Pomidorų Auginimas. Patarimai

Kaip teisingai paruošti žemę pomidorams?

Lysvę galite tik perkasti, o pavasarį sodinant į kiekvieną duobutę pridėkite kompleksinių trąšų (pagal instrukciją) ir perpuvusio mėšlo.

Geriausia organinė trąša pomidorams – perpuvęs mėšlas. Jeigu neturite pakankamo jo kiekio, dėkite tik į duobutes. Duobutes sodinimui galima ruošti tiek rudenį, tiek pavasarį. Rudenį į duobutes galima dėti lapų, žolės, komposto. Šviežio, neperpuvusio mėšlo sodinant dėti nerekomenduojama, nes augalai augins daugiau žaliosios masės ir slopins vaisių derėjimą.

TomateVisuomet patogiau naudoti specialiai pomidorų auginimui paruoštas trąšas.

Kokiais atstumais sodinti pomidorus šiltnamyje?

Šiltnamyje pomidorai sodinami tankiau nei lauke. Žemaūgiai sodinami pagal schemą 30-35×40-45 cm, o aukštaūgiai – 36-50×60 cm. Tankis priklauso nuo to, kiek stiebų paliekama ant vieno krūmo. Dažniausiai pomidorai sodinami 4 eilėmis, per vidurj paliekant takelį praėjimui.

Kada geriausia sodinti pomidorus?

Žinoma, geriausia būtų sodinimo darbų imtis apsiniaukusią dieną, bet oro neužsakysi. Saulėtą dieną pomidorus reikia užpavėsinti. Sodinti geriau pavakary – tuomet augalai greičiau prigis. Dabar yra labai gerų specialių trąšų, skirtų naudoti daigų sodinimui. Jos padeda daigams aklimatizuotis naujoje vietoje, greičiau auginti stiprias šaknis. O kai šaknys randa savo vietą, ir augalo ateitis – šviesi.

 

Kodėl augalai ilgai nežydi?

Jeigu augalai gerai auga, bet ilgai nežydi ir augina daug atžalų, reikia patręšti fosforo ir kalio trąšomis (10 I vandens, 10 g kalio chlorido ir 40 g superfosfato) ar medžio pelenais (augalui – pusė stiklinės). Daugiausia papildomai tręšiama augalams žydint ir derant.

Kokią vietą parinkti pomidorams?

TomatesVieta, kurioje sodinsite pomidorus, turi būti saulėta – nesvarbu, ar tai būtų lauke, ar šiltnamyje auginami pomidorai. Jeigu parinktoje vietoje net pusę dienos nėra saulės, derliaus nelaukite, o pavėsyje – tuo labiau. Štai kodėl pomidorų nereikia sodinti sode: čia sulapojusi medžių laja nepraleidžia saulės. Saulės spinduliai nuo lapų „nesurenka” rasos lašelių, todėl labai greitai pomidorus gali sunaikinti maras. Tuomet be cheminių augalų apsaugos priemonių vargu ar apsieisite.

Kaip teisingai sodinti pomidorų daigus?

Jei daigai imami iš puodelių, nekils jokių sunkumų ir problemų. Jeigu daigai vežami į sodą be puodelių, svarbu stengtis nepažeisti ir neperdžiovinti jų šaknų. Perdžiūvę daigai sunkiau prigyja, dažniau serga. Todėl daigus pirkite tik tuomet, kai susiruošiate sodinti. Jeigu nusipirkote daigų be puodelių ir negalite jų pasodinti tuojau pat, šaknis apvyniokite medžiagos skiaute, sudrėkinkite ją ir padėkite daigus vėsioje, pavėsingoje vietoje.

Ką daryti, kad augalai būtų atsparesni ligoms?

Labai naudinga iki sodinimo į gruntą daigus grūdinti. Kur jie beaugtų – ar dėžutėje ant palangės, ar daigyne, ar puodeliuose, prieš sodinimą reikia imtis atsargaus ir nestaigaus grūdinimo. Iš pradžių po truputį, o vėliau – ir visai nakčiai reikia palikti daigus lauke, kad priprastų prie dienos ir nakties temperatūrų skirtumų.

Po pasodinimo praėjus 1-2 savaitėms, pomidorus rekomenduojama nupurkšti augalinių ekstraktų pagrindu pagamintais preparatais, kurie stiprina natūralų augalo atsparumą tiek ligų sukėlėjams (pomidorų ligos), tiek kenkėjams.

Ar naudinga tręšti mėšlo ištrauka?

Gyvulių ar paukščių mėšlo ištrauka tręšiama atsižvelgiant į augalo išvaizdą. Prieš tai augalus reikia gausiai palaistyti. Paprasta ir nesudėtinga tręšti specialiai paruoštomis mineralinėmis trąšomis, tik reikia laikytis rekomenduojamų normų.

Kaip padėti pašalusiems pomidorams?

Half a Pair: Vegetable ViolencePirmiausia reikia patręšti juos salietra, po savaitės – paukščių mėšlo ištrauka. Pomidorai augins pažastinius ūglius.

Paruoškite ištrauką iš varpučio ir dilgėlės. Pusę kibiro žolių sudėkite į 50 litrų talpos kubilą, užpilkite vandeniu. Apie savaitę rauginkite, žoles išgrėbki-te ir sudėkite į kompostinę krūvą, o į ištrauką iki viršaus pripilkite vandens. Šiuo tirpalu palaistykite pomidorus -augalai atsigaus, pradės augti, žydėti.

Jeigu tam neturite laiko ar galimybių, pravers nuo įvairaus pobūdžio streso (tarp jų – ir šalnų) augalus gelbstinti priemonė„Aminocat”. Jos sudėtyje yra net 30 proc. laisvųjų aminorūgščių.

Tačiau, kai pašąla ką tik pasodinti pomidorai, vargu ar jie beatsigaus. Tokius verčiau išmesti ir sodinti kitus. Apskritai labai skubėti sodinti – neverta, ypač jei šiltnamis nešildomas.

Kas dar naudinga pomidorams?

Neišmeskite sužiedėjusios duonos: 5-6 džiūvėsėlius užpilkite 3 litrais vandens ir keletą dienų parauginkite. Kibirui vandens imkite stiklinę šios „giros” ir laistykite pomidorus. Vertinga ruošti ištraukas iš įvairiausių žolių.

Ar galima viename šiltnamyje auginti ir pomidorus, ir agurkus?

Daugelis taip ir daro, vienoje pusėje sodina pomidorus, kitoje – agurkus. Tačiau taip daryti nereikėtų. Pomidorai auga ir vystosi geriau, kai yra nuolat vėdinami, o agurkams labiau tinka drėgnas ir šiltas šiltnamio oras. Sudarydami geresnes sąlygas vienam, pakenksite kitam.

Ar giliai reikia sodinti daigus?

macro of cherry tomatoeJeigu daigai peraugę, juos sodinkite gulsčiai. Jeigu tokius daigus pasodinsite giliai, augalai nesivystys tol, kol neužaugins pridėtinių šaknų. Kai šaknys labai giliai, joms gali trūkti deguonies, žemė gali būti per šalta – pomidorai gali pradėti sirgti vytuliu ar šaknų puviniu.

Po priedanga šilumos paprastai pakanka. Kai duobutės daigams paruoštos teisingai, papildomai tręšti pomidorus pakanka porą kartų: kai pasirodo pirmasis vaisius ir dar kartą – po 2 savaičių.

Jeigu perpuvusio mėšlo duobutėse mažai, ir nedėta mineralinių trąšų, pomidorus papildomai reikia tręšti dažniau.

Jei pomidorai gerai vystosi ir gerai atrodo, nereikia savęs apsunkinti ir be reikalo išlaidauti. Bet jei augalui reikia padėti, nedelskite.

Kas, jei pasodinti pomidorai neauga?

Jeigu sąlygos tinkamos, iš puodelių į gruntą sodinti pomidorų daigai netrukus pradeda toliau augti. Žinoma, jei tik sodinant nesubyrėjo šaknimis apipintas žemės gumulas. Prieš sodinant daigus, puodelius suliekite, kad žemė būtų drėgna ir išimant daigus nebyrėtų. Naujoje vietoje prigiję daigai ima augti toliau.
Daigai, sodinti iš dėžutės, prigyja po 5-7 dienų ir tik tuomet pradeda augti toliau.

Jei po pasodinimo praėjus 10-12 dienų pomidorai nerodo jokio augimo, patręškite juos mikroelementinė-mis trąšomis (žr. naudojimo instrukciją).

Jei daigų vystymasis sutriko, reikia ieškoti to priežasčių. Gali būti, jog:

•    per žema temperatūra;

•    blogai ar netinkamai patręšta žemė;

•    per giliai pasodinti daigai (šaknims trūksta oro, yra per šalta);

•    užkrėsta žemė.

PrastaiPuiku (No Ratings Yet)
Loading...
  1. ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *




Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy