Sodininko Darbai Balandžio Mėnesį

Where The Rainbow Starts• Balandžio antroje pusėje jau galite sodinti vaismedžius ir vaiskrūmius. Pirmiausia reikia pasirūpinti serbentais ir agrastais, kurie anksčiausiai sprogsta. Jeigu sodinimo duobės nebuvo paruoštos rudenį, jas kąskite dabar. Į duobę įpilkite 1-2 kibirus komposto arba perpuvusio mėšlo, 0,4-0,7 kg superfosfato, iki 0,2 kg kalio druskos, viską gerai išmaišykite ir sumynkite, kad po sodinimo dirva mažiau suslūgtų ir vaismedžiai neatsidurtų per daug sekliai ar giliai. Sodmenis gausiai paliekite, po to apmulčiuokite durpėmis, pjuvenomis arba kita medžiaga.
• Atriškite kamienus ir patikrinkite, kaip peržiemojo vaismedžiai. Lengvai stuksendami kamieną, pažiūrėkite ar nėra nuo šalčio atšokusios žievės. Pažeistą galima prispausti, aprišus plėvelės juostomis, bet su tarpais. Galima prikalti vinelėmis su stambiomis galvutėmis. Laiku prispausta žievė greitai prigys. Žaizdas užtepkite vandens emulsiniais dažais su 2 proc. fungicidų (chemikalų, naikinančių grybines ligas) priedu.
• Kad gazone augančių medžių pomedžiuose neželtų piktžolės, patartina vartoti herbicidus – simaziną ir atraziną. Herbicidai vartojami griežtai pagal instrukciją. Giliai sukasti pomedžių nereikėtų. Kad mažiau garuotų, galima tik sekliai supurenti žemę. Tačiau geriau, kai pomedžiai mulčiuojami.
• Balandžio mėnesį baikite genėti vaismedžius. Atminkite, kad pavasarį labiausiai plinta vėžys ir kitos žievės ligos. Visas genėjimo žaizdas užtepkite vandens emulsiniais
dažais.

PrastaiPuiku (No Ratings Yet)
Loading...

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy