Kad ir kaip norėtume tai paneigti, tačiau daugybę laiko praleidžiame darbe. Dar daugiau mūsų nuolat patiria nepatogumus darbo aplinkoje, kurioje darbo baldai nėra gerai suprojektuoti ir tenka verstis su tuo kas yra sukaupta biuro patalpose.
Tik tie, kas  gerai susipažinę su darbo baldų ergonomika ir funkcionalumu žino kokią didelę įtaką baldai turi darbuotojų produktyvumui ir bendram darbo efektyvumui.
Nesvarbu, ar planuojate pirkti darbo baldus dideliam ofisui, ar įsirengti namų darbo kambarį, turite vadovautis tam tikromis taisyklėmis.

Pasidarykite svarbiausių dalykų sąrašą

Prieš tai, kai pradedate galvoti apie tai, kokių baldų jums reikės, susidarykite išsamų ofiso daiktų sąrašą. Šiame sąraše turėtų atsispindėti daiktai, be kurių nebus įmanoma išsiversti darbe: kompiuteriai, fakso aparatai, spausdintuvai, telefonai, duomenų saugyklos ir t.t.

darbo baldaiDarydami sąrašą galvokite apie veiksmus, kuriuos atliks darbuotojai. Jeigu esate interjero dizaineris jums greičiausiai reikės didelės erdvės kompiuteriui ir didesnio darbo stalo kūrybinei veiklai. Jeigu dirbate tiesiogiai su klientais, konsultuojate, jums reikės papildomos vietos dokumentams laikyti ir saugoti ir vietos susisodinti klientus.

Pasirinkite vietą

Jeigu ieškote darbo baldų dideliems ofisams, greičiausiai jų statymo vieta bus iš anksto suplanuota, bet vistiek reikalinga apgalvoti, kaip protingiausiai išnaudoti esamą vieta darbo baldams sustatyti. Numatykite langų buvimo vietą, įėjimo duris ir rozečių sienose išdėstymą. Dauguma atvejų darbo stalas pastatomas priešais įėjimą į ofisą ir taip, kad būtų maksimaliai panaudotas natūralus apšvietimas. Namų darbo erdvės yra gerokai lankstesnės, prasidedančios nuo kampo gyvenamajame kambaryje iki dedikuoto kambario darbui. Užtikrinkite, kad namų darbo kambarys būtų apsaugotas nuo įvairių trikdžių kaip virtuvė, vaikų kambariai ir triukšmas.

Darbo baldai geriausiai atitinkantys jūsų poreikius.

darbo baldai

Darbo Baldai

Šiuo metu rinkoje yra labai didelis darbo baldų pasirinkimas, o ypač svarbiausio komponento – darbo stalo. Nors kai kam atrodo, kad stalas tik vieta, kurioje sėdime, tačiau kokybiški baldai padeda pasiekti didesnį darbo našumą ir produktyvumą. Apsvarstykite elektronikos buvimo vietą. Be kompiuterio ir spausdintuvo jau nebeišsiverčiame be telefono, vaizdo kameros, muzikos grotuvo. Geras stalas paslepia visus laidus ir padeda išlaikyti tvarką. Stalviršis turi būti pakankamai atsparus ir tvirtas, kad neblaškytų jūsų galvojant apie paliktą kavos puodelio dėmę ar sunkesnių daiktų paliktus subraižymus. Ieškokite stalo, kuriame galėtumėte rasti vietos susidėti visiems kasdieniams daiktams. Jeigu darbo kompiuteris reikalauja papildomos vietos informacijos laikymo įrenginiams, ieškokite stalo, kuriame būtų numatyta tokia vieta ir ji būtų gerai apsaugota bei ventiliuojama. Prie stalo reiks ir kėdžių. Bent jau sau išsirinkite tokią kėdę prie kompiuterio, kuri būtų ergonomiška ir patogi. Nugara už tai jums vėliau padėkos.

Derinkite baldų stilių prie savo stiliaus.

Būkite išradingi. Rikitės darbo baldus atspindinčius jūsų stilių. Ar norite labiau konservatyvaus stiliaus, ar kažko modernesnio? Mediniai baldai turi labiau tradicinį pojūtį, o metaliniai ir stiklo baldai pasižymi modernumu. Profesionalus ofisas turi pasižymėti pastoviu stiliumi, taigi reikėtų rinktis panašaus dizaino stalus, kėdes, dokumentų spintas ir kitus darbo baldus prie jau esamų baldų.

Atsižvelkite į ateities poreikius.

Gražus stalas vienas dalykas, bet jeigu jis nuolat užkrautas įvairiais dokumentais ir priemonėmis, tai neprisideda prie našaus darbo. Išnaudokite dokumentų saugojimo spintas ir lentynas, kad palaikytumėte tvarkingą ir organizuotą darbo aplinką. Mobilios dokumentų saugojimo spintelės suteikia lankstumo ir papildomos darbo vietos. Jeigu vietos kabinete ne per daugiausia, pagalvokite apie papildomus stalčius ant esamų spintelių, taip geriau išnaudosite vertikalią erdvę.

darbo baldai ofisasNorint sukurti efektyvų ofisą, viskas turi turėti savo vietą. Komponentinės sistemos siūlo didžiausią lankstumą šiuo atžvilgiu, kadangi jose jau iš anksto suplanuota vieta darbui, dokumentų laikymui, kompiuteriui, spaudintuvui ir t.t. Atsižvelgdami į detales apstatant ofisą darbo baldais užtikrinsite, kad susikūrėte aplinką, kurioje jus ir kiti darbutojai galės ne tik būti per darbo dieną, bet ir produktyviai dirbti.