Vaistinės Melisos

Maistui yra vartojami vaistinių melisų lapai ir jų švieži bei džiovinti ūgliai. Melisos lapais ir ūgliais patariama skaninti salotas, sriubas, žuvies ir grybų patiekalus. Melisos lapuose ir ūgliuose yra cukraus, vitamino C bei karotino. Melisos yra malonaus aro­mato, nes jose yra eterinio aliejaus.

Kaip užauginti melisas?

Vaistinės melisos – šalčiui atsparūs augalai, ga­lintys iššalti nebent tik labai šaltomis žiemomis. Šiuo atveju vaistines melisas žiemai patariama pridengti. Vienoje vietoje melisos pakankamai gerai auga 6-7 metus, todėl jas patariama auginti derlingame, gau­siai organinėmis trąšomis patręštame dirvožemyje.

Prieš sodindami melisas, dirvą perkaskite 25 – 30 cm gylyje ir kruopščiai išravėkite piktžolių šaknis. Melisas galima dauginti krūmų dalinimu, auginiais ir sėklomis. Geriausias laikas melisas dauginti krū­mo dalinimu ir auginiais – spalio ir lapkričio mėne­siai.

Melisas sėti patariama kovo mėnesio pabaigoje ar balandžio mėnesį. Melisų daigus patariama so­dinti kas 20 – 30 cm, kai nebeliks vėlyvųjų pavasa­rio šalnų pavojaus. Melisas patariama reguliariai lieti ir purenti dirvą, o nupjovus jų lapus – patręšti.

PrastaiPuiku (No Ratings Yet)
Loading...
  1. , , , , , , , , , , , , , , ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy