Braškių Auginimas

Svarbiausia šioms uogoms – tinkamai sodinimui parinkta vieta. Patyrę sodininkai tvirtina, kad braškės veda pačias skaniausias uogas, kai visą dieną šildosi saulutėje. Be to, jos labai reiklios kaimynystei. Visiškai „negerbia” bulvių, baklažanų, paprikų ir pomidorų. Vis dėlto, atsižvelgiant į sėjomainos taisykles, rekomenduojama braškes sodinti būtent buvusioje bulvių lysvėje.

Braškės labai mėgsta drėgmę, todėl šiuos augalus reikėtų gausiai palaistyti bent 2-3 kartus per savaitę. Būtina, kad įmirktų visa žemė apie augalą ir vanduo pasiektų visą šaknų sistemą. Žydėjimo metu kurį laiką reikia laistyti saikingiau.

braskesNepageidaujama braškių auginti vienoje vietoje ilgiau kaip ketverius metus, nes dirvoje susikaupia įvairiausių grybelių ir infekcijų židinių, pakenkiančių šaknų sistemai. Jeigu pastebėjote, kad atsirado daug sausų po žiemos neišgyvenusių krūmelių, žinokite, kad tai signalas, jog reikia pasižvalgyti naujos vietos.

Braškes geriausia sodinti anksti pavasarį arba rudenį. Į vieną kvadratinį metrą reikėtų sodinti tik keturis augalus, nes jau po dvejų trejų metų jų aukštis siekia 60 cm.

Apkaupti braškes derėtų kelis kartus per metus, ypač pavasarį, žydėjimo metu, ir rudenį.

Jeigu po krūmeliais pribersite pušų ar eglių spyglių, taip pat sulauksite gero rezultato: žemė nepasidengs plutele, sulaikančia drėgmę, be to, spyglių kvapas paveikia uogas – jų pačių aromatas įgauna miško atspalvių ir primena miško žemuoges.

Kad braškės niekuomet nesirgtų, apdorokite jas arkliarūgštėmis. Paimkite paprastą kibirą, dėkite į jį arkliarūgščių (kuo daugiau – tuo geriau) ir užpilkite vandeniu.

Palaikykite savaitę, galima ir dvi, tuomet gautu tirpalu purkškite uogas. Galima šiuo skysčiu palaistyti ir pačius krūmelius, tuomet pamiršite braškių Ilgas!

In line at the chocolate fountaineVasaros pabaigoje braškes būtų gerai barstyti peršutusiu mėšlu ir pušų spygliais. Taip pat galima naudoti sausus lapus, šieną ar medienos drožles -tai padės apsaugoti augalus nuo puvimo ir neleis augti piktžolėms.

Kaip braškių trąšos tiesiog nuostabios yra paprasčiausios plūdenos, augančios vandens telkinių paviršiuje. Išdžiūvusios jos tampa panašios į labai smulkias pjuvenas. Nieko nekainuojančios, tačiau labai veiksmingos trąšos!

Jeigu nusprendėte  braškes patręšti mėšlu, neapsirikite rinkdamiesi: specialistai rekomenduoja arklių arba karvių, o štai kiaulių „produktas” – juodajame sąraše.

PrastaiPuiku (No Ratings Yet)
Loading...
  1. , ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy