Aksomas. Aksominių drabužių priežiūra

1920s Purple Velvet DressAksominiai drabužiai sugeria daug dulkių. Geriau valyti ne šepečiu, o sudrėkinta ir gerai nuspausta porolono kempine. Išvalytą gaminį džioviname ir dar pavalome vatos tamponu, pamirkytu denatūruotame spirite.

Nešvarius aksomo gaminius rekomenduojama atiduoti į cheminę valyklą, bet kartais valome ir namuose.
Panešiotas aksomas pradeda blizgėti, nes pūkai susivelia ir atspindi šviesą. Blizgančias vietas sudrėkiname vandeniu, degtine ar acto rūgštimi ir braukome pūkus šepečiu ar kempine. Paskui pakabiname pūkais žemyn ir plauname iš blogosios pusės su vandens srove. Džioviname kambario temperatūroje.

Riebalų dėmes valome šilto vandens ir spirito mišiniu (1 šaukštas spirito – 1 stiklinė vandens). Galima dėmėtas vietas įtrinti benzino ir krakmolo mišiniu (1:1) ir palikti, kol benzinas išgaruos. Likusius miltelius nuvalome su šepečiu. Jeigu reikia, kartojame.
Maisto produktų dėmes gariname, paskui valome flanele, sudrėkinta vandens ir amoniako mišinyje (1 šaukštas amoniako – 1 stiklinė vandens). Juodą aksomą valome šepečiu, sudrėkintu žibale, paskui -sausu šepečiu pagal plauką, prieš plauką. Išvėdintą gaminį išlyginame pagalindami. Dėmių pėdsakus pavalome su denatūruotu spiritu. Netinka acetono ir acto esencija.

Suglamžytos vietos išsilygins, jeigu jas sudrėkinsime denatūruotu spiritu ar degtine ir 3-4 min. pagarinsime. Šią procedūrą kelis kartus pakartojame, atsargiai pabraukdami išgarintas vietas prieš plauką nekietu šepečiu. Paskui lyginame iš blogosios pusės vos šiltu lygintuvu. Geriausiai lyginti pakeltą ir ištemptą gaminį dviese. Tuo pat metu iš gerosios puses šepečiu šukuojame pūkus prieš plauką.
Ilgai gulėjusiam aksomui galima grąžinti pirmykštę išvaizdą. Ant stalo klojama dviguba medvilninė antklodė, ant jos – karštame vandenyje sudrėkinta ir išgręžta paklodė, ir galiausiai – sausa paklodė. Niekur neturi būti nė raukšlelės. Ant stalo patiestas aksomas kas 5 cm prismeigiamas smeigtukais. Ant jo klojama sausa, paskui – šlapia paklodė ir antklodė. Tokį “kompresą” paliekame parai.

Skalbti aksomo gaminių nerekomenduojame. Bet jeigu būtina, tai apie 50° C vandenyje su skalbimo priemonėmis, skirtomis sintetikai. Negalima stipriai trinti, naudoti šepečio. Išskalbtą gaminį susukame į paklodę. Lyginame visiškai išdžiūvusį iš blogosios pusės pakankamai įkaitintu lygintuvu. Ant stalo tiesiame medvilninę antklodę, keturiskart sulankstytą ir karštame vandenyje sudrėkintą paklodę, ant jos – sausą paklodę. Viską susegame, kad patogiau būtų dirbti. Lygintuvu atsargiai braukiame beveik neliesdami audimo. Jeigu gaminys labai susiglamžęs, galima lyginti per drėgnos medžiagos skiautę.

PrastaiPuiku (No Ratings Yet)
Loading...
  1. , , ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy