Indų Rūšys: emaliuoti, silikoniniai, ketaus, aliuminio puodai

aliuminio puodasEmaliuoti indai „sveikesni” nei įprasti metaliniai. Juose galima gaminti, laikyti, sūdyti ir marinuoti maisto produktus. Tačiau šie indai neatsparūs smūgiams. Nuo smūgio emalis gali įskilti, atšokti ir nutrupėti.

Aliuminiuose induose nepatartina ruošti aštrių ir rūgščių patiekalų, troškinti ir kepti daržovių, virti pieno. Net kaitinant ant silpnos ugnies produktuose esančios rūgštys ir šarmai ardo aliumini, taip jis patenka į mūsų valgį. Aliuminiuose induose negalima laikyti maisto produktų. Teflono sluoksniu padengtuose induose ruošiamas maistas neprisvyla, todėl galima apsieiti be riebalų. Tačiau šie indai reikalauja ypatingos priežiūros, nes teflono paviršius yra lengvai pažeidžiamas. Be to, 200° C temperatūroje teflonas pradeda garuoti. Atlikti tyrimai rodo, kad teflono garai gali būti onkologinių ligų priežastis.

Silikoniniai indai nerūdija ir nelūžta, jie yra atsparūs šalčiui ir aukštai iki 280° C temperatūrai. Juose galima kepti maistą orkaitėje ir mikrobangų krosnelėje, šaldyti šaldiklyje. Jei kepate pyragą, apkepą ar plokštainį silikoninėje kepimo formoje, galite būti ramūs, kad jis neprisvils.

Ketaus indai yra sunkūs, lėtai Įkaista ir lėtai atvėsta, todėl juose patogu ruošti troškinius. Perkant plastikinius indus derėtų pasidomėti, iš kokio plastiko jie pagaminti. Nepirkite ir nenaudokite indų iš melamino, ypač jei indai yra nors kiek įbrėžti. Nerūdijančio plieno indai yra a sparus oksidacijai, gražiai atrodo. Verdant produktus nerūdijančio plieno puoduose jie praranda gerokai mažiau maisto medžiagų nei ruošiant valgį metaliniuose. Deja, tokie indai turi ir trūkumų. Jų sudėtyje esantis nikelis yra alergenas, galintis sukelti dermatitą. Todėl nevertėtų šių indų naudoti pernelyg dažnai, taip pat nepatartina juose ruošti aitrių patiekalų.

PrastaiPuiku (No Ratings Yet)
Loading...
  1. , , , , , , , , , , , , , , ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy