Žieminės padangos

ziemines padangos

Žieminės padangos

Žieminės padangos suteikia automobiliui geresnį sukibimą su apsnigusia ir ledine kelio danga stabdant ir manevruojant. Žieminės padangos gaminamos iš specialaus gumos mišinio ir rašto, pritaikyto žemoms temperatūroms. Žieminių padangų raštas išlieka lankstus ir padeda išvengti sniego susikaupimo tarpuose bei padidina sukibimą su ledu. Ant ledo atlikti stabdymo testai parodė, kad net važiuojant palyginti nedideliu 22km/val. greičiu, mašinos su žieminėmis padangomis sustoja nuo 1/2 iki 1 automobilio ilgio atstumu arčiau nei važiuojant universaliomis padangomis. Be žieminų padangų, jūs žymiai labiau rizikuojate prarasti automobilio galo kontrolę atliekant posūkius.

ABS, stabilumo kontrolė ir važiavimo kontrolės sistemos neatleidžia važiuojant ledu su tam nepritaikytomis padangomis, kadangi jų veikimą riboja padangų sukibimas su keliu. Tai sistemos, kurios nenorėtumėte, kad pavestų pačiu pavojingiausiu momentu kelyje.

Dažna vairuotojų klaida manant, jog visureigiai ir kitos 4 ratais varomos mašinos apsaugo nuo pavojų važiuojant apledėjusiu keliu. Tai pavojinga prielaida. Visais ratais varomas automobilis jums padės greičiau pajudėti iš vietos ir įvažiuojant į posūkius, bet nepadės sustabdyti ar sulėtinti automobilio greičiau.

Universalios padangos nėra sukurtos vienam specifiniam sezonui, jos sukurtos naudoti visais metų laikais, bet tokiu atveju daromas kompromisas tarp saugumo ir stabdymo savybių. Padangų raštas universalioms padangoms nėra toks agresyvus kaip kad žieminių padangų ir guma nėra tokia lanksti esant šaltam orui. Universalių padangų raštas greitai užsikemša sniegu ir praranda sukibimą su kelio danga.
Jeigu važinėjate ne tik miesto keliais, bet gali tekti išvykti į rajoninius kelius žiemą, geriau automobilį aprūpinti tikromis žieminėmis padangomis.

Perkant žiemines padangas geriau jas įsigyti kartu su ratlankiais, nes montuoti ir balansuoti padangas teks tik 1 kartą, be to kitą žiemos sezoną pasikeisti padangas galėsite ir patys. Laukti pirmųjų šalnų ir sniego nepatartina, nes padidėjus paklausai galite negauti reikiamų padangų laiku ir sumokėti brangiau.

Žiemines padangas ne sezono metu laikyti patartina vėsioje ir sausoje vietoje (tinka rūsys ar garažas). Galite suguldyti jas ant šono viena ant kitos, bet ne daugiau kaip po 4 krūvoje. Galite padangas laikyti suvynioję į sandarius maišus. Taip apsaugosite jas nuo ore esančio ozono, kuris džiovina ir skaldo gumos mišinį. Padangų nelaikykite šalia elektrinių motorų ir suvirinimo aparatų, mat šie prietaisai gamina ozono molekules.

Žiemos vairavimo patarimai

  • Keičiant žiemines padangas keiskite visas 4, o ne 2. Naudojant tik 2 žiemines padangas gali sumėtyti automobilį slidžiame kelyje, nes skiriasi vasarinių padangų sukibimas su keliu.
  • Važinėdami žiemą iš anksto į automobilį įsimeskite elektros laidus su gnybtais, maišelį smėlio, mini kastuvėlį, žibintuvėlį, negendančių užkandžių, pirštines, aulinius batus, ledo gremžtuką ir tempimo lyną.
  • Prieš posūkius pradėkite lėtinti greitį žymiai anksčiau, nes jame gali būti apledėjimas.
  • Pirmą dieną išvažiavę į snieguotą kelią išbandykite stabdžius ir vairą truputį pastabdydami tuščiame kelyje ir pamanevruodami vairu.
  • Saugokitės juodo ledo ant tiltų, sankryžose ir greitėjimo juostuose.
  • Nedaudokite autopiloto žiemą
  • Nesekite kitų mašinų iš paskos per arti ir palikite daugiau vietos netikėtam stabdymui.
  • Jei pradėjote slysti, atleiskite aceleratorių ir švelniai sukite vairą į priešingą pusę nei slystate. Atsispirkite pagundai staigiai stabdyti, nes tai tik pablogins situaciją ir pradėsite slysti smarkiau. Jei per daug užsuksite vairą pradėsite slysti į kitą pusę, tokiu atveju vėl kartokite manevrą ir vairą pasukite į kitą pusę.
  • Užklimpus sniege pirmiausia apvalykite sniegą aplink ratus, po to padidinkite sukibimą pabarstydami smėlio ar patiesdami kilimėlius iš mašinos. Jeigu turite daugiau smėlio, pabarstykite ne tik aplink ratus, bet ir toliau važiavimo kryptimi. Išvažiuokite lėtai, per daug nespauskite akceleratoriaus, nes taip tik dar giliau užsikasite ir prikimšite ratus sniegu. Nepavykus išvažiuoti tiesiai, pabandykite įgauti inercijos važiuodami pirmyn atgal. Net jei ir tai nepadeda, ieškokite, kas galėtų padėti ištempti mašiną iš sniego su virve.

PrastaiPuiku (No Ratings Yet)
Loading...
Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy