Laminuotos Grindys

laminuotos grindysLaminuotos grindys ir jų raštas imituoja medžio (arba kartais akmens) dangą. Laminuotų grindų pagrindas, ant kurio formuojamas raštas, gaminamas iš sintetinės melamino dervos ir medžio plaušo. Laminuotos grindys išvaizda nedaug nusileidžia natūralioms medinėms grindims, bet yra už jas žymiai pigesnės ir tuo pačiu patvaresnės nei kiliminė danga.

Laminuotų frindų klojimas

Laminuotas grindis gana paprasta iškloti ir patiems. Atskiros grindų detalės turi briaunas ir griovelius, kurie klojimo metu sujungiami vienas su kitu. Išklotos laminuotos grindys dažniausiai “plaukia” ant pamatinio grindų sluoksnio, ant kurio dar padėtas paminkštinimas – paklotas, suteikiantis drėgmės ir garso izoliaciją. Plonas (1-10mm) tarpelis yra paliekamas tarp grindų pakraščių ir kitų nepajudinamų objektų kaip kad siena ar ventiliavimo angos, tam kad keičiantis oro drėgmei ir temperatūrai grindys turėtų vietos plėstis ir trauktis. Prie sienų ir durų dažniausiai prireikia daryti pjūvius, juos patartina uždengti priderintomis grindų juostomis.

Laminuotų grindų priežiūra

Stenkitės, jog ant laminuotų grindų nesikauptų dulkės ir purvas, nes per ilgesnį laiką intensyvaus vaikščiojimo zonoje gali nusitrinti grindų paviršius. Neleiskite, kad laminuotas grindis veiktų drėgmė, nuo jos lentelės gali išbrinkti, susiraityti ir deformuotis. Kai kurios laminuotos grindų rūšys yra apdorotos vandeniui atspariu sluoksniu. Vandens išsiliejimas ant grindų nėra pavojingas, jeigu jį greitai nušluostote.laminuotu grindu vandens zala

Masyvių baldų kojas patartina “suminkštinti” priklijuojant prie jų medžiaginius ar kartoninius tarpiklius.

Bėgant laikui tarp lentelių gali pradėti ryškėti tarpeliai, juos reikia nedelsiant pataisyti, kad nesikauptų nešvarumai.

Kokybiškos laminuotos grindys (Pergo ar Uniclic) naudoja patentuotą sukabinimo technologiją, kuri išlaiko lenteles kartu net esant pastoviam tempimui, todėl jų nereikia taisyti.

Poveikis sveikatai

Laminuotų grindų plokščių gamyboje kartais naudojama melamino sintetinė derva, kuri yra formaldehido junginys. Laikui bėgant šis junginys pamažu skleidžia lakius organinius junginius, bloginančius prastai ventiliuojamų patalpų oro kokybę.

Pagrindiniai laminuotų grindų privalumai:

  • Nesudėtinga priežiūra ir instaliavimas
  • Didelis raštų pasirinkimas, galimybė suderinti su buto ar namo interjeru
  • Aukšta kokybė
  • Taupo pinigus (pigiau nei medinės grindys)
  • Lengvas valyti paviršius
PrastaiPuiku (1 votes, average: 9.00 out of 10)
Loading...
  1. , , , ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy