Drabužių Lyginimas

* Geriausiai laidyti elektrine laidyne su termoreguliatoriumi. Laidynę laikykime labai švariai. Jos apačioje atsiradusias bronzos spalvos juostas nutrinkime smulkiu švitru, paskui gerai nušluos­tykime švariu skuduru.

Skalbiniams laidyti reikia turėti specialią lentelę su nuleidžia­mu tilteliu; ant jo patogu laidyti klostytą sijoną, švarką ir ypač rankoves. Didelius daiktus (staltieses, paklodes; užvalkalus) lai­dykime ant didelio minkštai užtiesto stalo.

Patariama laidyti šviesioje patalpoje. Pageidaujama, kad ant stalo šviesa kristų iš kairės arba iš priekio, o laidynė ir kištukas, nuo kurio eina laidas prie laidynės, būtų dešinėje pusėje.

Laidymui skirti skalbiniai turi būti drėgni, gerai ištiesinti ir tvarkingai sudėti.

* Vilna nuo aukštos temperatūros traukiasi, todėl ją laidykime iš blogosios pusės ir per drėgną skudurą. Jei vilnonį daiktą būti­na palyginti iš gerosios pusės, žiūrėkime, kad skuduras būtų pa­kankamai drėgnas, o laidynė — karšta. Iškiliu raštu megztus mez­ginius laidykime rašto kryptimi.

* Natūralaus šilko daiktus laidykime drėgnokus, nelabai karš­ta laidyne.

* Perdžiūvusią natūralaus šilko palaidinukę pusvalandį prieš laidymą suvyniokime į drėgną rankšluostį.

* Negalima laidyti sintetinio pluošto (kaprono, nailono, perlo­no ir kt.) skalbinių. Išskalbtus juos nuspauskime, gerai papurty­kime, paskui ištiesinkime susidariusias raukšles ir džiovinkime ant pakabų.

* Staltieses laidykime karšta laidyne išilginių siūlų kryptimi. Lenkimų vietas sudrėkinkime skuduru arba kempine. Siuvinėtas staltieses laidykime, smarkiai spausdamos laidynę, pirma iš blogo­sios, paskui iš gerosios pusės. Taip laidykime visus siuvinėtus daik­tus (staltiesėles, palaidinukes ir kt.).

* Negalima laidyti tiulio užuolaidų.

* Lininius skalbinius laidykime karšta laidyne.

* Šviesaus šilko gaminius laidykime iš gerosios pusės, o tam­saus — iš blogosios.

* Štapelinius audinius laidykime sausus karšta laidyne.

* Daiktus iš krepų ir audinių iškiliu raštu (skalbiami jie trau­kiasi) laidykime patampydamos vidutinio karštumo laidyne.

* Viršutiniai drabužiai paprastai laidomi iš gerosios pusės per drėgną skudurą. Labai nešvarias vietas (kelnių arba rankovių) pa­tariama laidyti per lininį actu parūgštintame (šaukštas acto stik­linei vandens) vandenyje pamirkytą skudurą.

* Norėdamos palyginti švarko arba apsiausto rankovę, susu­kime rankšluostį ritinėliu, įkiškime jį į rankovę, pridenkime lai­domas vietas drėgnu skuduru ir ant jo dėliokime laidynę, kol ne­liks raukšlių.

* Kelnių kantas ilgai laikysis, jeigu pirma jas laidysime per skudurą, suvilgytą silpname acto tirpale, paskui išdžiūvusias vėl laidysime per drėgną storą popierių.

* Kad kelnių kantas ne taip greitai išsitiesintų, prieš laidydami blogojoje pusėje išilgai kanto patrinkime sausu muilu. Laidydami žiūrėkime, kąd sutaptų šoninės kelnių siūlės. Ties keliais ištemp­tas kelnių vietas uždenkime drėgnu skuduru ir gerai sulaidykime karšta laidyne.

* Išlaidytais drabužiais nereikia tuoj pat vilktis, nes jie grei­tai susiglamžys.

* Vyriškus marškinius laidykime tokiu nuoseklumu: pirma ran­koves, paskui apykaklę iš blogosios, po to iš gerosios pusės. Tada išlaidykime nugarą, perpetę ir pagaliau priekį. Kad išliktų forma, po išlygintų marškinių apykakle padėkime juostelę kartono.

* Įstrižo kirpimo sijonus laidykime išilginio siūlo kryptimi — tada jie ne taip tempsis, medvilninius tiesaus kirpimo sijonus — per sūdytame vandenyje sudrėkintą skudurėlį.

* Sukneles pradėkime laidyti nuo smulkių detalių. Jei suknelė siuvinėta, tai tą raštą laidykime iš blogosios pusės, o visą sukne­lę — iš gerosios. Kiekvieną rauktinuką laidykime atskirai.

* Kad nežvilgėtų, trikotažinius skalbinius laidykime iš blogo­sios pusės. Sintetinius jų pagražinimus laidykime per flanelę.

* Rauktas rankoves, kurios labai glamžosi po laidyne, galima laidyti taip: įkaitinti šaukštą ir juo lyginti rankoves iš vidinės pusės.

* Vilnonius trikotažo gaminius laidykime per drėgną skudurą, o sintetinius — per flanelę.

* Prieš laidydami švarko apykaklę pirma pavalykime šepečiu arba patrinkime spirito tirpalu (šaukštas spirito litrui vandens) arba degtine, paskui laidykime iš blogosios pusės per keliagubą drėgną skudurą.

* Iš storo audinio pasiūtos suknelės arba sijono atlanka bus nepastebima, jeigu lenkimo liniją gerai išlaidysime, o prisiuvimo vietą tik pertrauksime laidyne per drėgną skudurą.

* Gaminius iš raštuoto nailoninio audinio laidykime drėgnus ne karštesne kaip 100° C laidyne.

* Susiglamžę vilnoniai drabužiai visiškai išsilygins, jeigu juos pakabinsime ant pakabo virš dubens su karštu vandeniu, nuo ku­rio kyla garai.

* Jeigu vilnonės palaidinukės arba megztinio rankogaliai iš­tįso, juos stipriai suriškime ir palaikykime labai karštame van­denyje.

* Susiglamžiusios šilkinio aksomo suknelės plaukeliai išsily­gins, taip pat neliks ruožų, jeigu ją iš blogosios pusės išlaidysime nelabai karšta laidyne. Suknelę laidykime pakibusią, ištemptą tarp dviejų stalų.

* Velvetą laidykime drėgną ir tik iš blogosios pusės. Geriau jį laidyti ant kokio nors minkšto patiesalo arba pakibusį, tada plaukeliai pakils ir velvetas atrodys kaip naujas.

* Kad prieš laidant nereikėtų purkšti vandeniu, perdžiūvusius skalbinius laidykime ant drėgno pakloto.

* Kad laidynė neliptų prie standintų skalbinių, į ruošiamą krakmolą įberkime truputį druskos.

* Laidynės apačia gerai nusiblizgins, jeigu ant didelio švaraus popieriaus lapo (tiktai ne ant laikraščio) pabarstysime saują smul­kios druskos ir ja stumdysime karštą laidynę arba ištrinsime ją amoniake suvilgyta vata, paskui įkaitinsime ir laidysime drėgną audinį.

* Nešvarią laidynės apačią nutrinkime acte suvilgytu skudu­ru arba indams valyti skirtais milteliais.

* Kad skalbiniai maloniai kvepėtų, tarp jų padėkime odeko­lonu apšlakstyto sugeriamojo popieriaus.

PrastaiPuiku (No Ratings Yet)
Loading...
  1. ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *




Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy