Kada Sodinti Medelius. Medelių Sodinimas

obuoliaiPasak sodininkų, geriausias metas sodinti medelius – spalis. Viena tinkamiausių vietų medeliams augti – pietinė sklypo pusė. Geriausią ir šilčiausią kampelį skirkite žieminėms obelims, vėlyvosioms kriaušėms, abrikosams, trešnėms, vyšnioms. Sodindami medelius stenkitės, kad vieni kitiems neužstotų saulės, taigi sodinukus sodinkite pagal aukštį.

Vaismedžius rinkitės tokios rūšies, kokios sugebėsite prižiūrėti. Ar žinote, kad kuo medelio augumas mažesnis, tuo jis lepesnis? Kur kas mažiau priežiūros reikia augioms obelims. Kokio dydžio duobes medeliams kasti? Obelims ir kriaušėms patartina kasti 100 cm pločio ir 60 cm gylio, slyvoms ir vyšnioms -70 cm pločio ir 40 cm gylio. Beje, kuo dirva prastesnė, tuo didesnių duobių medeliams reikėtų. Iškastą žemę sumaišykite su perpuvusiu mėšlu, kompostu, galite įberti mineralinių trąšų.

Nepamirškite, kad tos pačios grupės vaismedžių negalima sodinti į anksčiau augusių vietą, nes medeliai skursta.
Sodindami vaismedžius, laikykitės saugaus atstumo. Aukšti vaismedžiai sodinami kas 4-5 metrus, vidutinio augumo – kas tris, žemaūgiai – kas 1-2 metrus. Nepatartina medelių sodinti prie pat kaimynų tvoros, langų. Atminkite, kad gerai prižiūrimi medeliai juk auga.

Neprisodinkite per daug vaismedžių – užteks keleto skirtingu metų laiku derančių obelų, kelių ar vienos kriaušės ir slyvų.

obuolysVaismedžių sodinukų pirkite medelynuose – čia didesnis pasirinkimas, be to, jie patikrinti Valstybinės sėklų ir grūdų tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos Sėklų skyriaus, galėsite paskanauti tos veislės vaisių.

Prieš pirkdami sodinuką išsiaiškinkite, ar vaismedis savidulkis, ar kryžmadulkis. T. y. ar jis augdamas vienas brandins vaisius, ar jam reikės dar vieno ar net kelių giminingų medelių.

Geriausiai pirkti vienmečius arba dvimečius sodinukus. Pirmieji greičiau prigyja, antrųjų vainikas būna jau suformuotas, todėl jeigu neišmanote, kaip tai daryti, jums nekils rūpesčių.

Jeigu rudenį nespėjote vaismedžių susodinti į nuolatinę vietą, įkaskite juos į žemę iki pavasario. Rytų pusėje iškaskite pusmetrio gylio griovį ir sudėkite medelius viršūnėmis į pietus. Žemę aplink šaknis gerai supresuokite, kad nelįstų graužikai.

PrastaiPuiku (1 votes, average: 10.00 out of 10)
Loading...
  1. , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy