Apsiaustų Priežiūra

* Impregnuotais apsiaustais nesivilkime karštą, saulėtą dieną, nes plėvelė greitai oksiduojasi ir apsiaustas sukietėja, pastyra.

* Į impregnuotų apsiaustų kišenes nedėkime varinių monetų — varis greitina gumos oksidavimąsi, ir ji minkštėja, darosi lipni.

* Impregnuotą apsiaustą valykime šiltose pamuilėse arba sin­tetinių skalbiklių („Lotos”, „Kristal”) tirpale pavilgytu minkštu šepečiu. Apsiausto negręžkime, nespauskime, tik paprastai paka­binkime ant pakabo ir leiskime nutekėti vandeniui, o kiek pra­džiūvusį išlaidykime nelabai karšta laidyne.

* Iš impregnuoto apsiausto dėmių negalima valyti benzinu arba acetonu: jie ardo guminį tarpsluoksnį, o dėmės išryškėja dar labiau. Nešvarią vietą reikia tik patrinti muilu, o po 2—3 val išplauti šiltu vandeniu.

* Purvu aptaškytą impregnuotą apsiaustą valykime atskiesta­me acte pamirkytu skuduru. Jeigu apsiaustas tik apdulkėjęs, jį patrinkime sausa šluoste (bet ne šepečiu).

* Apsiaustą iš boloninės medžiagos galima valyti amoniako tirpalu (šaukštas amoniako 1/3 stiklinės vandens).

* Kad iš boloninės medžiagos apsiausto išvalytume riebalų dėmes, nešvarias vietas užtepkime terpentino ir talko košele ir laikykime, kol ji sugers visus riebalus.

* Nešvarius permatomus lietpalčius galima pavalyti šepečiu arba nušluostyti drėgna šluoste kaip paprastą klijuotę.

* Sukietėjusį permatomą apsiaustą atnaujinsime, jeigu jį pamir­kysime amoniako tirpale (stiklinė amoniako 3 1 vandens), paskui sausai nušluostysime.

* Kad išsilygintų apsiausto raukšlės, jas gausiaį suvilgykime vandeniu. Paskui apsiaustą kabinkime ant pakabo, ištiesinkime ir padžiovinkime.

* Prieš skalbiant šviesių apsiaustų rankovių ir apačios pamu­šalą reikėtų atardyti, nes jis traukiasi. Tokius apsiaustus laidykime nekaršta laidyne per drėgną skudurą.

* Ištrūkusios iš apsiausto sagos nesiūkime tiesiog prie audi­nio— iš blogosios pusės padėkime mažą sagutę, kitaip toje vie­toje apsiaustas įplyš.

PrastaiPuiku (No Ratings Yet)
Loading...

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy