Pinigų Taupymas

Happy President´s DayPritrūkus pinigų neskubėkite ieškoti kaip jų pasiskolinti ar uždirbti daugiau, gal užteks pasinaudoti keliais praktiškais patarimais, kaip sutaupyti.

GERAI PRIPŪSKITE AUTOMOBILIO PADANGAS.
Tinkamas automobilio padangų slėgis (gerai pripūstose jo turi būti 2,2-2,5 baro) – bene paprasčiausias dalykas, kurį keturratės transporto priemonės savininkas gali padaryti dėl mažesnių kuro sąnaudų. Mat slėgiui sumažėjus 0,2 barais, benzino 100 km teks įsipilti 1-2 proc. daugiau. Plika akimi galima pastebėti tik gana didelį slėgio padangose sumažėjimą, todėl patariama jį tikrinti bent kartą per mėnesį.

SUSTOJĘ IŠJUNKITE VARIKLĮ.
Viskas, ką daro įjungtas nejudančio automobilio variklis, – teršia orą ir eikvoja jūsų sąskaitą. Taigi, automobiliui sustojus, per 15 sekundžių išjunkite variklį. Apskaičiuota, kad važinėdami mieste 100 km galite sutaupyti Iki 1 I degalų.

NESIVEŽIOKITE NEREIKALINGŲ DAIKTŲ AUTOMOBILYJE.
Išmetę iš automobilio visus nereikalingus daiktus (kasdien nenaudojamus įrankius, maišus, kibirus dėžes ir pan.), ne tik džiaugsitės švara, bet ir sutaupysite brangaus benzino. Veždamas 100 kg „antsvorį”, mieste modernus automobilis 100 km sunaudoja maždaug 0,5l degalų daugiau.

ATOSTOGAS  PLANUOKITE  IŠ ANKSTO.
Atostogos mums būtinos kaip oras, tačiau šeimos biudžete jos palieka nemažai skylių… Vis dėlto išlaidas galite sumažinti atostogas planuodami iš anksto. Kodėl? Viena vertus, žinodami, kiek joms reikės pinigų, galėsite apskaičiuoti, kokią tiksliai sumą kas mėnesį reikės atidėti. Kita vertus, dažnai keliones užsisakant bent prieš kelis mėnesius agentūros pritaiko net 30 proc. siekiančias nuolaidas. Keliaudami savarankiškai, lygiai taip pat iš anksto galite rasti pigesnių lėktuvų, keltų ar traukinių bilietų, nakvynės vietų. Na, o jei jūsų nebaugina netikėtumai, galite laukti paskutinės minutės pasiūlymų.

Show me the moneyATSISAKYKITE BRANGIAI KAINUOJANČIŲ ĮPROČIŲ.
Cigaretės, alkoholiniai gėrimai ir greitasis maistas tikrai nėra nei jūsų piniginės, nei sveikatos draugas.Paskaičiuokite patys: jei per dvi dienas surūkote pakelį cigarečių, kainuojantį vidutiniškai apie 8 Lt, o metuose yra 365 dienos, tai išleidžiate apie 1460 litų. Štai jums ir atostogos šiltuosiuose kraštuose! Meskite rūkyti ir padovanokite sau atostogų kelionę.

PAKEISKITE  LEMPUTES  TAUPIOSIOMIS.
Apskaičiuota, kad apšvietimui tenka apie 15-25 proc. buityje naudojamos elektros energijos sąnaudų. Norėdami sumažinti išlaidas už elektros energiją, kaitrines lemputes keiskite j fluorescencines arba diodines LED. Ekspertai teigia, kad taip galima sutaupyti išties nemažą pinigų sumą.

IŠJUNKITE PRIETAISUS ARBA ŠVIESAS, JEIGU JOS NĖRA BŪTINOS.
Žinoma, norėdami sutaupyti elektros energijos, televizorių ar kompiuterį turite ne tik išjungti, bet ir ištraukti laidą iš elektros lizdo. Išvykdami į ilgai trunkančią kelionę, išjunkite elektrą visame bute (palikite nebent šaldytuvą).

NAUDOKITE INDAPLOVĘ.
Jei turite didelę šeimą, indus plaukite indaplovėje. Apskaičiuota, kad per metus keturių asmenų šeimyna taip gaIi sutaupyti apie 8000 litrų vandens. Beje, užuot įjungę indaplovėje įdiegtą džiovinimo programą, palikite indus džiūti pačius. Indaplovė taip pat tausoja rankų odą.

KAVOS IŠSIVIRKITE PATYS.
Tokia smulkmena kaip vienas kitas kavos puodelis per dieną neatrodo grėsminga jūsų piniginei. Kita vertus, puodelis kavos vidutiniškai kainuoja apie 5 Lt. Jei šiuo mažyčiu malonumu mėgausitės kiekvieną darbo dieną, per savaitę išlelsite apie 25 Lt, per mėnesį – maždaug 100 Lt, o per metus – apie 1200 Lt. Taigi, gal geriau kavą darytis namuose arba darbe?

PALAUKITE 24 VALANDAS.
Jei abejojate, ar verta įsigyti vieną ar kitą prekę, laikykitės 24 valandų taisyklės. Kitaip tariant, prieš įsigydami neplanuotą brangų pirkinį, bent parą pagalvokite. Paprastai nurimus emocijoms pirkinys nebeatrodo toks reikalingas.

PIRKITE INTERNETINĖSE PARDUOTUVĖSE

Prieš pirkdami didesnį pirkinį, tokį kaip televizorius, kompiuteris ar šaldytuvas, kainas palyginkite internete. Dažniausiai prekę perkant internetu ji yra keliolika ar net keliais šimtais litų pigesnė už prekybos salėje stovinčią tokią pat prekę. Vienintelis nepatogumas perkant internetu, tik ilgesnis pristatymo terminas, dažniausiai 3-5 dienos. Tačiau prekę pirkdami internetu sutaupote savo laiko ir pinigų.

PrastaiPuiku (No Ratings Yet)
Loading...
  1. , ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy