Biuro Kėdės

Gerai suprojektuota ir tinkamai sureguliuota biuro kėdė yra vienas svarbiausių saugaus ir produktyvaus darbo ofise elementų. Gera kėdė suteikia tinkamą atramą nugarai, kojoms ir rankoms bei sumažina netinkamo sėdėjimo galimas pozas ir raumenų pertempimus.

Įvairių dalių reguliavimo galimybės užtikrina geresnį atitikimą naudotojui, suteikia pakankamą atramą sėdint įvairiomis pozomis ir galimybes keisti sėdėjimo formą per darbo dieną. Reguliuojama biuro kėdė ypatingai svarbu jeigu ja naudojasi daugiau nei vienas žmogus.

biuro kedes

Biuro kėdė

Norint išsirinkti tinkamą variantą svarbu realiai išbandyti kelis kėdžių modelius prieš perkant.

Toliau pateikiamos svarbiausios biuro kėdės dalys, į kurias reikia atkreipti dėmesį renkantis kėdę ofisui:

 • Atlošas
 • Pagrindas
 • Ranktūriai
 • Kėdės kojos

Kėdės atlošas

Nepakankama nugaros atrama ir netaisyklingas sėdėjimas gali būti prasto kėdės atlošo priežastis. Jis gali būti nepakankamo dydžio, prastos medžiagos, netinkamai sureguliuotas ir naudojamas. Dirbant ir sėdint netaisyklingoje pozicijoje ilgainiui sukelia nugaros skausmus ir nuovargį. Pavyzdžiui, kėdė be tinkamo arba nereguliuojamo atlošo nesuteikia adekvataus stuburo palaikymo  ir nepadeda nugarai išlaikyti natūralios anatominės S formos pozicijos.

Jeigu jūsų dabartinė kėdė neturi juosmens palaikymo, galite panaudoti į ritinėlį suvyniotą rankšluostį ar nuimamą nugaros atramą ir pasidėti ją palei nugaros apatinę dalį, kad išlaikytumėte natūralią stuburo poziciją.

Jeigu planuojate pirkti naują kėdę darbui, ieškokite tik tokios, kuri turi lengvai reguliuojamą atramą ir palaiko nugarą įvairiomis sėdėjimo pozicijomis. Tinkamas atlošas turi :

 • vertikaliai reguliuojamą aukštį, kad prisitaikytu prie skirtingų ūgių žmonių. Išlenkta atlošo dalis turi prisitaikyti prie nugaros įlinkio.
 • turėti reguliuojamą palinkimo kampą mažiausiai 15 laipsnių nuo vertikalės. Atlošo mechanizmas turi tvirtai užsifiksuoti atlenkimo pozicijoje ir neleisti judėti apatinei nugaros daliai.
 • mechanizmą, leidžiantį pastumti kėdės atlošą pirmyn ir atgal pagal horizontalią liniją. Tai leis žemesnio ūgio žmonėms, lengvai remtis į atlošą nugara keliais nesiremiant į sėdimąją dalį. Aukštesni naudotojai taipogi galės turėti reikiamą atramą šlaunims. Pastaba: kai kurių kėdžių dizainas leidžia stumdyti ne atlošą, bet sėdinę.

Sėdynė

Naudojant kėdę, kuri yra labai aukšta sudaroma nepakankama pėdų atrama ir išprovokuojama sėdėti stipriai pasilenkus į priekį taip prarandant natūralią S-formos sėdėjimo poziciją. Nepatogiai sėdint greičiau pavargstama, sutrinka kraujo cirkuliacija, gali nutirpti ir sutinti galūnės, atsirasti skausmas.

 • Jeigu kėdės sėdėjimo aukštis nereguliuojamas arba tai padarius monitorius ir klaviatūra atsidurtų pernelyg aukštai, galite panaudoti pristatomą kojų atramą.
 • Reikėtų naudoti kėdę su reguliuojamu aukščiu ir pakankamai plačiu sėdėjimo pagrindu, kuris užtikrintų palaikymą sėdint įvairiomis pozomis.Rekomenduojama, kad kėdė būtų:
  • Keičiamo aukščio, ypač tada, kai naudojama daugelio žmonių. Kėdės aukštis yra tinkamas, kai sėdinčiojo pėdos pilnai liečia žemę, o keliai yra kiek aukščiau nuo sėdėjimo atramos.
  • Paminkštinta ir su iškilusiais kraštais.
  • Pakankamai plati, kad tiktų įvairaus šlaunų storio žmonėms. Itin stambiems žmonėms gaminamos dar platesnės kėdės.

biuro kedesDažniausios bėdos. Netinkamo dydžio sėdimoji dalis yra nepatogi, suteikia nepakankamą atramą kojoms, bei riboja žmogaus judesius. Pernelyg trumpa kėdė gali sukelti diskomfortą aukštiems žmonėms, nes didesnė apkrova tenka daliai šlaunų. Per plati sėdynė žemo ūgio žmonėms apkrauna kelius, nes jie remiasi į priekinę dalį, taip pat nugara remiasi ne visu ilgiu arba išvis nebesiremia į kėdės atlošą. Ilgas sėdėjimas ant tokios kėdės gali sutrikdyti kojų kraujotaką ir sukelti skausmą.

Sprendimo būdai. Sėdynė turi būti su reguliuojamu platumu, kad tinkamai paremtų nugarą tiek aukštiems, tiek žemesniems žmonėms. Sėdėjimo plotis turi būti toks, kad pilnai paremtų šlaunis ir paliktų mažą tarpą tarp kelių.

Galima naudoti pėdų atramą sumažinti spaudimą kojoms.

Rankų atramos – porankiai

Pastaba: Rankų atramos yra neprivalomas atributas ir priklauso nuo paties darbutojo poreikių, darbo pobūdžio, kiek laiko praleidžiama dirbant kompiuteriu, ar naudotojas turi kokių nors stuburo ir kitų sveikatos problemų.

Galimi pavojai. Ranktų atramos, kurios yra fiksuotos ir nėra sureguliuotos gali priversti sėdėti neįprastose pozicijose ir formuoti įdingą laikyseną. Pavyzdžiui, porankiai, kurie yra:

 • Per žemai, verčia lenktis į kurį nors šoną ir taip iškreipia sėdėseną. Taip greičiau pavargsta kaklas, pečiai ir nugara.
 • Per aukštai. Pakelia pečius ir pertempia raumenis. Greičiau pavargsta kaklas ir pečiai.
 • Per plačiai. Verčia išskėsti rankas ir susikūprinti į priekį. Rankų išplėtimas į šonus gali pasireikšti raumenų nuovargiu pečių ir kaklo srityje.
 • Per siaurai. Gali riboti judesius kėdėje.
 • Per dideli. Gali trukdyti pačiai kėdei tinkamai pastatyti prie stalo. Jei nepavyks pastatyti kėdės pakankamai arti stalo, naudodamiesi klaviatūra reikės pernelyg palinkti į priekį. Pertempiami apatiniai nugaros raumenys, rankų ir pečių raumenys.

kedes-porankiaiPorankiai iš kietų medžiagų ir aštriais kampais gali spausti rankos nervus ir kraujagysles, sukelti nutirpimą, skausmą ar dilgčiojimą pirštuose ir rankoje.

Galimi sprendimai. Jeigu porankiai negali būti tinkamai sureguliuoti arba jie kliūva už kitų baldų elementų, tai geriausiai juos visai išmontuoti arba stengtis nesiremti.

Sureguliuokite kėdės porankius taip, kad jie remtusi į dilbius ir leistų žastams pernelyg nenutolti nuo kūno. Tinkamai sureguliuoti kėdės porankiai bus:

 • Pakankamai platūs, leis laisvai atsisėsti ir išlipti iš kėdės.
 • Pakankamai arti, kad palaikytų rankas laisvai atremtas.
 • Pakankamo aukščio, kad pečiai būtų atpalaiduoti ir nepakelti. Jeigu trūksta aukščio, galite pasidėti kokį nors paminkštinimą.

Porankiai turi būti paminkštinti ir su užapvalintais kraštais.

Kėdės kojos

Dažniausios problemos. Kėdės, kurios turi 4 ar mažiau kojų su ratukais nepakankamai stabiliai laikosi ant žemės ir siūbuoja nuo vertikalios ašies.

Prastos kokybės kojų ratukai ar kėdės be ratukų sunkiau statoma prie stalo. Reikia daugiau lenktis ir siekti norint paimti daiktus nuo stalo ar naudotis kompiuterio komponentais (spausdintuvais, skeneriais ir kt.)

Optimalus variantas, kai kėdė turi 5 kojas su ratukais. Taipogi atkreipkite dėmesį į tai, kokios yra patalpos grindys ir ar biuro kėdės ratukai jų nesubraižys.

PrastaiPuiku (No Ratings Yet)
Loading...
 1. , ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy