandien buwau su draugu kuris ruko ir as pasivaisinau viena taciau is pykcio sulauziau cigarete ir ismeciau labai jos gaila buwo bet nepasidawiau kentejau kaip imanydamas bet 19 40 nuejau pas kaimyna jis ruko ir mane pavaisino as susmukau pamates cigarete ir ji mane nugalejo surukiau ta sudina suda surukes pradejau gailetis kad ja surukiau o buwo jau didelis zingsnis padarytas beweik visa diena be cigareciu taciau as nepasiduosiu konkreciai nusipirksiu pakeli cigareciu Marlboro GOLD ir ji pradejas sudraskysiu o ne rukysiu megausios kaip tabakas byra ant zemes taip ir kowosiu kenkreciai nusprendziau kad cigaretem STOP darau ir viskas

  Geriausiai įvertinti: Thumb up 11 Thumb down 1

 64. Parašė Teta Diana:) (August 7th, 2010 18:15)

  Sveiki. Rukau nuo 12 metu, intensyvus rukymas buvo ir yra…
  Noriu mesti rukyti, bet man niekaip neiseina.. Siuo metu man 20metu. Paskaiciau visus patarimus ir visa kita, pasistengsiu mesti… Manau man daug ka daro aplinkiniai, kadangi namie viena budama pamirstu, kad reikia parukyti ir nerukau..
  Zodziu stengsiuosi:)) Aciu uz patarimus:)

  Įvertink: Thumb up 2 Thumb down 0

 65. Parašė sdasdads (August 21st, 2010 19:38)

  pagalvokit kai pirma karta paemete parukiti ar galvojote kad tai gali trukti vis gyvenima?

  Geriausiai įvertinti: Thumb up 6 Thumb down 0

 66. Parašė sdasdads (August 21st, 2010 19:38)

  pagalvokit kai pirma karta paemete parukiti ar galvojote kad tai gali trukti vis gyvenima?

  Geriausiai įvertinti: Thumb up 6 Thumb down 0

 67. Parašė Audrius (August 25th, 2010 09:48)

  Dauguma sako,kad reikia “mesti” rukyti. Mesti nera ko nes nieko neprarandama. Reikia sau tvirtai pasakyti,kad sita cigarete paskutine ir daugiau neprisidegti ne vienos. Tai nera sunku o didziausia beda yra tame,kad tai protine busena,kuri sako kad mums reikia nikotino.. fiziniu kanciu aplamai nera jokiu. Tereikia nusiteikti linksmai ir galvoti,kad tie kurie ruko jums pavydi,o nerukantysis visada islosia.. Tik nereikia pulti del to i depresija ar jaustis,kad kazko atsisakai nes nieko ir neatsisakome.. Sunkiausia protine busena trunka nuo 5 dienu iki 3 savaiciu o tada viskas dingsta nes nikotinas pilnai pasisalina is organizmo. Esme tame,kad nereikia prisidegti dar vienos cigaretes.

  Geriausiai įvertinti: Thumb up 9 Thumb down 0

 68. Parašė daiva (August 25th, 2010 13:10)

  man 40 metu rukau nuo 16 metu ir niekaip negaliu mest rukyt,kai tik susinervinu pradedu dar daugiau rukyt

  Įvertink: Thumb up 1 Thumb down 0

 69. Parašė daiva (August 25th, 2010 13:11)

  man 40 metu rukau nuo 16 metu ir niekaip negaliu mest rukyt,kai tik susinervinu pradedu dar daugiau rukyt

  Įvertink: Thumb up 1 Thumb down 2

 70. Parašė Minde (August 30th, 2010 16:53)

  stipriai rukiau 30m, kelis kart bandziau mest, bet nepavyko, kol uosviene(!!!) neatnese knygos “Lengvas budas mesti rukyti”. Ir ka jus manot – meciau iskart kai perkaiciau ir jau 2 metai kaip nerukau ir netraukia ! O visi tie pleistrai, kramtoskes yra budas jus dar labiau pririst prie nikotino.

  Įvertink: Thumb up 2 Thumb down 0

 71. Parašė minde (August 30th, 2010 16:54)

  stipriai rukiau 30m, kelis kart bandziau mest, bet nepavyko, kol uosviene(!!!) neatnese knygos “Lengvas budas mesti rukyti”. Ir ka jus manot – meciau iskart kai perkaiciau ir jau 2 metai kaip nerukau ir netraukia ! O visi tie pleistrai, kramtoskes yra budas jus dar labiau pririst prie nikotino.

  Geriausiai įvertinti: Thumb up 6 Thumb down 1

 72. Parašė Marijus (September 17th, 2010 21:25)

  Rukau jau 4 metai ir pagalvoju kad jau metas mest rukyt nes naudos jokios neduoda tik daro kaska blogiau … bandau i diena surukyti kuo maziau tarkim i diena po 3,4,5 ir viskas na sunku tikrai bet stengiuasi bet as kai atsikeliu iskart turiu parukyt cia jau privalau Tad liudna kad rukau sunku istikruju mest …….

  Įvertink: Thumb up 0 Thumb down 1

 73. Parašė Nesvarbu (September 22nd, 2010 21:31)

  Zdz rukau nuo 12m. dbr man 16, krw 4metus rukau, blt gal 5kartus bandziau mest. Vienas kartas buvo pavykes kai nerukiau 1 menesi, bet yra draugai kurie ruko, tai su jais pabuni ir viskas is naujo, zdz patarkit ka daryt, nes uzpiso juodai jau rukyt, o mest neiseina…

  Įvertink: Thumb up 1 Thumb down 0

 74. Parašė martynas (October 10th, 2010 13:37)

  rukau jau 5 metai ir dabar prireike mest rukyti wien pagalvojus kaip plaukus galiu nusiraut :DDD krc zmones duokit patarima jei nemesiu man bus riesta nuo suzadetines :DD

  Įvertink: Thumb up 0 Thumb down 1

 75. Parašė jance (October 20th, 2010 22:06)

  Perskaičiau “Lengvas budas mesti rukyti” 2 kartus, nerūkiau 1.5 dienos, bet daugiau nebeiškenčiau. Praėjo daugiau nei metai ir netyčia internete radau vieno vaikinuko pasisakymą, jog jam pavyko mesti vartojant TABEX. Nusprendžiau ir aš pabandyti. Ir tikrai jos jau pradėjus vartoti slopina poreikį rūkyti, net pati nustebau, kad nereikia nė kankintis, nebesinori.O kaina apie 56lt. Bulgariški. Rekomenduočiau visiems pabandyti.

  Įvertink: Thumb up 1 Thumb down 1

 76. Parašė mindaugas (October 26th, 2010 21:33)

  negaliu mesti rukiti niekaip ka dariti

  Įvertink: Thumb up 1 Thumb down 0

 77. Parašė Saulius (October 28th, 2010 20:55)

  Mesti rukyti yra labai lengva, as rukiau po tris pakelius per diena ir jau metai kai meciau rukyti, esu laimingas ir noriu kitus pamokinti. Jei kam idomu parasykite man.

  Geriausiai įvertinti: Thumb up 12 Thumb down 0

 78. Parašė gedas (November 4th, 2010 12:34)

  kalakuto budas mesti yra geriausias ir pigiausias

  Įvertink: Thumb up 2 Thumb down 1

 79. Parašė Remigijus Kaniava (November 22nd, 2010 12:45)

  Rūkymas kaip ir kitos priklausomybės nėra metamos iš karto. Tai praktiškai neįmanoma arba labai sunku. Efektyviai veikia metodai leidžiantys pažvelgti į rūkymo priežastis. Priklausomybių turime dėl to, jog taip bandome susidoroti su viena ar kita problema. Kartais tos problemos aiškiai nesijaučia. Šioje vietoje padėtų emocinės laisvės technikos. PVz. EFT, SEDONA metodai…

  Įvertink: Thumb up 2 Thumb down 1

 80. Parašė senelis (November 25th, 2010 18:59)

  Man 56,m,rukau nuo 7 metu po 2 pakelius per diena,rusu laikais,Prima,Astra dabar Sant:Gedrge. dar gyvas,bet koseju iki apsivemimo,viena galiu pasakyti!Atiduok visas jegas pries si kosmara,bekit is to pragaro,net nepastebesite,kaip metai bega,ir atsidursit mano kailyje..

  Geriausiai įvertinti: Thumb up 21 Thumb down 0

 81. Parašė lina (December 20th, 2010 14:51)

  kaip mesti?

  Įvertink: Thumb up 1 Thumb down 0

 82. Parašė lina (December 20th, 2010 14:51)

  padekit kas metet

  Įvertink: Thumb up 0 Thumb down 0

 83. Parašė vygandas (December 20th, 2010 15:07)

  Man 32m.Rūkiau nuo 14m.Jau du metai kaip mečiau.Mečiau paprastai,susiląžinau kad nerūkysiu 1mėn.Draugelis pralošė.Bet aš ir iki lažybų apie 2mėn.kaliau sau į galvą jog reikia mesti.Taigi ir jums sėkmės.

  Įvertink: Thumb up 4 Thumb down 1

 84. Parašė nerijus (January 8th, 2011 22:26)

  sveiki! kaip ka tik suzinojau meciau rukyti kalakuto metodu :D
  rukiau apie 10 metu +/-. pries tai bandziau ne viena karta ir nesekmingai. tarp tu bandymu buvo ir nikorete praejau visa programa jau nebeatsimenu kiek laiko ten ji tesesi, naudojau pleistra bei kramtomaja guma slykstaus skonio, bet rukyt visa ta laiko norejosi nerukiau gal tris menesiu su nikorete (tiksliau rukiau maziau po 1ar2 cigaretes per savaite) koks vaitininkas galetu pasakyt kad nuo netinkamos normos pradejau ar panasiai, bet taip nebuvo, nes visa ta geri naudojau su gydytojo rekomendacijomis, pagal visas instrukcijas. tiesa po tos nikorete programos rukiau dar keturis metus :D is po to turejau dar pora nesekmingu bandymu, bet viena diena nusprendziau, kad as neesu toks silpnas, kad negaleciau atsispirt kazkokiai cigaretei ir nuo tos dienos ne dumo!(kuo labai dziaugiuosi) nerukau jau 10 menesiu ir neturiu jokio noro! galiu drasiai teigti, kad to kalakuto metodas pats geriauses budas mesti rukyti! nereikia saves apgaudinet, kad na senden dar viena surukysiu o ryt jau mesiu arba pakeli baigsiu ir mesiu. reikia tvirtai nusprest mest pakeli siuksliu dezen ir apie ji daugiau negalvot! sekmes metant rukyt! ai zinot kas yra maloniausia kai meti rukyt? ats. kai pazystami klausia ka tu neberukai? kai pasakai, kad ne ziuri pilnom pavydo akim ir sako kaip tau gerai as irgi taip norciau :) as irgi taip sakydavau:D P.S sorri uz rasybos klaidas… sekmes!

  Geriausiai įvertinti: Thumb up 13 Thumb down 1

 85. Parašė Rasa (January 26th, 2011 17:20)

  O as meciau alaipsninio metimo metodu, mazinau mazinau, po to pamazu pradejau vel didint cigareciu skaiciu ir dabar vel rukau kaip rukius… eina sau kaip sunku…

  Įvertink: Thumb up 0 Thumb down 1

 86. Parašė Edmundas (January 30th, 2011 19:56)

  Sveiki, man 30 metų, rūkiau apie 10 metų, bet mečiau kaip čia parašyta šalto kalakuto metodu. Arba kitaip tariant norėjau mest, tiesiog baigėsi pakelis ir nepirkau nauju, vėliau perskaičiau knyga “Lengvas būdas mest rūkyt” ir nerūkau jau 10 mėn. džiaugiuosi. Paprasčiausiai reik labai norėt mest, gal net tai turi būti paskata kažkam. Pvz nemesi rūkyt paliks tave draugė(as). Ar panašiai. aišku ir pinigėliai o “Šveto Jurgio” nesinori rūkyt. o geros kainuoja daug.

  Geriausiai įvertinti: Thumb up 4 Thumb down 0

 87. Parašė Jurga (January 31st, 2011 00:18)

  As neketinau ir maniau, kad niekad nesugebesiu mest rukyt, tai tokios uzduoties niekad sau nekeliau.
  taip atsitiko, kad susirgau sunkia gripo forma, per ta laika nejucia meciau rukyt (iki tiol 1pakleis per diena/13 metu “stazas”dbr esu 27m) ir gryzt prie sio iprocio fizishkai nebegaliu, o beja, norejau!
  pastebejau jau nikotino abstinencijos pozymius:naktinis prakaitavimas, gerokai padidejes apetitas, ir aisku nikotino poreikis, kurio negaliu patenkinti, nes fiziskai neatpazystu cigaretes skonio (!)
  kaip manot, gal tai praeis ir vel busiu rukstantis kaminas, o gal reikia griebt jauti uz ragu ir kaip tik dabar MESTI RUKYT?!!!

  Įvertink: Thumb up 4 Thumb down 1

 88. Parašė Stan. (February 2nd, 2011 06:48)

  8 Dienos jau kai dumo netraukiu… bet aplinkiniai ruko . :( ir noras nerealus, + darbe per kiekviena pertrauka didele dalis dumint bega.. eina sau , nuprotesiu . bet laikaus. Del nemigos kai parasyta, tikra tiesa, negaliu uzmigt naktim visai,o darbe dvestu nuo noro miegot. :D o kaip rukyt noriu, tai atrodo tuoj lova sukurensiu ant kurios uzmigt kurvos negaliu …

  Geriausiai įvertinti: Thumb up 7 Thumb down 1

 89. Parašė vida (February 2nd, 2011 20:25)

  as rukiau daug metu ir daug kartu meginau mesti rukima,nepavykdavo.nusipirkau vaistu tabex ir per 2savaites numeciau rukima,tai nuostabios tabletes.

  Įvertink: Thumb up 2 Thumb down 1

 90. Parašė Tadas (February 5th, 2011 14:06)

  Perskaitykite knyga “Lengvas budas mesti rukyti”

  Įvertink: Thumb up 1 Thumb down 0

 91. Parašė xxxx (February 5th, 2011 14:40)

  ar tos TABEX tabletes parsiduoda bet kurioj vaistinej ir be recepto?

  Įvertink: Thumb up 0 Thumb down 1

 92. Parašė Kasiakas (February 11th, 2011 17:55)

  Hidden due to low comment rating. Click here to see.

  Blogiausiai įvertinti: Thumb up 0 Thumb down 4

 93. Parašė Mesti per vieną dieną. (March 6th, 2011 17:32)

  Nori mest rūkyt. Tai gali padaryt šiandien, ir jau nuo dabar. Rašau iš savo praktikos. Rūkiau apie 25 metus. Keletą kartų buvau po kelis mėnesius metęs. Žaizdamas, net be jokio noro vėl pradėdavau. Taigi kaip minėjau rūkymo stažas daugiau nei 25 metai, o rūkyt mečiau iš karto, kaip ir kiekvieną kartą kai sugalvodavau mest. Nerūkau apie 5 metai nuo paskutinio metimo. Sugalvojau ir mečiau. Kame rūkyt metimo paslaptis??? Visos tos metodikos yra biznio reikalas. Viena už kitą mandresnes, tačiau nesuinteresuotos, jog mestum rūkyt, nes nėra į tai nukreiptos. Akių muilinimas, nes nepasakoma kodėl žmogus rūko ir kodėl jam atrodo jog jis negali mest… visa esmė yra tame, kad žmogui pradėjus rūkyt jo organizme pradedamas gaminti ir kaupti antinikotinas, kuris yra reikalingas nikotino skaldymui. Paprastai organizmas jo šiek tiek gamina ir be rūkymo, nes organizme pasigamina įvairios stresinės medžigos, kurias jis automatiškai sunaikina. Kas gaunasi kai metame rūkyti??? Antinikotinas gaminasi, o mes neberūkome – nepapildome organizmo nikotinu. Antinikotino koncentracija didėja. Mes einame iš proto. Ir tai gali būt tiesa. Gali pradėt nuo antinikotiko pertekliaus iš tikro streikuot vienaip ar kitaip sveikata. Apie visą tai didieji propaguotojai kaip mest rūkyt nutyli, nes tai nenaudinga jų verslui. Galiu tvirtai pasakyt, jei norit mert rūkit galit šią minutę ir be jokio pakenkimo sveikatai. Reikia dar kartą pakartosiu noro pačiam. Na ir žinoma atsikratyti ypročio, nes atrodys kurį laiką, jog kažko trūksta. Taigi, viens, du daugiau nerūkysiu. M e t ė m. Š a u n u. Metėm, tačiau praėjo kuris laikas, gal net greičiau kaip paprastat, tiesiog žiauriai užsinorėjom rūkyt. Mūsų apsisprendimas žlugs, nes užsirūkysim. Ne, pasakykim sau ir vietoj cigaretės išgerkim stiklionę kambario temperatūros gryno vandens. Tai atrodys juokinga, tačiau iškeiskit cigaretę į vandenį ir kai tik norėsite rūkyt atsigerkit gryno vandens. Pradžioj tai atrodys juokinga, trūks rūkymo ceremonijos. Nepasiduokit,kad nugalėtų ceremonija. Jus mesit rūkyt be jokių lėšų įdėjimo. Kame viso to e s m ė? Esmė tame, kai tik susikaupia antinikotino perteklius jus norit rūkyt. Ir kuo daugiau rūkydavot tuo daugiau ir greičiau susidarydavo antinikotino. Ir e s m ė tame, kad vanduo yra pirmas antinikotino priešas. Jis be gailesčio rezorbuoja antinikotoną be jokios žalos organizmui. Kai tik užsinorime rūkyt išgeriame vvandes, kuris gana greitai rezorbuoja antinikotiną ir numuša norą rūkyt. Noras rūkyt palaipsniui nepastebimai išnyks, nors tiesa pradžioj vandens gal išgersit daugiau. Gal paprasčiau kas daugiau ir šiaip išgeria vandens. Nemaukkit kaip sakoma litrais. Vėliau,gana greit, užteks ir gurkšnio. Reguliukites patys pagal tai kiek kyla noras rūkyt. O jei nenorit vandens tai jau rūkymas yra tik yprotis,kuri teks kuom nors pakeist. S ė k m ė s p a m i r š t a n t r ū k y m ą.

  Geriausiai įvertinti: Thumb up 31 Thumb down 1

 94. Parašė Dainius (March 17th, 2011 18:23)

  nerukau 5 para ir nesinori nei kiek.paprasciausiai buwo balius ir persirukiau.tai net pasiulyciau rukyt iki vos ne apsivemimo.pamatysit net nenoresit dumu kvapo prisimint.

  Įvertink: Thumb up 1 Thumb down 2

 95. Parašė viktorija (March 19th, 2011 19:22)

  Sveiki rukiau 8 metus bet vyras galvojau kad uzgraus ismeginau yvairiausiu metodu. Kol neisgirdau vienu tableciu pavadinimo pameginau geriau tab ir vis dar rukiau. Po poros savaiciu pamegiau ir pasirodo kad jau ir nebereikejo buvo labai lengva.
  Nerukiau 1.5 metu o per vakareli ir vel sugalvojau pazaist ir vel viskas is naujo. meginu vel tas tab jau trecia diena neberukau ir kol kas nieko.

  Įvertink: Thumb up 1 Thumb down 1

 96. Parašė mode (March 27th, 2011 18:28)

  Allen caro knyga vienintelis realus budas mesti rukyti. Joje aprasyti visos sitos nesamones, gumos ir t.t. Bandziau kazkada kramtyti, bandziau pleistra, tai problemos neisprandzia ir tera pinigu grobstymas. Vienintelis budas jei tikrai nori mesti parsisiunti knyga uz dyka ir per pora dienu perskaitai. VISKAS. tciau jei dar neapsisprendei… neskaityk, nepades. jau nerukau virs metu o prarukiau 11 metu be pertraukos…
  Lenkiu galva Allen’ui

  Įvertink: Thumb up 1 Thumb down 1

 97. Parašė Dzeba (April 2nd, 2011 22:11)

  Metant rukyt reikia galvot apie gerus dalikus pvz kiek pinigu susitaupys nerukant, ir reikia rasti uzsijamima koki nors kurys tau patiktu, nes pvz kaip man jai as ka nors darau idomaus as pamirstu rukyma ir nesinori rukyt.

  Įvertink: Thumb up 0 Thumb down 2

 98. Parašė Odeta (April 13th, 2011 14:40)

  as nerukau 9 menesius… priestai taip pat buvau metus. rukiau apie tris metus. taciau vis jauciu poreiki toms velnio cigaretems… tik praeini mieste matai is tolo kaip traukai i save duma… ir pati uzsinoriu… nezinau ka daryt… bandziau mest perskaicius knyga. nepadejo. veliau rukimas pasidare slykstus.. nesurukius puses cigaretes ja uzgesindavau. tai atsiminus noras praeina. taciau bijau kad jausiu potrauki dar ilgai.. nusprendziau kad jei kai sueis metai vis dar noresiu rukyti tikriausiai uzsirukysiu cigarete.. bet nezinau ar to nepadarysiu anksciau.. gal kas pasidalintu su savo patirtim? gal kas jautes panasiai ir yveikia sia problema? P.S. meciau rukyti kartu su draugu.. ir abu jauciames taip pat… aciu uz komentarus :]

  Įvertink: Thumb up 3 Thumb down 2

 99. Parašė Odeta (April 13th, 2011 14:48)

  vienas is drastiskesniu sprendimu metant rukyt butu nusipirt pacias brangiausias cigaretes ir visa pakeli sutraukt viena po kitos be pertraukos. tai speju turetumet pasijus panasiai kaip as kai cigaretes keldavo sleikstuly. pradzioi man buvo labai lengva. buvau tarp rukanciu darugu ir man ju buvo gaila. gailestis rukantiems labai padeda. taciau kai nustojau buti su rukanciais pamirsau apie gailesti ir dabar pamacius rukanti atsimenu tik malonuma.. dar kartais rukau kaljana bet jo rukyti daznai negalima… ir daug vargo kol paruosi…

  Įvertink: Thumb up 0 Thumb down 2

 100. Parašė Andrius (April 19th, 2011 23:23)

  http://pilietis.delfi.lt/voxpopuli/kaip-as-meciau-rukyti.d?id=44578033 Stai idomus ir galbut veiksmingas budas mesti rukyti, jis panasus i laipsnini metima, bet siek tiek kitoks. Labai tikiuosi, kad n-taji karta metus, sikart man pavyks. ;]

  Įvertink: Thumb up 2 Thumb down 1

 101. Parašė perla (April 25th, 2011 22:19)

  sveiki mazyliai:D man 23 ir rukau kai kaminas nakum noriu mest bet neiseina perkaiciau ta knyga lengvas budas mesti rukyti plet sudas ne knyga nieko man nepadejo kaip rukiau taip rukiau nakum nieka snepadeda kol esu viena namie px nerukau ri nesinori tik grizta vyras ir pizdiec iskrt nervai nes jis ruko ir as noriu nakum gal skirtis man su juo kol nmesiu?kaip jus mano?:DDDDDDaxaxaxaxaxa as zinau kada mesiu kai uzversiu kojas tai tada tikrai neberukysiu:Do siaip didziausias prikolas ci askayti kai raso 15 bmetu vaikai ir sako rukau jau 2/3metus nakum jum per ausy gerai tvot reikai uz tokias nesamones jus dar pas tevus gyvenat patys nieko neuzsidirbat o jau vyrus vaidinat kai iseisit ant saves gyvent as paziuresiu tada kaip jus berukysit tada mama su teciu kisenpinigiu jau nebeduos ir bus per brangi sita pramoga tad tex mesti

  Įvertink: Thumb up 1 Thumb down 2

 102. Parašė emas (May 31st, 2011 22:38)

  norint mest rukyt reikia suprasti rukymo esme, suprast kad ner naudos nieko jis gero neduoda ir pan.. tada bus lengviau ir mest..

  Įvertink: Thumb up 2 Thumb down 0

 103. Parašė pau (June 8th, 2011 21:41)

  Rukiau apie 4 metus ir man, deja, vis dar atrodo , kad rukymas duoda daug daug gero… ta ceremonija be proto daug reiskia.. neisivaizduoju kaip nugaleti potrauki.. kartais netgi norisi isjungt prota, kuris sako, jog rukyti nesveika ir pan. ir tiesiog rukyt rukyt sau nesukant galvos… siaip nerukau jau mazdaug savaite, po keliu bandymu mest. aisku, vis dar noriu labai labai, bet tiesiog draudziu sau ir viskas. uzsibreziau, kad ir kaip noresiu – negalima. kartais padeda prisiminti koki karta kada persirukiau arba kai buvo neskanu. vis delto, bijau, kad jei fizinis potraukis ir praeis, visad jausiuosi kazka praradus ir pavydesiu rukantiem..

  Įvertink: Thumb up 0 Thumb down 1

 104. Parašė Marius (June 10th, 2011 13:52)

  As bandziau mest, bet neina, norisi, beto draugai visi traukia, ir paciam malonu tai daryti, manau jeigu jau pradejai tai reik ir toliau test, vistiek mirsim anksciau ar veliau :D

  Įvertink: Thumb up 0 Thumb down 1

 105. Parašė Cigarius (June 18th, 2011 22:58)

  Jei sudomino straipsnis, patariu paskaityti ir si: http://healthmad.com/addiction/the-mindset-to-quit-smoking/

  Įvertink: Thumb up 0 Thumb down 2

 106. Parašė kalmaras (September 18th, 2011 16:21)

  man 13 rukau 8 metus akip mes padekit!!!!!

  Įvertink: Thumb up 0 Thumb down 2

 107. Parašė nesvarbu (December 6th, 2011 23:09)

  jei reikia pagalbos nustojant rukyt, kreipkites i mane, parasykit savo skype, as juos rasiu ir jums parasysiu

  Įvertink: Thumb up 2 Thumb down 0

 108. Parašė deivydas (December 13th, 2011 02:22)

  Pakelis i diena, gaila tik pinigeliu ir shiaip atsikeli ryte tai tik sauna i halva begt parukyt o paskiau tik pavalgyt;//

  Įvertink: Thumb up 0 Thumb down 0

 109. Parašė edis (January 2nd, 2012 16:02)

  Bandziau jau kelis kartus mesti , istverdavau kelias dienas ,bet vistiek pradedawau rukyti . Viena karta nerukiau kazkur menesi laiko ,bet vel pradejau rukiti, db bus matyti ,sakiau bandysiu mesti rukyti kol iveiksiu sita zalinga iproti

  Įvertink: Thumb up 0 Thumb down 0

 110. Parašė arnas (January 14th, 2012 17:44)

  jei zinot gera metoda kaip mesti rukyti , rukoriui kuris ruko jau daug metu parasykit i skype arnas9-9 . aciu

  Įvertink: Thumb up 0 Thumb down 0

 111. Parašė Metantis (January 22nd, 2012 17:22)

  Svieiki, as kaip ir jus visi meginu mesti rukyti, o kodel? Jau ne pirmas kartas kai tevai uzzuodziai kai pareinu apsirukes, ar randa cigaretes, bet tais kartais dar vis mokedavau issisukti, sendienine cigarete man buvo paskutine ir tikrai tuo tikiu, sukaupsiu savo visa vale ir stengsiuos. Sekmes jums mesti :)

  Įvertink: Thumb up 1 Thumb down 0

 112. Parašė Migle (February 28th, 2012 21:27)

  Rukau apie 7 metus. Buvau metus kazkur pusei metu. Paslydau mastydama,kad nieko nenutiks jei surukysiu kelias cigaretes isgerus alkoholio. Todel patariu mesti galutinai, be jokiu paslydimu. Dabar vel bandau mesti,nerukiau 3 dienas. Manau,kad jokie pleistrai ar knygos nepades jei nebus valios. Mano pazystamas mete pleistrus,o ne cigaretes po ju poveikio ;D

  Įvertink: Thumb up 0 Thumb down 0

 113. Parašė Vygis (February 29th, 2012 10:28)

  Bandau mesti, vakar nusipirkau nicorette kramtomos gumos, tai turiu plana staigiai nenutraukti rukymo, o ismokti vietoj cigaretes uzsikramtyti guma.. na, vakar diena nezinau ar galima vertinti kaip pazanga, nes rukiau, bet gal tris kartus maziau nei iprastai… stengiausi pries miega gal tris valandas nerukyti, jau beveik valanda kaip pabudes bet dar nerukiau… zinoma tuoj uzsirukysiu, nes labai noriu :) bet siandienos planas bus surukyti dar maziau nei vakar, gal tik 2 ar 3 cigarete, ir gal suvartoti 4 gumas 4mg nikotino :) laikomes, visiems meginantiems mesti sekmes :) !

  Įvertink: Thumb up 2 Thumb down 0

 114. Parašė Dzo (April 3rd, 2012 18:16)

  sweiki, mazdaug pries puse metu perskaiciau knyga ir nustojau rukyt. Mazdaug po menesio sugalwojau kad metima rukyt galiu panaudoti sawo reikmems:D nuo tada parukau pora sawaiciu kol atsiranda potraukis cigaretems o tada nerukau sawaite ar dwi kol potraukis beweik praeina taip treniruodamas sawo walia. Is pradziu buwo lb sunku taciau buwo werta. Dabar nerukau 2 ar 3 diena ant stalo metosi praimtas cigareciu pakelis o noras rukyti wos jauciasi P.S. Rukymo stazas apie 12metu

  Įvertink: Thumb up 0 Thumb down 1

 115. Parašė gytis (April 10th, 2012 00:37)

  kas sugalvojo ta rukyma.surukau per diena apie 1.5 pakelio ,bandziau mest ,bet palaipsniui i diena surukydavau po 3 cigaretes ,paskui po 2 ant galo po viena ir pabaiga buvo tokia ,kad 2 dienas jau neberukiau ,bet minciu ir kankyniu buvo daug valgiau viska is eiles net naktim pabuzdavau ka nors praryt.jau galvojau kad tikrai mesiu .bet trecia diena buvo taip kad darbe apvoge ir ka jus galvojat vel cigarete burnoj ,ir vel tie patys 1.5 pakelio.ir dabar neatsiranda to tokio noro mest taip kaip buvo atsirades pirmu bandymu.bet manau su laiku vel bandysiu ,ant vasaros zvejyba ,gamta be cigareciu kisenej.manau pavyks.sekmes ir jums

  Įvertink: Thumb up 3 Thumb down 0

 116. Parašė Santa (May 12th, 2012 21:59)

  Mano metodas irgi veiksmingas, susisporinau su draugu is 100lt kad mesiu rukyt, jei per menesi nk nesurukau jis man 100tuka jei parukau as jam :D na bet jis puikiai mane supranta ir kai mato kad jau nebesuvaldau emociju pats duoda parukyt, tai per 3 dienas nuo pakelio per diena perejau prie cigaretes per diena

  Įvertink: Thumb up 1 Thumb down 0

 117. Parašė Virga (May 27th, 2012 09:35)

  pradejau 18 metu rukyt ir kad mane velnias,negalvojau,kad turesiu tokiu sunkiu atpratimo kanciu..,o ka jau kalbet apie isvaizda,dantys pagelto,sutrukinejo kapiliarai veide,gal ir nuo streso,bet vien nerukydama jau stresuoju,atrodo kazko truksta,valgant pradedu storet..,rukau jau 8m ,nors buvau pertrauka padarius,kas is to ,uzsirukius nelemta cigarete,noris visa paki suest…,oi kad buciau nepradejus,po laiko dabar..

  Įvertink: Thumb up 1 Thumb down 0

 118. Parašė Andrius (June 3rd, 2012 13:45)

  Aš eilinį kartą nusprendžiau mesti, o savo “kančias” aprašyti.
  Tikiuosi tai padės. Jei kas norės prisijungti parašykit.
  http://www.mesti.lt

  Įvertink: Thumb up 1 Thumb down 0

 119. Parašė Nesvarbu (June 7th, 2012 20:57)

  Bl kai liavai, jau buvau metes kokius 8 mėnesius. Aįėjo šulė, nauji klasiokai ir prasidėjo vėl, taip norėtusi mesti, gaila pinigų, bet taip sunku iškesti be dūmo… :|

  Įvertink: Thumb up 0 Thumb down 0

 120. Parašė Paulius (June 20th, 2012 15:03)

  Sveiki, ta knyga istikro padeda, mano motina mete rukyt butent perskaicius ta knyga ir jau neruko 7 metai, dabar ir man iskilo ta pati beda del rukymo, bet as dar tos knygos neskeiciau, nes zinau kad reike didelio noro ir valios del to dar nieko ir nebandau. Visiem kurie ruko mazdaug 1-2 metus galiu pasakyt kad jum tik pradze jus dar nejaucet tokio didelio potraukio jem gali padeti beveik betkoks metodas.

  Įvertink: Thumb up 0 Thumb down 0

 121. Parašė rukorius (July 12th, 2012 22:51)

  sveiki, turiu as ta knyga.. ka as zn, nei as ja skaitysiu nei ka.. bet mest rukyt bandau jau gal metus vis pradedavau vel. dabar pasiryzau mesti, nuo siandienos, surukydavau pakeli per diena, kartais daugiau, kai dyrbu visada taip malonu parukyt.. snd surukiau 2 cigaretes, bet buvo labai sunku nerukyti visas tas valandas.. jauciuosi susierzines, visi aplinkuj nervuoja, net bijau kad jai islysiu i miesta susimusiu su kuom nors..palandziojau intike, ir galvoju nusipirkt ta e cigarete, nzn raso kad 25lt o uztenka kaip 5pakeliam, gal pades man ji mest, bet manau kad poto as prie jos priprasiu ir nieko nepades man.. reikia issipasakot, parasysiu kaip sekesi rytoj!

  Įvertink: Thumb up 0 Thumb down 0

 122. Parašė nerukanti (July 31st, 2012 07:52)

  veiksmingas patarimas norint mesti rukyti:pakalbeti su zmogum is ryto,kuris dar nesivales dantu(aisku rukanciu).Tas dvokas ilgam islieka atminty

  Įvertink: Thumb up 0 Thumb down 0

 123. Parašė rukorius (August 1st, 2012 22:50)

  gal kas nors esate bande mesti rukyti lazerio pagalba. parasykite ar tai veiksminga. nes tai gana brangus malonumas, galvoju pabandyti, nes kitaip nieko neiseina,

  Įvertink: Thumb up 0 Thumb down 0

 124. Parašė Rūkantis (August 9th, 2012 13:53)

  Man 17 metų, rūkau nepilnai 2 metus. Iš dalies gailiuosi pradėjęs, žinoma viskas dėl draugų (-ių) įtakos :( Metęs buvau po naujų rūkyti (ne naujametiniai pažadai, tiesiog žiaurios pagirios, kai apie cigarus net neįmanoma pagalvot :D) gal dviem savaitėm, jau visiškai nenorėjau, buvau laimingas nerūkydamas ir išsiskiriantis iš kitų, nes dauguma draugų rūko. Bet vieną dieną tiesiog pagalvojau “kaip aš galėjau rūkyti??” ir vieną sutraukiau.. Taip gavosi, kad teberūkau. Šiaip mesti būtų neprošalį, nes sportuoju, bet rūkymas labai gerai padeda užmušt laiką per pertraukas mokykloje, jei būtų kokios nors veiklos pertraukų metu mokyklose tikrai manau mažiau nepilnamečių rūkytų.

  Įvertink: Thumb up 0 Thumb down 0

 125. Parašė Tikra kancia (August 12th, 2012 23:57)

  Sveiki visi norintys mesti rukyti, Rukiau daugiau nei 7 metai ir mesti rukyti ruosiausi daug kartu visi buvo nesekmingi ,1) Lengvas budas mesti rukyti 2) nicorete lipdukai,kuriu daug kartu bandziau ir rukiau maziau bet nesustojau,visada motyvavausi savo durnu principu ,kodel negaliu rukyti jei as noriu!!! pabandziau Champex Tabletes vartojau gal apie 5 dienas ,toliau negalejau nes buvo labai sunku pernesti ju poveiki , Bloga didele depresija ir tucia galva , toks vaizdas kad eini link isprotejimo, metus tuos vaistus vel sugryzau prie ju pasitarus su gydytoju man paaiskino jei neturiu valios gerk vaistus ir bandyk prasimusti su vaistu pasaliniu poveikiu tai praeis,, negalvoti apie metima rukyti vaistai patys sustabdys rukyma , taip ir padariau siandien jau 24 diena kad geriu vaistus ir neisprotejau , nerukau jau 8 diena, o pragara praejau didely, tiesioj nekenciau nei vieno aplinkinio zmogaus supancio manes ,ir nieko nenorejau matyti girdeti zinoti ,buvo labai sunku ir visiem norintiems mesti rukyti palinkeciau jei turi valios mesk ir pasikliauk savim ir nepulk i tabletes nes manau su tabletem ne ka lengviau… tikiuosi nepradesiu rukyti,bet jei taip atsitiktu kitas metimas butu be nieko…sekmes jums visiem

  Įvertink: Thumb up 1 Thumb down 0

 126. Parašė Saulius (September 18th, 2012 22:59)

  Pasakiau sau , metu rukyt ir wsio, neberukau:)

  Įvertink: Thumb up 0 Thumb down 0

 127. Parašė ramune (October 7th, 2012 17:43)

  daug kartu bandziau mesti bet visi nesekmingi kas patars gera buda kaip atsikratyt cigareciu

  Įvertink: Thumb up 0 Thumb down 0

 128. Parašė arminija (November 5th, 2012 23:21)

  zinau gera buda mesti rukyti ,pati tai buvau isbandzius labai ramiai:tiesiog pamazu pereiti ant metiniu cigareciu ,po to mazinti palaipsniui ,jokiu budu nereikia stresinti organizma ,staigiai negalina mesti ,pabandykit nuimti kasdien po kelias ,visiems rukoriams sakyti ,as nemeciau bet tiesiog daba nerukysiu,stengtis eiti parukyti vos ne plikam i lauka ,dar,geriau nusistatykit vieta,labai toli butent reiktu eiti ,kad pasidatytu nemalonu,tingetumet eiti ten,stebekit,kaip keiciasi sveikata kaip rukote ,silpstate,ir dar ,pasidarykit bauda uz tai ,kad suruket,pvz ko labiausiai nemegstat daryt,as darydavau 200 atsilenkimu,ir plaudavau kaskart kojas su saltu vandeniu .po savaites nebenorejau ,net pagalvoti…,bet visada reikia nesiotis metant ledinuku ,bet per baliukus parukydavau , nes as nemeciau o ,tiesiog nerukydavau visad leisdavau sau ,tai daba meciau svori ,teko vel pasizaisti su cigaretem,ir pirmas etapas baigtas su metinem,dabar neberukysiu su rukoriais ir mazinsiu doze,ir aisku uz parukima bauda,atsilenkimai…

  Įvertink: Thumb up 1 Thumb down 0

 129. Parašė Jonas (November 12th, 2012 06:52)

  Daug kartų mečiau rūkyti, kol pagaliau pavyko. Naudojau tokį būdą – šiandien ištversiu nerūkęs. Sunku, pasijunti tokiu vargšu, net parūkyti negaliu. Na, bet šiandien po galais ištversiu, o ryt rytą tik atsikėlęs, kai jau trauksiu dūmą. Rytą atsikeli, nauja diena, negi esu toks šlapukas – šiandien ištversiu! Taip pražaidžiau lygiai metus, tada paragavau, surūkiau vieną cigaretę – skani. Vėl – šiandien nerūkau. Dar po metų jau užmiršau paskanauti. Labai patenkintas esu metęs, jau vien dėl kvapų, kuriuos, pasirodo, rūkydamas buvau beveik nustojęs užuosti. Vėliau sužinojau, jog gydant alkoholizmą gydymo įstaigose naudojamas tąs pats būdas – šiandien negersiu. Manau, tai l.patikimas būdas.

  Įvertink: Thumb up 2 Thumb down 0

 130. Parašė Irma (November 28th, 2012 22:32)

  Sveikučiai visi besikankinantis su pradėtu rukymu kaip ir aš, galiu pasakyti kad pirma cz surukiau kai man buvo 11m. Nuo tada norėjosi dar nes nesupratau koke žala jos duoda… Tikrai sutinku su visais, bet aš byjau nes atrodo kad jei nerukysiu bus blogiau jausiuosi blogai… Bet mokykloje aukletoja kai pagavo buvo begalo gėda, galiu pasakyt kad nerukius 1sav 2sav arba 5d. 3d. Mums noras rukyt atrodo toks ilgas t.y. Atrodo jog kokia val organizmas reikalauja tabako. O iš tiesu noras rukyt būna max 5min. O mums atrodo visa amžinybe, tai pasikartosiu jog mest rukyt reike ne del to kad prašo draugė(as) o del saves savo ateities… Reikia turėt valios. Aš karta pasielgiau taip kad po to labai nekenčiau saves, tiesiog su klasioke ėjome parūkyt bet aš tįk palidėjau ja, tada ji man pasiulė cz aš tiesiog pasakiau kad nenoriu, nors iš tiesu širdis plyšo kaip norėjau rukyt, tada siule vel neimiau ir kas besiulytu nebeimiau tąda išgyvenau sunku laikotarpi kai taip norėjosi rukyti o niekas neduoda nes kažkada kai siule atcisakiai tai taip pradingo noras pirkt ir rūkyt kai pagalvojau ar protingi žmonės save taip žaloja.. Ir pan. Gaila man saves ir kitu kuriems dar nepavyksta mest rukyt. O kartu mest lengviau nei vienam! Tai mane galit rast (Irma Žylytė) fb. Ačiū ir sekmės!:-*

  Įvertink: Thumb up 0 Thumb down 0

 131. Parašė Darius (January 14th, 2013 08:16)

  Sveikučiai, aš rūkiau 14 metų, ir pagalvojau, kad jau gana. Nuvažiavau į Vilniuje esančią Baltijos -Amerikos kliniką Nemenčinės pl. 54a ir gydžiausi lazeriu. Tai galiu pasakyti, kad jau savaitę nerūkau ir visai nenoriu, nors aišku reikia ir pačiam norėti mesti rūkyti. Namuose ir dabar turiu cigarečių tačiau manęs jos visai netraukia :), kaip man ten aiškino, kad lazerio pagalba nebūna tų “lomkių” , ir todėl nereikia kankintis. Linkiu sau ir kitiem sėkmės ir mesti tą žalingą ir kvailą įprotį rūkyti, geriau jau 50 gramų padaryti…:)))

  Įvertink: Thumb up 1 Thumb down 0

 132. Parašė Raimis (January 15th, 2013 17:52)

  Sveikuciai buve pypkoriai.
  Po perskaitytos knygos Aleno Carro turejau tris pakelius cigereciu .Rukiau dar keturias dienas ir kalbejausi su savimi apie rukymo zala ir koks busiu laimingas kai nerukysiu.Nerukau jau 8 dienos ir jauciuosi pakankamai uztikrintai.(“nesunkios lomkes”)
  Kai tik uzsinoriu parukyti prisimenu ka daro nikotinas,o nikotinas blokuoja ir pakeicia uz malonuma atsakingus hormonus ir primeta savo iskreiptas emocijas(sekso,juoko,pramogu,romantizmo ir begale kitu teigiamu emociju)labai gerai padeda norint uzsirukyti.Nakti keliuosi po kelis kartus ir prakaituoju nerealiai ,bet su kiekviena diena jauciu rysku pagerejima savo fizines ir psihines sveikatos.Metu rukyti pirma ir paskutini karta.Man 40 m. (stazas 22 metai) Sekmes visiems bandantiems mesti smardintis

  Geriausiai įvertinti: Thumb up 9 Thumb down 0

 133. Parašė as (February 5th, 2013 19:37)

  viskas meciau rukyti nerukau savaite ir jauciuosi gan gerai nors dar norisi uztraukti dumeli, prarukiau 3metus, viska uzbaigiau del to jausmo, kad galiu greitai galus atiduoti susirgus plauciu veziu ar dar kokia kita sunkia liga, panasus simtomai pasireiske, bet gerai kad issityriau ir nesergu palengvejimas ant sirdies. galu gale daugiausia zmones meta sulauke rukymo pasekmes, jei jus nesenai pradejote rukyti tikrai patariu mesti, nes nepajusite kaip uzsikabluosite.

  Įvertink: Thumb up 2 Thumb down 0

 134. Parašė Aras (March 2nd, 2013 06:14)

  Sveiki! Skubu su geromis naujienomis- 1.-pasigirsiu: neberūkau 5- eri metai(stažas- 38 metai),2- pasidžiaugsiu: galėdamas padėti.Pasidalinsiu patirimi, duosiu patarimus, kad kelias metant nebūtų kankinantis. Rašykite: rokandrul[taskas]gmail[taskas]com

  Įvertink: Thumb up 3 Thumb down 0

 135. Parašė Petrovas (March 6th, 2013 16:29)

  Sveiki lengvas budas mesti rukiti. Bandikite issiaiskinti kodel jus rukote ar tai ikvepimas, ar atsipalaidavimas.Sugalvokite vietoj sigaretes kramtiti saldainius gerti vandeni ir pan.

  Įvertink: Thumb up 0 Thumb down 0

 136. Parašė Eglė (March 31st, 2013 13:04)

  Sveiki. Man tuoj bus 17 metų. Rūkau beveik du metus. Žinau, kad darau blogai, nenoriu rūkyti.. bet kaip tai padaryti? Metu vienam mėnesiui ir vėl pradedu. Tiesiog neištveriu tos įtampos. Ką daryti?

  Įvertink: Thumb up 0 Thumb down 0

 137. Parašė Tomas (April 19th, 2013 23:13)

  Sveiki.Man 17 metu.Rukyt gan greit numeciau nors rukiau 2-3 metus taip dedant,tai nusipirkau pakeli cugareciu ir nesiojausi ir as zinau,kad jas turiu,bet netraukiu ir nerukai,tai man tikrai padejo,kas svarbiausa buvo malonu kitiem dalinti anksciau,tai gaila buvo,o dbr jau dzin :)

  Įvertink: Thumb up 3 Thumb down 0

 138. Parašė As2 (July 26th, 2013 22:58)

  Krc rukau jau beveik metus, bet mane tas rukymas jau grynai atsibodo, bandziau mesti rukyt gal 10 kartu is tu 10 kartu vos nemeciau 2 kartus ir dabar gailiuosi kad nemeciau ir gailiuosi kad pradejau, kai pradejau buvo smagu aiti su draugais parukyt bet rukymas man padare daugiau zalos nei naudos, kei neturedavau cigareciu mokykloje per pertraukas budavau labai nervuotas ir be nuotaikos, dar labai nukentejo pazymiai paskaiciau tuos budus ir man labiausiai krito i aki 2 budai, pirmas kai iskart nustoji mest, antras kai mazini po biski, tai vat bandysiu gal nuo pirmadienio mest, pastebejau ka kai nerukiau buvau biski stambesnis o kai pradejau biski sulysau, nu tai ka sekmes jums mesti rukyti.

  Įvertink: Thumb up 1 Thumb down 0

 139. Parašė Ash (July 31st, 2013 22:28)

  Sveiki, rukau jau beveik metus, ir man jau atsibodo, bet buna taip kad vakare kai aini miegot atsigules galvoji viskas metu sita suda, ryte atsikeli ir galvoji bl noriu rukyt, bet db bandysiu tikrai mesti, sekmes kitiems metantiems ir nepradekit kas dar neruko.

  Įvertink: Thumb up 1 Thumb down 0

 140. Parašė Žydrūnas (October 15th, 2013 13:21)

  Sveiki, jei norite mesti palaipsniui ir be didelių kančių, įsigykite elektroninę cigaretę. Tik prieš įsigijant pasidomėkite internete ar kur kitur ar kokybiškus produktus stumdo jūsų surastas pardavėjas. Kadangi kitu atveju liks tik nusivylimas. Kaune, kokybiškas ir santykinai žemomis kainomis cigaretes pardavinėja Ecodumas.

  Pats metimo procesas vyksta palaipsniui mažinant nikotino kiekį skystyje, kurį garina e-cigaretė. Pats prie benikotininio skysčio perėjau palengva per 7 mėn. Dar po mėnesio mečiau elektrinę cigaretę.

  Rezultatas yra, taip pat sutaupyti pinigai, kadangi e-cigaretę rūkyti iš tiesų pigiau.

  Įvertink: Thumb up 0 Thumb down 0

 141. Parašė Diana (October 29th, 2013 11:06)

  As rukiau 34 metus .Dabar meciau rukyti jau daugiau kaip puse metu! Cigaretes brangiai kainuosja rukiau plonytes ilgas metines!Is valkaro surukiau puse cigaretes ir is ryto pabaigiau .nors turejau daugiau cigareciu;
  Skaniai valggiau pusrycius tciau ne ta skonis pagalvojau su rukymo kartu-nusprendziau ivertinti kiekvieno patiekalo skoni kaip nerukau! gatveje pamataurukant moteri galvoju pfffff….kaip smirda ir veidas kitaip atrodo!Sekmes mesti rukyti

  Įvertink: Thumb up 2 Thumb down 0

 142. Parašė arūnas (December 3rd, 2013 20:50)

  man jau beveik penkiasdešimt ,bet mest matyt nepavyks,nes rūkymas-tai gyvenimo būdas,ne poreikis,ne potraukis,net ne liga,o gyvenimo būdas,jei man pavyktu pakeist savo gyvenimo būdą matyt,pavyktu ir rūkyt mest,linkiu sekmes kitiems

  Įvertink: Thumb up 0 Thumb down 1

 143. Parašė Alfredas (January 3rd, 2014 12:34)

  Gerb.Diana,BRAVO!Matau sviesejancia Jusu veido oda.Isimyleti galima…Uzrustino gerb.Aruno nuostata:”matyt nepavyks”.Dekui uz palinkejima sekmes.Mano tevas mete rukyti budamas 40-ties.Iskart as pradejau…Ir taip 40 metu paleidau dumais svajone mesti rukyti.Tai vestuves,tai vaikai,tai sekmes,tai nesekmes.Bet 60-meti noreciau sutikti pabuves be sios smarves.Einu parukyt…

  Įvertink: Thumb up 0 Thumb down 0

 144. Parašė Skaitytojas (May 18th, 2014 11:00)

  Turiu dar likusiu 10 cigaretčių, jas šiandiena surukau visas ir nuo pirmadienio bandysiu neberukyti, tiesiog uzsinoresiu parukyt nueisiu nusipirkt kavos ar dar ko nors ir fsio bandysiu seniau taip metes buvau ;)

  Įvertink: Thumb up 1 Thumb down 0

 145. Parašė Uknown (October 22nd, 2014 10:09)

  Na sveiki man 15m. rukau 5m. krc pasakysiu tik tiek kai buvo 13m. tevai nezinojo kad rukau bijojau kad nezinotu ruosiausi mesti bet blet suzinojo nieko nedare ir nuo to laiko neturiu ko bijoti bbd nezinau kaip mesti rukyt. Daznai bandau mesti turiu lt praleidziu ant traskuciu nu ant visokiu pievu, bet blet draugu daug turiu kad ir shulei 30 draugu visi ruko pas bet kury paprasai duoda nu ir nzn kaip mest :DD giminiu draugu dahuja visi beveik ruko.na zdz hujovata kas nesuprato ka turejau omeny tai ta kad stenkites susipykt su tais pazystamais kas ruko tada negalesi prasyt nes savigarba neleis :DDD

  Įvertink: Thumb up 0 Thumb down 0

 146. Parašė Fantas (February 22nd, 2015 13:07)

  Jau nerukau 1.5 metu. Man padejo nikorete kramtomos gumos ir mintys, jei surukysiu nors viena cikarete mano pastangos bus veltui. Stengiausi begt nuo zmoniu su cigaretemis. Nors nerukau jau senai, bet vistiek jauciu patrauki parukyt, bet zinau jei surukysiu nors viena, vel pradesiu ir tai mane laiko:) Sekmes viems norintiems atsikratyti siuo brudo:)

  Įvertink: Thumb up 0 Thumb down 0

Informuoti, kai atsiras naujas komentaras. Užsisakyti pranešimus