Kalijų Priežiūra ir Auginimas

Friday´s Flower PowerKalija – tai ajerinių (Araceae) šeimos gėlė, kuri gerai žinoma gėlininkams. Kilusi iš Pietų Afrikos, dekoratyvi, dideliais žaliais lapais. Požiedis (gėlininkų vadinamas žiedu) baltas. Žiedai maži, susitelkę j burbuolišką žiedyną, kvepiantys. Žydi sausio-balandžio mėnesj. Kalijų žiedai ilgai išsilaiko, tinka sudaryti puokštėms ir vainikams.

Kalija – pagrindinė žiemos šiltnamių gėlė. Peržydėjus, pradėjus gelsti lapams, iš šiltnamio be vazono kalija persodinama j dirvą ir paliekama per vasarą.

Rugpjūčio mėnesj kalijos iškasamos iš žemės, kerai dalijami ir sodinami šiltnamyje j vazonus arba dėžes. Taip vėsiai ji laikoma 3-4 savaites, o po to temperatūra keliama iki 15 laipsnių C šilumos.

Kalijos gerai auga ir gausiai žydi prie 10-15 laipsnių C temperatūros. Jos mėgsta šviesą ir gausų laistymą. Trūkstant drėgmės, kalijų žiedai neišsivysto ir menkai žydi.

Prieš persodinant kalijas, žemė paruošiama iš 2 dalių velėninės, 1 dalies lapinės žemės, 0,8 dalies supuvusio galvijų mėšlo ir smėlio. Be to, į vieną kubinj metrą žemių mišinio reikia jmaišyti 2 kg kaulamilčių, 1,5 kg kalio druskos ir 3 kg superfosfato. Žemių mišinys paruošiamas 2-4 savaites prieš persodinimą.

Calla Lily-001Calla LilyZantedeschiaSpider & StamenCalla LilyCalla Lilies ´Pink Rehmannii´Schwarz Walden CalalilyPinkCallaDreamカラー(calla lily)fanfare for the common flowerYellow Calla Lily 005Feeling BlueForficula auricularia - forbicina/earwig

PrastaiPuiku (2 votes, average: 10.00 out of 10)
Loading...
  1. , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
1 komentaras

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy