Kėdės Prie Kompiuterio

Beveik kiekviename darbe ir namuose reikalingos kėdės prie kompiuterio, nes mes vis daugiau laiko praleidžiame palinkę prie kompiuterių ekranų, todėl tinkama kompiuterio kėdė tampa svarbus baldas.

Kadangi dirbdami kompiuteriu ilgą laiką sėdime vienoje pozicijoje, mūsų stuburą nuolat veikia įtampa. Norint išvengti nugaros problemų svarbu pasirinkti tinkamą kėdę prie kompiuterio stalo, kuri būtų ergonomiška, palaikytų nugaros apačią ir formuotų gerą laikyseną.

kede prie kompiuterio

Kėdės prie kompiuterio

Rinkoje yra nemažai ergonomiškų kėdžių prie kompiuterio stalų. Nebūtinai egzistuoja vienas geriausias kėdės modelis, bet verta atkreipti dėmesį į svarbiausias savybes, kurias turi turėti gera kėdė.

Sėdėjimo aukštis. Jis turi būti lengvai reguliuojamas. Pneumatinis aukščio reguliavimo mechanizmas yra dažniausiai naudojamas šiam tikslui pasiekti. Kėdės, kurių aukštis reguliuojasi nuo 40 iki 52,5 cm turėtų tikti daugumai žmonių. Tai leidžia žmogui atsisėsti taip, kad pėdos būtų pilnai padėtos ant žemės, šlaunys horizontaliai su grindimis, o rankos lygiai su stalo aukščiu.

Kėdės plotis ir gylis. Gera kėdė turi būti pakankamai plati ir gili, kad leistų patogiai įsitaisyti prie kompiuterio. 43-50 cm pločio kėdės yra standartas. Gylis (nuo priekinės dalies iki atlošo galo) turi būti pakankamas, kad atsisėdus prie pat atlošo nuo kelių vidinės dalies iki kėdės priekio dar liktų apie 5-10 cm tarpas. Atlošas taipogi turėtų būti reguliuojamas į priekį ir atgal.

kede prie kompiuterioKėdės atlošas. Apatinė atlošo dalis turėtų būti išlenktos formos, kad prisitaikytų prie natūralaus stuburo išlinkimo. Ilgą laiką sėdint be tinkamos atramos pradedama kūprintis. Ši dalis turėtų būti reguliuojamo išlinkimo gylio ir aukščio, kad prisitaikytų prie kiekvieno žmogaus anatominių formų. Viršutinė kėdės atlošo dalis turėtų būti pakankamai aukšta ir plati 30-48 cm. Jeigu atlošas eina atskirai nuo sėdimos dalies tai turi būti reguliuojamas aukštis ir palinkimo kampas. Jeigu atlošas eina išvien su sėdima dalimi, tai jis turi būti reguliuojamas pirmyn atgal su fiksaciniu mechanizmu.

Kėdės danga. Pamušalo storis turi užtikrinti patogų sėdėjimą ilgą laiko tarpą. Medžiaginė dalis užtikrina geresnę ventiliaciją nei odiniai paviršiai.

Ranktūriai. Turi būti reguliuojamo aukščio ir leisti patogiai ilsėtis neįtempiant pečių. Alkūnės turi lengvai remtis į ranktūrius, o dilbiai laisvai judėti spausdinant klaviatūra.

Pabaigai verta priminti, jog net ir turint geriausią kedę prie kompiuterio stalo vistiek reikia daryti trumpas pertraukėles, kad pailsintumėte akis, sumažintumėte raumenų įsitempimą ir nuovargį.

PrastaiPuiku (No Ratings Yet)
Loading...
  1. , , , , ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy