Padidėjęs Kraujo Spaudimas

血壓 120/80Kas trečias suaugęs žmogus turi padidėjusį arterinį kraujo spaudimą. Tai vadinama arterine hipertenzija. Kuo didesnis kraujospūdis, tuo didesnė tikimybė susirgti koronarine širdies liga, miokardo infarktu, insultu. Jeigu kartu yra ir kitų rizikos veiksnių (kraujo riebalų pagausėjimas, rūkymas) – pavojus dar padidėja. Nustatyta, kad kraujospūdį didina gausus valgomosios druskos, nesaikingas alkoholio vartojimas, antsvoris. Pavojinga yra tai, kad dauguma žmonių nežino, kad jų kraujospūdis padidėjęs, o jeigu ir žino, tai nesigydo, nes gana gerai jaučiasi. Skundai paprastai atsiranda tik tuomet, kai širdis ir kraujagyslės negrįžtamai pažeidžiami. Todėl svarbu anksti nustatyti padidėjusį kraujospūdį ir laiku pradėti sistemingai gydyti.

Jeigu kraujo spaudimas per didelis, pakenkiamos kraujagyslių sienelės, storėja širdies raumuo, atsiranda pokyčių inkstuose, smegenyse, akyse. Negydoma hipertenzija gali sukelti organų – taikinių pažeidimą:

■ širdies raumens (miokardo) infarktą;
■ galvos smegenų insultą;
■ inkstų nepakankamumą;
■ širdies nepakankamumą;
■ regos sutrikimą.

Kraujospūdis matuojamas gyvsidabrio stulpelio milimetrais (mmHg). Normalus suaugusio žmogaus kraujospūdis yra apie 120/80. Pavojaus nėra, jeigu jis neviršija 140/90, tačiau jei kraujospūdis didesnis už 140/90 – jį būtina mažinti.

Jeigu tavo arterinis kraujo spaudimas yra didesnis už rekomenduojamą, nedelsiant kreipkis į gydytoją.

PrastaiPuiku (No Ratings Yet)
Loading...
  1. , , , , ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy